Pierwszy duży wiec Clinton. Zażartowała ze swojego wieku

Ubiegająca się o nominację demokratów przed wyborami na prezydenta USA Hillary Clinton obiecała w sobotę Amerykanom bardziej sprawiedliwe udziały w amerykańskiej prosperity. Zażartowała, że będzie "najmłodszą kobietą-prezydentem" w historii USA.

Zaatakował policjantów, kilka godzin później zmarł od ran

W sobotę przed siedzibą policji w Dallas (Teksas) otworzono ogień i pozostawiono materiały wybuchowe. W czasie wymiany ognia ranny został napastnik, który po kilku godzinach zmarł. Mężczyzna ma obwiniać policję za odebranie mu prawa do opieki nad synem.

Smartfony nie dla urzędników. Boją się szpiegów

Irańscy urzędnicy, którzy mają dostęp do tajnych informacji, będą mieli zakaz korzystania ze smartfonów; powodem jest obawa przed szpiegostwem ze strony Zachodu - poinformowała półoficjalna irańska agencja ISNA.

Ostateczny bilans tragedii na rzece: 442 osoby utonęły

Ostateczny bilans zatonięcia chińskiego statku pasażerskiego, które miało miejsce na rzece Jangcy 1 czerwca, wynosi 442 zabitych i 12 uratowanych - poinformowały chińskie władze. Wszystkie ofiary zostały odnalezione i zidentyfikowane dzięki badaniom DNA.

Książęcy ślub w Szwecji. Karol Filip na ślubnym kobiercu

Szwedzki książę Karol Filip poślubił w sobotę "dziewczynę z ludu", byłą modelkę Sofię Hellqvist. Na uroczystości do Sztokholmu przybyło 550 gości, w tym koronowane głowy. Karol Filip oraz Sofia podczas ślubu nie mogli powstrzymać emocji, oboje uronili łzy.

Red Arrows na niebie, na balkonie rodzina niemal w komplecie. George kradnie show

Wielkie widowisko, defilada wojskowa i przelot zespołu akrobacyjnego Królewskich Sił Powietrznych - tak Brytyjczycy świętowali oficjalne urodziny królowej Elżbiety. Serca poddanych i widzów na całym świecie skradł jednak 23-miesięczny książę George, który z balkonu Pałacu Buckingham po raz pierwszy podziwiał pokaz lotniczy.

"Spiegel": Putin chciał podkopać pozycję Merkel. Kreml: to nieprawda

Władimir Putin zwracał się w minionych miesiącach kilkakrotnie do byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla z prośbą o publiczne poparcie Rosji w sporze z Ukrainą - podał w sobotę niemiecki tygodnik "Der Spiegel". CDU nadal liczy się z opinią Kohla. Doniesienia "Spiegla" zdementował Dmitrij Pieskow. - To nieprawda - powiedział rzecznik rosyjskiego prezydenta.

Układ z Iranem zagrożony? Prezydent Rowhani nie chce "nowych elementów"

Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył, że nie pozwoli, by międzynarodowe inspekcje irańskich obiektów nuklearnych naraziły tajemnice państwowe. Dodał, że w prowadzonych ze światowymi mocarstwami rozmowach nuklearnych pozostaje "wiele rozbieżności". Stawia to pod znakiem zapytania przyszłość układu atomowego z Iranem.

Chcą dojechać do Władimira Putina, ale "autobusy nagle się zepsuły"

Ponad 100 mieszkańców Czeboksarów w Czuwaszji wybrało się w podróż do Moskwy, by poskarżyć się prezydentowi Władimirowi Putinowi na urzędników, którzy chcą wyrzucić ich z domów. Wyprawa okazała się zbyt trudna. W trasie kierowcy dwóch autobusów nieoczekiwanie zatrzymali się i ogłosili, że "doszło do awarii". Później zaproponowali ludziom, by "wracali do domu". Na znak protestu Czuwasi ogłosili strajk głodowy.

Nowy, lepszy Kanał Sueski. Historyczna inwestycja dobiega końca

6 sierpnia zostanie otwarty Nowy Kanał Sueski, który zmniejszy o połowę czas potrzebny na pokonanie przeprawy, podały w sobotę władze Egiptu. Nowy kanał o długości 35 km biegnie równoległe do istniejącego i pozwoli na ruch statków w obu kierunkach jednocześnie.

Pakistan wyrzucił organizację humanitarną. Bo pomogła znaleźć Osamę?

Międzynarodowa organizacja humanitarna Save the Children poinformowała w sobotę, że dobrowolnie zamknęła wszystkie biura w Pakistanie po tym, jak władze pakistańskie zamknęły jej przedstawicielstwo w stolicy kraju, Islamabadzie. Władze Pakistanu podejrzewają organizację o udzielenie pomocy Amerykanom w odnalezieniu Osamy Bin Ladena.

