Policjanci z Centralnego Biura Śledczego aresztowali dwoje mieszkańców Kielc, przy których znaleźli ponad 1,6 kilograma amfetaminy i pół kilograma marihuany. Przestępców łączyły nie tylko wspólne interesy ale przede wszystkim więzy krwi. To matka i syn.

O 3 punkty procentowe - do 43 proc. - spadło poparcie dla rządu. Spadek aż o 5 punktów (do 49 proc.) zaliczył premier - wynika z sierpniowego sondażu CBOS.

- Myślałem, że to zwykła jaszczurka, tylko jakaś duża – opowiada Adam Falatus, znalazca „smoka”. Pracownik ochrony Politechniki Białostockiej niezwykłego gada znalazł podczas poniedziałkowego joggingu na boisku uczelni.

- Ubawiłem się nieźle, jak usłyszałem, że zaraz po mnie wystąpi premier. Oczywiście ma do tego prawo, ale nie żartujmy z państwa – tak Lech Kaczyński odniósł się do odwołanego już orędzia Donalda Tuska. Prezydent opowiedział się też za uchwaleniem ustawy o szybkiej pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.

Katastrofa na Szybowcowych Mistrzostw Polski w Pile. Z nieznanych dotąd przyczyn szybowiec Cobra 15 rozbił się. Pilot, z licznymi obrażeniami ciała, trafił do szpitala. O wypadku poinformowali nas internauci, pisząc i przysyłając zdjęcia na Kontakt TVN24.

Zalogował się na konta internetowe swego nauczyciela. Tam, na Allegro, Naszej Klasie i w poczcie elektronicznej swobodnie pozmieniał jego hasła dostępu. Policji tłumaczył, że to nauczyciel był nieostrożny, a on sam nie jest nawet porządnym hakerem. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia.

Małżeństwo z podkartuskiej wsi, podejrzane o dokonywanie gwałtów na swoich kilkuletnich dzieciach, trafiło na 3 miesiące do aresztu. Oboje usłyszeli zarzuty znęcania się i wykorzystywania seksualnego dwuletniej Basi, siedmioletniej Ani i pięcioletniego Piotrusia. Małżeństwu grozi do 12 lat więzienia.

- We wtorek nie będzie orędzia telewizyjnego Donalda Tuska - ogłosił nieoczekiwanie wicepremier Grzegorz Schetyna. Zamiast tego premier będzie miał konferencję prasową. Przemówienie do narodu wygłosi tylko prezydent Lech Kaczyński.

- Ofiarom nawałnicy będziemy płacić odszkodowania w wysokości 100 proc., i to niezależnie od wypłacanych ubezpieczeń - poinformował wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Wedłu niego, wydatki rządu na pomoc nie powinny przekroczyć 50 mln złotych.

Autokar, którym wracali z koncertu został porwany przez trąbę powietrzną i kilkakrotnie koziołkował, zanim znalazł się w rowie. Artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" byli w środku, a my obejrzeliśmy to na filmie, nadesłanym na Kontakt TVN24. Teraz "Śląsk" włącza się w akcję pomocy dla poszkodowanych przez żywioł. W najbliższy weekend będą koncertować i zbierać pieniądze dla ofiar kataklizmu.

W czarnych ubraniach i kamizelkach odblaskowych, policyjnym lizakiem zatrzymywali samochody. Trzej chłopcy w Nowej Wsi Lęborskiej (woj. Pomorskie) bawili się w policjantów. Zostali zatrzymani przez prawdziwych funkcjonariuszy.

Poszkodowani przez dzikie zwierzęta na Podkarpaciu dostaną odszkodowania. Wojewoda podkarpacki wypłacił rolnikom ponad 305 tys. zł za straty wyrządzone w tym roku przez bobry, wilki, niedźwiedzie i żubry. Niejednokrotnie internauci alarmowali pisząc na kontakt TVN24 o "wycieczkach" dzikich zwierząt w niecodzienne miejsca.

Incydent przed Sejmem. Zdesperowana kobieta podjechała pod szlaban przed budynkiem Sejmu i zażądała spotkania z premierem. - Krzyczała, że w razie sprzeciwu wszystkich pozabija - relacjonuje nasz informator. Po interwencji policji została przewieziona do szpitala na obserwację.

Lech Kaczyński dostał w końcu z kancelarii premiera zaproszenie na uroczystość podpisania umowy ws. tarczy antyrakietowej. Wcześniej prezydencki minister Michał Kamiński mówił w TVN24, że rząd prowadzi "jakąś dziwną grę".

Obrońcy Piotra Ryby i Andrzeja Kryszyńskiego - oskarżonych w tzw. aferze gruntowej - chcą zwrotu akt do prokuratury w celu ich uzupełnienia. Zanim zostaną odczytane akty oskarżenia, sąd rozpozna te wnioski.

Brak matury nie jest przeszkodą w uzyskaniu dyplomu uczelni wyższej. W stolicy działa szkoła, która bezprawnie kształci psychologów, którzy nierzadko znajdują po jej ukończeniu pracę w szpitalach. Przedstawiciele kontrowersyjnej placówki edukacyjnej zachęcają kandydatów: "trzeba być psychicznym, żeby się do nas nie dostać".

Sobotni wieczór przed telewizorem czasem odpoczynku? Z pewnością nie dla ciężko doświadczonych przez wichury mieszkańców Polski, zwłaszcza, że niewielu z nich miało prąd. Ci, co go mieli i włączyli telewizor na TVP1 zobaczyli zaś... jak w filmie "Twister" szaleje tornado. TVP na łamach "Gazety Wyborczej" przeprasza za ramówkę.

Narodowy Fundusz Zdrowia zaniża koszty leczenia chorych na raka dzieci średnio o jedną trzecią - donosi "Dziennik". Aby móc dalej ich leczyć, szefowie szpitali zaciągają długi i grożą, że nie podpiszą kontraktów.

Minister skarbu Aleksander Grad chce mieć w piątek na swoim biurku raport z kontroli finansów w telewizji publicznej. Miałby o to zadbać jego przedstawiciel w radzie nadzorczej TVP i jednocześnie prezes Polskiego Radia - Krzysztof Czabański. Ale raportu minister nie dostanie: - Równie dobrze mógłbym wyznaczyć termin, że jutro wylądujemy na Marsie - ironizuje Czabański.

Na dwa lata przed wyborami prezydenckimi zarówno Lech Kaczyński jak i Donald Tusk tracą poparcie - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Dwie trzecie Polaków uważa, że premier powinien zrezygnować z prezydenckich ambicji i wziąć się do roboty jako szef rządu.