W archiwum kontrwywiadu wojskowego brakuje tajnych dokumentów, z których część osobiście wypożyczył Antoni Macierewicz, kiedy jeszcze kierował tą służbą - pisze "Dziennik". PO zapowiada, że złoży do prokuratury wniosek o ściganie Macierewicza.

- Kampania prezydencka Aleksandra Kwaśniewskiego w 1995 roku mogła być nielegalnie finansowana przez biznesmenów ze Śląska - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na zeznania byłego posła SLD Ryszarda Zająca.

- Prokuratura była wykonawcą politycznego zamówienia - mówi "Rzeczpospolitej" w swoim pierwszym wywiadzie po wyjściu na wolność Marek Dochnal. Lobbysta twierdzi, że wie, kto wysłał go do aresztu.

- PiS przygotowało specjalną strategię ataku na sto dni rządu Donalda Tuska - czytamy w "Dzienniku". Jej podstawowy element to spot reklamowy, utrzymany w konwencji bajki o Czerwonym Kapturku, którego premiera jest zaplanowana na czwartek, po telewizyjnej "Wieczorynce".

- Igrzyska w Chinach to autorytarna heca - mówił w "Magazynie 24 Godziny" Zbigniew Romaszewski. - Politycy w swoich brudnych butach, nie wchodźcie na biały olimpijski dywan - grzmiał Jan Tomaszewski. Chiny oskarżane są o łamanie praw człowieka, czy zatem Polacy powinni pojechać na igrzyska olimpijskie? Problem budzi ogromne emocje.

Biuro Ochrony Rządu w nadzwyczajnym trybie awansowało na stopnie oficerskie 46 osób. Kursy trwały po 11 dni. Ostatni odbył się dwa tygodnie przed wyborami - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

- W kwestii sporu polsko-rosyjskiego o Katyń wypowiedź Putina nie wnosi nic nowego - skomentował dla tvn24.pl prof. Andrzej Friszke. Podobnie twierdzi prof. Wojciech Roszkowski. - Co to znaczy zbrodnia stalinowska? Nie jest to kategoria prawna, a opisowo-polityczna - stwierdził.

Paweł Graś wątpi, żeby Antoni Macierewicz stanął przed Trybunałem Stanu, bo nie był konstytucyjnym ministrem. - Jest w Platformie chęć i potrzeba szukania odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy w służbach, ale nie wiem, czy taka odpowiedzialność Macierewicza jest możliwa - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" poseł PO.

- Miałem pięć merytorycznych konferencji prasowych. O laptopie Ziobry powiedziałem tylko raz, a później odpowiadałem tylko na pytania dziennikarzy - stwierdził w "Kropce nad i" Zbigniew Ćwiąkalski.

Polska nie zbojkotuje Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, zapewnił minister sportu, Mirosław Drzewiecki. W odpowiedzi na apel organizacji World Solidarity, minister podkreślił, że dyskusja o łamaniu praw człowieka w Chinach powinna się odbyć, kiedy Pekinowi przyznano prawo organizacji Igrzysk.

- Cieszą nas pochwały prezydenta, mnie osobiście też spotkało parę ciepłych słów. Nie wpadam z tego tytułu w zachwyt, tak jak nie wpadałem w panikę, gdy mnie nadmiernie krytykowano, czy nawet szkalowano - mówił w wywiadzie dla TVN24 Radosław Sikorski. Szef MSZ komentował również sprawę tarczy antyrakietowej, Iraku i "zagranicznej polityki uśmiechów".

Janka - dziewięć lat, metr pięćdziesiąt wzrostu, rozmiar buta 35. Dzieciństwo, zamiast na zabawie, spędza na przygotowaniach do bycia miss świata. To cel jej życia... albo życia rodziców.

Europejski nakaz aresztowania (ENA) pomógł zatrzymać kolejnego Polaka z wyrokiem ukrywającego się poza granicami kraju. 29-letniego kielczanina poszukiwanego od 6 lat zatrzymała hiszpańska policja.

Dożywotnie więzienie za gwałt i zabójstwo siedmioletniej Grażynki z Wałbrzycha - na taki wyrok skazał sąd okręgowy w Świdnicy Andrzeja S. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa dziewczynki, do końca procesu zaprzeczał, że ją zgwałcicł.

- Przez ostatnie trzy miesiące mamy do czynienia z niebywałym upolitycznieniem prokuratury, marazmem i brakiem koncepcji w polityce ministerstwa sprawiedliwości - ocenił sto dni Zbigniewa Ćwiąkalskiego w rządzie jego poprzednik Zbigniew Ziobro.

Sąd przedłużył areszt byłemu dowódcy plutonu ZOMO z "Wujka". Romuald Cieślak jest skazany nieprawomocnie na 11 lat więzienia w sprawie pacyfikacji śląskich kopalń na początku stanu wojennego w 1981 r.

- Działalność Antoniego Macierewicza doprowadziła do ogromnych problemów wywiadu, jeśli te informacje się potwierdzą, to złożymy wniosek o postawienie go przed Trybunałem Stanu. To kwestia kilkunastu dni - powiedział TVN24 Zbigniew Chlebowski. - PO uważa, że głowa Macierewicza jest do wzięcia - komentuje Zbigniew Wassermann z PiS.

Minister sprawiedliwości podsumował sto dni swojej pracy w rządzie Donalda Tuska i właściwie nie ma żadnych uwag do swojej działalności. - Premier nie ma zastrzeżeń do mojej pracy, jak sugerują niektóre media - przekonywał Zbigniew Ćwiąkalski. Zastrzegł jednak, "że nie ma patentu na nieomylność": - Każdy może popełnić błąd.