Z rocznym wyprzedzeniem muszą zgłaszać planowanie dziecka

Ożywioną dyskusję wśród chińskich internautów wywołały doniesienia mediów o tym, że w jednej z firm w mieście Changchun w północno-wschodnich Chinach kobiety muszą z rocznym wyprzedzeniem zgłaszać, że planują dziecko - podają państwowe media.

Ekstradycja rosyjskiego hakera do USA. Moskwa protestuje

Władze Finlandii poinformowały, że wydalą do Stanów Zjednoczonych rosyjskiego obywatela oskarżonego o oszustwa komputerowe i nadużycia. Władze Rosji utrzymują, że zatrzymanie mężczyzny w Finlandii w sierpniu ubiegłego roku było bezprawne.

Prezydent ogłasza wielki sukces. Słynny "El Chapo" zatrzymany

Prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto poinformował, że służbom tego kraju udało się zatrzymać Joaquina "El Chapo" Guzmana. Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców świata w lipcu spektakularnie uciekł z więzienia i od tego czasu trwała na niego obława.

Rebelianci przed negocjacjami: presja ONZ przedłuży wojnę w Syrii

Syryjscy rebelianci twierdzą, że na oponentów prezydenta Syrii Baszara el-Asada wywierana jest przez ONZ presja, mająca ich skłonić do ustępstw, które przedłużą syryjski konflikt - pisze agencja Reutera. Agencja wskazuje, że podkreśla to wątpliwości syryjskich rebeliantów, dotyczące forsowanych przez ONZ rozmów pokojowych.

MSZ Rosji: liczba uchodźców z Syrii rośnie, bo Ankara współdziała z terrorystami

Rosyjskie MSZ odpowiedziało na zarzuty władz w Ankarze w sprawie tragicznego losu syryjskich uchodźców, którzy giną na Morzu Egejskim i Morzu Śródziemnym podczas próby dotarcia do Europy. Szef tureckiego rządu Ahmet Davutoglu powiedział, że winę za to ponosi Rosja, która wspiera reżim Baszara el-Asada. "To polityka Ankary doprowadza do wzrostu liczby uchodźców" – oświadczyło MSZ Rosji.

Gigantyczny pomnik Mao Zedonga zniknął. Władze nabrały wody w usta

Wysoki na niemal 37 metrów złoty pomnik Mao Zedonga został zdemontowany i usunięty, poinformowały chińskie media. Powstawanie za niemal pół miliona dolarów gigantycznej figury byłego przywódcy komunistycznych Chin ujawniono kilka dni temu, czym wywołano olbrzymie kontrowersje.

Korea Południowa wykryła w powietrzu rzadki izotop. Chiny apelują do Kima

Południowokoreańska agencja bezpieczeństwa nuklearnego poinformowała o wykryciu niewielkiej ilości ksenonu, który może pochodzić z próbnego wybuchu nuklearnym, przeprowadzonym w środę przez Koreę Północną. Tymczasem Chiny i USA krytykują się za dotychczasową politykę wobec reżimu w Korei Płn.

Amerykańscy komandosi walczą w Iraku? "Irańska dezinformacja"

Przedstawiciel władz w Bagdadzie Salim ad-Dżaburi poinformował agencję Reutera, że w ostatnich tygodniach na północy Iraku doszło do serii operacji zagranicznych sił specjalnych wymierzonych w tzw. Państwo Islamskie (IS). Amerykanie zaprzeczają tym doniesieniom.

Dżihadysta zabił matkę na oczach setek ludzi

Dżihadysta z tzw. Państwa Islamskiego (IS) dokonał publicznej egzekucji własnej matki w syryjskim mieście Ar-Rakka, ponieważ nakłaniała go do opuszczenia tego ugrupowania - poinformowało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Brat byłego prezydenta Rumunii skazany za korupcję

Brat byłego prezydenta Rumunii Traiana Basescu został w piątek skazany na cztery lata więzienia za korupcję. Sąd w Konstancy uznał, że jest on winny przyjęcia łapówki w zamian za obietnicę wykorzystania wpływów w wymiarze sprawiedliwości na korzyść przestępcy.

MSW Niemiec: większość rozpoznanych napastników spod dworca w Kolonii to azylanci

W napaściach na kobiety na dworcu w Kolonii uczestniczyło wielu imigrantów ubiegających się o azyl - informuje niemieckie MSW, powołując się na Bundespolizei. Funkcjonariusze policji federalnej odnotowali w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 32 przestępstwa, w większości kradzieże i pobicia, i ustalili tożsamość 31 sprawców - powiedział dziennikarzom rzecznik resortu Tobias Plate.

"Jakby spadła gwiazda…". Odtajniona rozmowa Blaira i Clintona po śmierci Diany

Niezwykła zażyłość będąca wyrazem "specjalnej więzi" łączącej Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone pod koniec XX wieku to zdaniem dziennika "Guardian" najbardziej uderzające wrażenie, jakie wypływa z odtajnionych przez Waszyngton transkrypcji rozmów Billa Clintona z Tonym Blairem z lat 1997-2000. Jedna z najbardziej poruszających rozmów odbyła się dzień po śmierci księżnej Diany.