Komunistyczna Partia Chin poinformowała, że pod koniec ubiegłego roku liczyła prawie 88 milionów członków, co oznacza wzrost o 1,3 proc. przy jednoczesnym pewnym spowolnieniu tempa rekrutacji.

Stany Zjednoczone nie wykorzystują swych możliwości wywiadowczych, aby szpiegować na korzyść amerykańskich przedsiębiorstw - poinformowała amerykańska dyrekcja wywiadu (DNI) po publikacji doniesień o zbieraniu przez USA informacji gospodarczych we Francji.

Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznym świecie. Myślę, że jest konieczność poważnej rozmowy na temat zakazów wyjazdów do krajów zagrożonych atakami - bez wprowadzenia stosownych przepisów w tym zakresie turyści zawsze będą wyjeżdżali do tych krajów - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.

1 lipca 1990 r., dokładnie ćwierć wieku temu, marka zachodnioniemiecka świętowała prawdopodobnie swój największy sukces: w tym dniu pieniądz Niemiec Zachodnich stał się oficjalną walutą Niemiec Wschodnich. Wprowadzenie Deutschmarki w dawnym NRD było przesądzone w wyniku kompletnego bankructwa enerdowskiego państwa. Marka zachodnioniemiecka, teraz już niemiecka, stała się najsilniejszym pieniądzem Europy. Dlatego w obawie przed marką, równolegle ze zjednoczeniem Niemiec zdecydowano, że marka musi zostać zastąpiona jednolitą walutą europejską.

Dwaj groźni przestępcy, którym niemal miesiąc temu udało się wydostać z jednego z najpilniej strzeżonych więzień w Stanach Zjednoczonych, chcieli uciec do Meksyku - poinformował gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. Plan się jednak nie powiódł, a mężczyźni musieli ruszyć na północ. David Sweat został schwytany w pobliżu z Kanadą, a jego kompan Richard Matt został zastrzelony przez policję dwa dni wcześniej.

Walczące z arabską koalicją jemeńskie siły ruchu Huti wystrzeliły pocisk rakietowy scud w kierunku bazy Al Sulajil w Arabii Saudyjskiej - podała jemeńska agencja informacyjna Saba.

Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie zatwierdziła przedłużenie o jeden rok misji połączonych sił pokojowych ONZ i Unii Afrykańskiej w Darfurze, prowincji na zachodzie Sudanu, gdzie w ostatnim czasie nastąpiła eskalacja przemocy.

Do 33 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wirusowego schorzenia dróg oddechowych MERS w Korei Południowej - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju, zastrzegając że przez trzy dni z rzędu nie odnotowano żadnych przypadków zakażenia wirusem.

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) podsłuchiwała rozmowy telefoniczne dwóch ministrów finansów Francji i zbierała dane dotyczące kontraktów eksportowych Francji oraz rozmów na tematy handlowe i budżetowe - podaje demaskatorski portal Wikileaks.