O trzy centymetry, według najnowszych pomiarów, przesunął się najwyższy szczyt Ziemi - Mount Everest. W trakcie badań, które zostały zlecone przez chiński rząd, naukowcy odkryli, że przyczyną tego przemieszczenia jest trzęsienie ziemi w Nepalu.

O ośmiu nowych przypadkach zachorowań wywołanych przez wirus MERS poinformowało w środę ministerstwo zdrowia Korei Południowej. Łączna liczba chorych wzrosła do 162. 19 osób zmarło.

Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry, który we wtorek omawiał sytuację w Syrii z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, powiedział dziennikarzom, że "cierpliwość wszystkich wobec stosowania broni chemicznej w Syrii wyczerpuje się".

Możliwe rozmieszczenie przez USA ciężkiej broni w Europie Wschodniej to odpowiedź na działania rosyjskich wojskowych, którzy opracowali plan szybkiej inwazji na lewobrzeżną Ukrainę – oświadczył we wtorek doradca szefa ukraińskiego MSW. Anton Heraszczenko powołuje się na wykradzione przez hakerów dokumenty powstałe w sztabie Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji. Wynika z nich, że wojska rosyjskie miałyby zająć obszar na lewym brzegu Dniepru w ciągu 15 dób.

102. rosyjska baza wojskowa w Giumri w Armenii już chyba na dobre zyska złą sławę. Nieopodal pomnika "Matki Armenii" zamordowano rosyjskiego żołnierza. W marcu w pobliżu miasta zginął rosyjski pogranicznik. Najgłośniej o bazie było jednak wtedy, kiedy rosyjski szeregowy Walerij Permiakow zamordował ormiańską rodzinę.

Rosyjski "żołnierz przyszłości" będzie wyposażony w indywidualne czujniki systemu rozpoznania swój-obcy. Mają być one integralną częścią bojowego ekwipunku Ratnik, którego kilkadziesiąt tysięcy kompletów trafi w ciągu najbliższego roku na wyposażenie wojska. Producent zapewnia, że trwają już badania nad nowszą wersją Ratnika, lżejszą i mającą większą siłę ognia.

Egipski sąd podtrzymał wyrok kary śmierci wydany na byłego prezydenta Mohammeda Mursiego i przywódców Bractwa Muzułmańskiego w związku z masową ucieczką z więzienia w 2011 roku. W innym procesie skazano ponadto Mursiego na dożywocie za szpiegostwo. Bractwo wezwało do powstania.

Uczestnicy rozmów w sprawie uregulowania kryzysu w Donbasie po raz kolejny zebrali się w Mińsku. Na spotkaniu, które odbywa się bez udziału mediów, są obecni także przedstawiciele rebeliantów. - Mam nadzieję, że za stołem negocjacyjnym w stolicy białoruskiej konflikt w Donbasie zostanie uregulowany bez jedynego wystrzału. To moje marzenie - wyznał "premier" samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharczenko.

Przywódca Kościoła Prawosławnego w Gruzji znalazł wytłumaczenie dramatu, jaki rozegrał się w ostatnich dniach na ulicach Tbilisi. Miasto zdewastowała powódź, a na ulicach pojawiły się dzikie zwierzęta, które uciekły z zalanego zoo. To kara za prześladowania chrześcijan i budowę zoo przez komunistów za "brudne" pieniądze - uważa patriarcha Ilja II.