Brytyjczycy na podsłuchu. "Chodzi o ochronę przed pedofilami"

Kto szpieguje Brytyjczyków? To pytanie zadają dziennikarze stacji Sky News, którzy odkryli, że na części słupów telekomunikacyjnych zainstalowane są podsłuchy. Wydawać by się bowiem mogło, że kiedy rozmawiamy przez telefon, słyszy nas tylko osoba po drugiej stronie linii, a kiedy odbieramy wiadomość, napisane do nas słowa przeczytać możemy tylko my. Okazuje się, że jednak nie musi tak być, bo maszty telefonii komórkowej nie muszą wcale należeć do jej operatorów. Materiał z programu "Fakty z zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.

NATO na Bałtyku "rozszerzyło formułę"

Powrót Rosji do morskich ćwiczeń Baltops zależy od tego, jak będzie postępować ona sama i jej marynarka wojenna – ocenił dowódca Morskich Sił Uderzeniowych i Wsparcia NATO (STRIKFORNATO) wiceadmirał James G. Foggo III. Jego zastępca, kontradmirał Tim Lowe z Royal Navy dodał, że tegoroczne manewry pozwalają przećwiczyć wojskom NATO takie warianty współpracy, jakich dotychczas na Bałtyku nie testowano.

Nowe atomowe giganty północy. Rosja wzmacnia swój atut w Arktyce

W tej dziedzinie Rosjanie są niekwestionowanymi liderami na świecie. Żadne inne państwo nie posiada tak potężnych statków, jakimi są rosyjskie atomowe lodołamacze. Ich flota to jeden z najsilniejszych atutów Kremla w zmaganiach o kontrolę nad Arktyką. Teraz ów atut Rosjanie dodatkowo wzmacniają, rozpoczynając budowę nowej generacji lodołamaczy.

Prowokacje rebeliantów w Donbasie. "Ostrzeliwują własne oddziały"

Dowódcy operacji antyterrorystycznej w Donbasie (ATO) informują o nasileniu ataków rebeliantów na pozycje ukraińskie. Z ich relacji wynika, że terroryści dopuszczają się także prowokacji, ostrzeliwując własne oddziały. W ciągu ostatniej doby w rejonie walk zginęło sześciu żołnierzy ukraińskich, a 14 zostało rannych. W okupowanej przez rebeliantów Gorłówce mieszkańcy zaatakowali grupę obserwatorów OBWE.

Niemiecki dziennik uspokaja: Duda nie będzie Kaczyńskim

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" uspokaja Niemców, pisząc, że prezydent Andrzej Duda, przedstawiciel obozu politycznego Jarosława Kaczyńskiego, nie dokona zmiany kierunku polityki zagranicznej Polski, ani też nie będzie odgrzewał dawnych sporów z Berlinem.

Mógł być nóż w plecy, jest blokada. Rosja straszy wojną o Naddniestrze

Kijów ostatecznie zablokował rosyjski tranzyt wojskowy do separatystycznego Naddniestrza. Poważnie ograniczyła go też Mołdawia. Rosja alarmuje, że to początek sterowanej przez Zachód operacji likwidacji "republiki". Ukraina, zabezpieczając się przed dywersją na tyłach, dała jednocześnie Moskwie wygodny pretekst do rozpętania wojny.

Z kulami, ale o własnych siłach. John Kerry opuścił szpital

Szef amerykańskiej dyplomacji, który blisko dwa tygodnie temu złamał nogę, opuścił w piątek szpital w Bostonie. - W najbliższych dniach polecę do Wiednia na decydującą fazę negocjacji w sprawie irańskiego programu atomowego - zapowiedział John Kerry.

MERS coraz groźniejszy. Są kolejne ofiary

Do 14 wzrosła w Korei Południowej liczba ofiar śmiertelnych epidemii wirusowego schorzenia dróg oddechowych (MERS) - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia tego kraju. Potwierdziło także kolejnych 12 przypadków zachorowań. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że istnieje duże ryzyko, że pojawią się kolejne przypadki wirusa.

Chcą uniknąć starcia na morzu. "Produktywne" spotkanie admirałów z Rosji i USA

Przedstawiciele sił morskich USA i Rosji spotkali się po raz pierwszy od początku kryzysu na Ukrainie - poinformował dowódca amerykańskich sił morskich w Europie, wiceadmirał James Foggo. Celem spotkania było przedyskutowanie - w obliczu niebezpiecznych incydentów, do których dochodziło w ostatnich tygodniach - metod uniknięcia przypadkowego starcia na morzu lub w powietrzu.

UNICEF: wojna na Ukrainie dotknęła prawie 2 mln dzieci

Od marca ubiegłego roku co najmniej 68 dzieci zostało zabitych, a 180 rannych na skutek walk we wschodniej Ukrainie - poinformował UNICEF. Organizacja szacuje jednak, że liczby te mogą być wyższe, bo wiele obszarów jest niedostępnych i brakuje danych.