- Jeżeli zostałyby zrealizowane porozumienia z września, to średnie zarobki górników z Budryka wynosiłoby 5.400 zł miesięcznie. Ale trzy związki zadecydowały: chłopy, jeszcze więcej wyszarpniemy. I znaleźli się w pułapce - mówił w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 wicepremier Waldemar Pawlak.

- Amerykanie jednoznacznie potwierdzają, że chcą by w Polsce znalazło się 10 wyrzutni rakietowych. Ich dyplomacja potrzebuje sukcesu, to szansa na spełnienie naszych postulatów - powiedział Bogdan Klich, gość programu "Kropka nad i" TVN24.

Janusz Palikot rzeczywiście zachował się nie najlepiej, ale przeprosił. Złożył też pewne deklaracje w zakresie swojej aktywności, tym razem w komisji Przyjazne Państwo, a nie na swoim blogu - powiedział Zbigniew Chlebowski. Szef klubu PO stwierdził, że po prezydium partii sprawa Palikota jest tym samym zamknięta.

- Antysemityzm w Polsce? Nie żartujmy. To tylko szukanie tematów zastępczych - mówił o książce "Strach" Tomasza Grossa gość Magazynu 24 Godziny Lech Wałęsa. Według byłego prezydenta stosunki między Polakami, a Żydami są wzorowe.

Pan Ziobro koniecznie chce sprowokować nas do tego, żebyśmy działali tak jak on - skomentował w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 zarzuty byłego ministra sprawiedliwości prokurator krajowy Marek Staszak. Wcześniej zapewnił: - Wszystkie śledztwa, bez względu na zmiany kadrowe w prokuraturach i resorcie, są kontynuowane. Poinformował również, że skończył się przegląd śledztw prowadzonych przez poprzednią ekipę.

Prezydent Lech Kaczyński powinien być przesłuchany przez prokuratura. Domaga się tego mecenas Leszek Piotrowski, pełnomocnik rodziny Blidów w śledztwie dotyczącym śmierci Barbary Blidy.

Jeśli ktoś uważa, że hokej na lodzie to sport dla prawdziwych mężczyzn, to jest w błędzie. - Hokej to sport dla prawdziwych kobiet! - tak przynajmniej uważają dziewczyny, które grają w jednym z toruńskich zespołów hokejowych.

Polski rząd pozwoli na wybudowanie tarczy antyrakietowej w kraju, jeśli Stany Zjednoczone zgodzą się na nasze warunki. A politycy amerykańscy są gotowi na dyskusje - oznajmił szef MON Bogdan Klich po powrocie ze Stanów Zjednoczonych podkreślił: - Ważniejsze od tempa rozmów są ich rezultaty.

Zabójstwa w Serbach bliżej wyjaśnienia? Policja odnalazła samochód marki Volkswagen, który został skradziony z miejsca mordu księdza i gospodyni. Funkcjonariusze mają już rysopis prawdopodobnego sprawcy.

- Spraw nie trzeba "skręcać", można je "wysłać na wczasy" - tak Zbigniew Ziobro odpowiadał na zapewnienia prokuratora krajowego Marka Staszaka, że wszystkie "napoczęte" sprawy, mimo zmian kadrowych są kontynuowane. B. minister sprawiedliwości dodał, że złoży wniosek o powołanie kolejnych komisji śledczych ws. ataków na jego partię.

- Jesteśmy rozczarowane postawą premiera Waldemara Pawlaka, jednak chcieliśmy zwrócić uwagę na problem naszych mężów i to nam się udało - mówi jedna z żon górników z Budryka, Jolanta Konieczna. Kobiety opuściły centrum "Dialog" i zdecydowały się wyjechać z z Warszawy.

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali w Warszawie 37-letniego Piotra S., domniemanego szef "grupy ożarowskiej”. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, nie stawiał oporu.

- Skończy się fikcja z badaniem oświadczeń polityków. Nasz projekt pozwoli efektywnie walczyć z korupcją – ogłosił Przemysław Gosiewski. PiS chce jednolitej lustracji majątkowej osób pełniących funkcje publiczne i konfiskaty majątku z nielegalnych źródeł.

Poseł Janusz Palikot dostał od partyjnych kolegów jeszcze jedną szansę. Wprawdzie - jak mówił w TVN24 sam poseł - usłyszał "mocne słowa", to jednak PO nie odbierze mu przewodnictwa w komisji "Przyjazne Państwo". - Oczekują, żebym unikał w przyszłości tak daleko idących konfliktów - przyznał Palikot.

- Przygotowania do Euro 2012 trwają, budowa stadionów nie zależy od "honorowych, politycznych komitetów" - powiedział Donald Tusk. Premier odniósł się w ten sposób do prasowej krytyki, że od lipca nie pracuje Komitet Organizacyjny Euro 2012 pod jego przewodnictwem.

Październikowe wybory do Sejmu i Senatu są ważne - orzekł Sąd Najwyższy. Sędziowie odrzucili wszystkie protesty wyborcze.

- Płace górników nie mogą zależeć od "drastyczności protestu" - powiedział premier Donald Tusk odnosząc się do strajku górników z kopalni "Budryk". Podkreślił, że w tej sprawie ma "pełne zaufanie" do wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Wszystkie świadczenia ratujące życie będą nieodpłatne - zapewniła w RMF FM minister zdrowia Ewa Kopacz. "Dziennik" dotarł do nieoficjalnej listy zabiegów, za które będą musieli płacić sami pacjenci. Wśród nich są też świadczenia ratujące życie.