- Musimy zmienić kryteria objęte ustawą o Trybunale Konstytucyjnym - powiedziała w TOK FM Julia Pitera. Dodała, że dwaj sędziowie z obecnego składu powinni być zmienieni.

Ponad 60 procent Polaków uważa, że rząd z Donaldem Tuskiem jako premierem dotrwa do następnych wyborów. 24 procent jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu PBS DGA dla Polskiego Radia. Z gabinetem Tuska nie wiążemy jednak większych nadziei na poważne zmiany.

Do rozporządzenia ministerstwa zdrowia o liście leków refundowanych wkradł się błąd lub zostało ono sfałszowane - uważa dziennik "Polska". Chodzi spójnik "lub", który w tajemniczy sposób zastąpił "i", co może sporo kosztować budżet państwa. - Trzeba prześledzić cały proces legislacyjny w sprawie listy leków refundowanych - uważa pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania korupcji Julia Pitera.

Prawo i Sprawiedliwość, to młoda partia, której nie stać na pozbycie się Jarosława Kaczyńskiego - mówi zawieszony w prawach członka PiS Ludwik Dorn w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Dodaje, że właśnie z tego powodu będzie popierał jego przywództwo.

- Premier będzie jeździł jednym samochodem, a nie sześcioma. Wicepremier będzie miał jednego ochroniarza, a nie ośmiu - zapowiada Grzegorz Schetyna. PiS stworzyło w tym względzie niewyobrażalne bizancjum - uważa szef MSWiA.

Autorzy aneksu do raportu z weryfikacji WSI chcą udowodnić istnienie "układu", o którym mówi PiS - twierdzi "Dziennik", który miał dotrzeć do szczegółów aneksu. W tym kontekście pojawia się m.in. nazwisko byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

- Przez ostatnie dwa lata źle się działo w wymiarze sprawiedliwości. Dlatego przyjąłem propozycję - mówi "Rzeczpospolitej" minister sprawiedliwości prof. Zbigniew Ćwiąkalski. Zapowiada, że będzie chciał reformować prawo inaczej niż jego poprzednik.

Plan jest taki, żeby tnąc wydatki kancelarii parlamentu, prezydenta i resortów zaoszczędzić w budżecie na 2008 rok 4 mld zł - pisze "Dziennik". Oszczędności mają być podzielone na zmniejszenie o 1,5 mld deficytu budżetowego i podwyżki dla nauczycieli.

Przebywający od wtorku w Krakowie Michael York spotkał się z kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Aktor przygotowuje się do roli narratora w fabularyzowanym dokumencie Pawła Pitery o Janie Pawle II - "Świadectwo".

Sposób w jaki zatrzymano żołnierzy podejrzanych o zabicie cywili w Afganistanie był upokarzający - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 zastępca Szefa Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Stachowiak, choć samej zasadności zatrzymania nie podważa.

PiS przegrał wybory na własne życzenie - krytykuje kampanię swej partii w wywiadzie dla "Dziennika" Ludwik Dorn. Odpowiada także, że nie boi się usunięcia z PiS. - Jak Kaczyński ze swoim otoczeniem zechce, to nas wyrzuci, ale zapłaci potężną cenę - mówi.

Ponad pół miliona złotych wydała gmina na remont auli IV LO w Łodzi. Po przeprowadzeniu prac okazało się jednak, że z sali nie można korzystać tak, jak przed remontem, bo jej wystrój jest tak drogi.

Jako "wulgarne" i "obsceniczne" oceniła Komisja Etyki TVP zachowanie Dody podczas programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" w TVP2. Komisja podkreśliła, że pogoń za sensacją i wskaźnikami oglądalności nie może być w telewizji publicznej przedkładana nad zasady etyki.

Radek Sikorski chce robić z Rosja interesy i przekonać ją, że elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce nie są wbrew interesom Kremla. - Do dialogu potrzebna jest dobra wola obu stron, a w Moskwie jej nie ma - tak plany szefa MSZ komentuje były minister obrony, Aleksander Szczygło.

Jedna osoba nie żyje, a 16 zostało rannych w wyniku wypadku na drodze Łódź - Poznań. Do zderzenia doszło w miejscowości Zakrzew, kiedy kierowca osobowej mazdy stracił kontrolę nad pojazdem i wpadł na jadący przeciwnym pasem ruchu mikrobus.

- Jeśli lekarze mi pozwolą, to w pierwszej dekadzie grudnia chcę wrócić do Iraku - zapowiada ambasador Edward Pietrzyk. 3 października omal nie zginął w tym kraju w zamachu na swoje życie. To wydarzenie jest w stanie odtworzyć sekunda po sekundzie, jakby to było wczoraj.