Jarosław Kaczyński krytykuje sposób wykorzystania przez nowy rząd środków unijnych. Gabinetowi Tuska zarzucił, że ten przy przyznawaniu dotacji kieruje się politycznymi przesłankami. - Tam, gdzie duży sukces wyborczy odniosło PiS, tam likwiduje się inwestycje - mówił były premier.

ZNP nie akceptuje propozycji minister edukacji w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Katarzyna Hall proponuje związkowcom dalsze rozmowy. Jednak ci nie zmierzają czekać. Na piątek planują akcję protestacyjną w Warszawie z udziałem nawet 10 tys. nauczycieli. A w dalszej perspektywie strajk podczas matur.

Do Centralnego Biura Śledczego trafił pokontrolny raport ABW. Agencja sprawdzała m.in. jak CBA zabezpiecza tajne dokumenty. Teraz Biuro ma dwa tygodnie na odpowiedź.

Miodowy miesiąc rządu Donalda Tuska się przedłuża. Ponad połowa Polaków dobrze ocenia efekty jego pracy. Premier zbiera jeszcze lepsze noty: zadowolonych z niego jest dwie trzecie badanych - wynika z sondażu CBOS.

Kryminalni z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzech członków grupy złodziei samochodowych „specjalizujących” się w dziennych kradzieżach aut marki mazda. W pojeździe którym poruszali się złodzieje policjanci znaleźli łamaki i moduły zapłonowe służące do uruchamiania kradzionych pojazdów.

Ponad dwa kilogramy amfetaminy przygotowanej do sprzedaży i pięć osób zatrzymanych to efekt akcji warszawskiego Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy z Żoliborza. Oprócz amfetaminy funkcjonariusze znaleźli 100 gramów marihuany oraz starodruk z XVIII wieku.

- Twórcy Naszej Klasy w sposób profesjonalny podeszli do bezpieczeństwa danych użytkowników. Problem w tym, ze ludzie nie czytają regulaminu, a informacje o sobie podają przerażająco lekkomyślnie – stwierdził Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Mimo tej oceny GIODO skontroluje zabezpieczenia portalu.

PO nie zamknęła jeszcze sprawy Janusza Palikota. W czwartek prezydium klubu zdecyduje, czy po zamieszaniu z wpisem na temat prezydenta nadal będzie kierował komisją "Przyjazne Państwa" - dowiedział się portal tvn24.pl. Poseł, niepewny rozstrzygnięcia, odwołał pierwsze robocze posiedzenie komisji.

Kardynał Stanisław Dziwisz nie zamierza spotykać się z Janem Grossem, autorem książki „Strach”. - Nie przyszedł jeszcze na to czas - powiedział rzecznik krakowskiej kurii Robert Nocek. Propozycję spotkania wysunął Gross w porannej audycji RMF FM. Powiedział, że chętnie spotka się z kardynałem, który o jego książce powiedział, że "budzi demony antyposkości".

Prawie 70 monet pochodzących z wykopalisk archeologicznych odzyskali łódzcy policjanci. Numizmaty pochodzą z nielegalnych poszukiwań. Handlującemu grozi do 5 lat więzienia.

Ponad tysiąc znajomych, prawie 200 komentarzy – Aleksander Kwaśniewski jest na Naszej Klasie niezwykle popularny. Problem w tym, że konto jest… fałszywe. – O całej sprawie dowiaduję się od was – mówi portalowi tvn24.pl były prezydent. – Trudno mi ocenić intencje twórców „mojego” profilu, ale traktuję to jako dowód sympatii.

- To będzie skandal dla Polski, jeśli zostanę wezwany do prokuratury - powiedział w w RMF FM Jan Tomasz Gross. Zapewnił, że jeśli się tak stanie, to stawi się przed śledczymi. - Nie będę uciekał - podkreślił.

Nie nadużywam alkoholu, a poza tym nikt nie jest święty. Nie są to jednak tematy do roztrząsania na forum publicznym - powiedział w TVN 24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując blog Janusza Palikota nt. rzekomych problemów Lecha Kaczyńskiego z alkoholem.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, zlikwidowali fabrykę amfetaminy. Do aresztu trafiło 32 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zarzuca się im wyprodukowanie i sprzedaż pół tony amfetaminy o wartości 10 milionów złotych.

Czy w tym roku nie będzie matur? Niewykluczone. Nauczyciele nie są zadowoleni z propozycji podwyżek przedstawionych przez minister edukacji i planują strajk w maju. – 200 złotych to nie jest rozwiązanie. Chcemy w ciągu dwóch lat podwyżek o 50 procent – powiedział w TVN24 prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Statystyczny Polak wychylił w zeszłym roku 8,5 litra czystego spirytusu, czyli o ponad dwie butelki wódki więcej niż rok wcześniej. Coraz większy procent wypijanego alkoholu to drogie, markowe trunki. Coraz więcej piją też kobiety i dzieci - alarmuje "Polska".

Przedstawiciele szkół wyższych walczą o zmianach na liście projektów kluczowych z minister Barbarą Kudrycką. 32 uczelnie miały otrzymać dofinansowanie z Unii, ale z powodu zmiany strategii ministerstwa, większość musi o pieniądzach zapomnieć.

Najpierw były kłopoty z serwerami, potem z rozwścieczonymi internautami, a teraz z... prawem? Bijącą rekordy popularności Naszą-klasą zainteresował się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Michał Serzycki, który sprawdza, czy portal nie łamie ustawy o ich ochronie.

Ma to być połączenie tradycyjnego programu radiowego oraz gigantycznego multimedialnego portalu internetowego - specjalne radio na mistrzostwa Europy w 2012 roku - Polskie Radio Euro. Jak zapowiada "Rzeczpospolita", projekt ma być najambitniejszym przedsięwzięciem w dziejach polskiej radiofonii publicznej.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie dostanie 27 milionów złotych na szukanie wód geotermalnych - dowiedział się "Dziennik". Według gazety wstrzymania wpłaty zażądał wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.