- Mieliśmy skandal z Radą Ministrów, która się nie odbyła, niemerytoryczną z winy rządu radę gabinetową. Wielu wiceministrów już zostało wymienionych w nowym rządzie. Mamy poważny problem z tym rządem - powiedział Michał Kamiński w wywiadzie dla dziennika "Polska".

Niemiecka policja zatrzymała podejrzanego o morderstwo na plebani na Dolnym Śląsku - dowiedziała się TVN24. Do zbrodni doszło kilkanaście dni temu. W czasie napadu na plebanię brutalnie zamordowano gosposię.

Członkowie Rady Polityki Pieniężnej powołali specjalną grupę, która ma zbadać, czy działania prezesa NBP są zgodne z prawem. Za złamanie ustawy o banku centralnym, Sławomirowi Skrzypkowi może grozić odpowiedzialność konstytucyjna - pisze "Rzeczpospolita".

Miał świętować 67. urodziny ojca, ale zastąpił chorego kolegę i usiadł za sterami wojskowego samolotu CASA - pisze "Fakt". Porucznik Robert Kuźma zginął wraz z 19 innymi osobami w katastrofie pod Mirosławcem.

"Rzeczpospolita" dotarła do informacji, z których wynika, że funkcjonariusze ABW zbadają dokumentację powiązanego z KRUS Funduszu.

Czy szef MSZ wie, że rząd Donalda Tuska nie przetrwa całej kadencji i dojdzie do przedterminowych wyborów? Zastanawiają się nad tym posłowie, którzy słuchali odpowiedzi Radosława Sikorskiego na ostatnim posiedzeniu sejmowej komisji do spraw Unii Europejskiej - pisze "Dziennik".

Jeden z najbardziej doświadczonych prokuratorów, Marek Woźniak, zostanie odsunięty od prowadzenia śledztw - donosi wprost.pl. Woźniak trafi do wydziału sądowego prokuratury apelacyjnej, gdzie trafia wielu byłych współpracowników Zbigniewa Ziobry.

Na lotnisku w Mirosławcu przez sześć lat nie udało się uruchomić systemu ILS – powiedział w "Magazynie 24 godziny" dowódca sił powietrznych gen. Andrzej Błasik. Tłumaczył też, że ubezpieczenie samolotu byłoby zbyt kosztowne - Nie mamy w siłach powietrznych żadnego ubezpieczonego samolotu - mówił gen. Błasik.

Na pokładzie CASy, która rozbiła się w lesie niedaleko lotniska w Mirosławcu, było początkowo 40 osób. Połowa wysiadła w Powidzu i Krzesinach. Portal tvn24.pl dotarł do filmu i zdjęć zrobionych na miejscu katastrofy samolotu.

- Nie ma możliwości, by wybuch w samolocie CASA nastąpił w powietrzu – zapewnił w TVN24 szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor. Generał zapewnił, ze brak systemu naprowadzającego nie miał wpływu na katastrofę samolotu, w której zginęło 20 osób.

Wiceszefowa Agencji Informacji TVP oświadczyła, że nie zgadza się z wnioskami Komisji Etyki TVP, która badała medialne zarzuty pod jej adresem. Komisja stwierdziła m.in., że w Agencji były przypadki naruszania obowiązujących zarówno dziennikarzy, jak i ich szefów, "Zasad etyki dziennikarskiej w TVP SA".

Poseł Janusz Palikot opowiadał, jak prowadząc firmę, omijać przepisy i nie płacić podatków. - Przecież ja wiem, jak to się robi, mam parę lat doświadczenia - miał mówić z rozbrajającą szczerością. - Poseł Palikot w sposób szczery przyznał się do omijania prawa - grzmi Marek Wikiński z LiD.

Były red. naczelny "Wprost" ma przeprosić Lwa Rywina za okładkę ze zdjęciem jego twarzy w muszli klozetowej - orzekł w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Co więcej ma to zrobić tam, gdzie doszło do naruszenia praw, czyli... na okładce. To precedensowe orzeczenie. Tygodnik musi też zamieścić sprostowanie do artykułu, w którym oskarżył o agenturalną przeszłość Andrzeja Ceynowę.

Tuż po południu przed oddziałem jednego z banków w Nowym Targu (Małopolskie) z samochodu konwojującego pieniądze rabusie skradli dwa worki z pieniędzmi. Bandyci wybili okno bankowozu młotkiem. Konwojenci byli w tym czasie wewnątrz banku.

"Nasz Dziennik" ma przeprosić TVN za "nieprawdziwe i nieusprawiedliwione" zwroty pod jej adresem - m.in. "medialne ZOMO", "goebbelsowska propaganda", "medialni terroryści" - orzekł warszawski sąd okręgowy. Gazeta zapowiada apelację.

- Systemy naprowadzania ILS funkcjonują w Polsce tylko na kilku lotniskach, dlatego wszyscy piloci przygotowywani są do wykorzystywania innego systemu - radaru precyzyjnego lądowania - wyjaśniał gen. Lech Majewski, asystent szefa sztabu Wojska Polskiego ds. służb powietrznych.

- Czarna skrzynka CASY nie jest doszczętnie zniszczona, ale długo paliła się - mówił płk Zbigniew Drozdowski, szef komisji badającej przyczyny katastrofy samolotu ucinając spekulacje na temat stanu czarnej skrzynki. Według niego, odczytanie parametrów lotu może potrwać nawet dwa tygodnie.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski gani posła LiD Grzegorza Napieralskiego za jego czwartkowe wypowiedzi o przerwie w obradach. Z sejmowych ław domagał się, by posłowie pracowali. - To niestosowne zachowanie i polityczny faul, bo to opozycja chciała przerwy - mówił w piątek polityk PO.