„Katyń – Pamiętamy" - pod takim hasłem dziś po południu rozpoczną się uroczystości ku czci ofiar zbrodni katyńskiej. Oficerowie, zamordowani w przez NKWD w Katyniu, Charkowie i Miednoje, zostaną pośmiertnie awansowani. Uroczystości potrwają dwa dni.

- Jeżeli byli wiceprezesi PiS będą kontynuowali działania destrukcyjne przeciwko jedności stronnictwa, wtedy zostaną podjęte wobec nich działania dyscyplinarne - zapowiedział w "Kropce nad i" Joachim Brudziński, sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości.

- Pani Krawczyk sobie sama szykuje piekło. Zobaczymy, kto się będzie śmiał ostatni. A na proces zaprosimy obserwatorów z fundacji Helsińskiej. Ja jestem spokojny o to, co w tej sprawie będzie - mówił w Magazynie "24 Godziny" Andrzej Lepper. Liderowi Samoobrony postawiono dziś zarzuty w sprawie tzw. seksafery.

Donald Tusk już o 15.00 ma zostać desygnowany na premiera, ale zanim jego rząd zostanie zaprzysiężony, może go jeszcze czekać sporo pracy. -Musi ją wykonywać w godnych warunkach - przyznaje były już rzecznik rządu Jan Dziedziczak i oznajmia, że zaraz po desygnacji na Tuska będzie czekał gabinet w Kancelarii Premiera. Nowy szef rządu się wprowadza, stary rząd szykuje się do wyprowadzki.

Trudno posądzać nas o tworzenie jakichkolwiek rozłamów i działanie na szkodę PiS - mówił w TVN24 minister transportu Jerzy Polaczek, który zrezygnował dziś ze sprawowanych w PiS funkcji. Razem z nim, z Komitetu Politycznego partii wycofał się poseł Piotr Krzywicki.

3,5 mln złotych może kosztować tegoroczny sylwester w Warszawie. Stołeczni radni przed Pałacem Kultury i Nauki spodziewają się nawet 40 tys. osób.

Poseł PiS i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego w jednej osobie - Jan Ołdakowski - twierdzi, że dostał ultimatum od marszałka Bronisława Komorowskiego (PO). Albo zrezygnuje z szefowania muzeum, albo straci mandat.

Internauta Kazimierz Suchcicki z Bełchatowa powstrzymał nieznaną dziewczynę przed popełnieniem samobójstwa. Dziewczyna wyjawiła swój zamiarze na jednym z czatów.

Przez dwa lata fałszerz pieniędzy, poszukiwany 8 listami gończymi w Polsce i Europejskim Nakazem Aresztowania za granicą, był nieuchwytny. 60-letniego Włodzimierza J. z Lęborka policja zatrzymała we wtorek. Dziś sąd w Słupsku wydał zgodę na jego aresztowanie.

Prezydent odwołał z funkcji doradców społecznych Nelly Rokitę i Lenę Cichocką-Dąbkowską. Wcześniej obie zrezygnowały ze stanowisk po interwencji kancelarii nowego Sejmu - dowiedział się portal tvn24.pl

Eurodeputowany PO Bogdan Klich ma zostać ministrem obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska - nieoficjalnie dowiedział się dziennik.pl od ścisłego kierownictwa partii. Bogdan Zdrojewski, wymieniany wcześniej jako najpoważniejszy kandydat PO na to stanowisko, ma objąć Ministerstwo Kultury.

Poznańscy policjanci zatrzymali trzech Rumunów, którzy okradali bankomaty posługując się fałszywymi kartami płatniczymi.

Liga Polskich Rodzin złożyła zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie przeciwko swojemu byłemu działaczowi z Mazowsza Marianowi Brudzyńskiemu, oskarżając go o szantaż. Zdaniem Brudzyńskiego, to on był szantażowany. Jednak działacze LPR mają coś więcej niż gołe słowa - przedstawiają potajemnie nagrane taśmy z rozmów z Brudzyńskim.

Dwóch kontrolerów biletów autobusowych w Olsztynie, którzy wdali się w szarpaninę z głuchoniemym pasażerem, zostało na tydzień zawieszonych w obowiązkach - poinformował Marek Gawroński, szef firmy zajmującej się kontrolą biletów komunikacji miejskiej. - Z powodu nagonki medialnej ludzie ci potrzebują odpoczynku psychicznego - dodaje.

Wytoczę "Gazecie Wyborczej" proces o zniesławienie. Konsultowałem się już w tej sprawie z adwokatem - w ten sposób premier Jarosław Kaczyński odniósł się do zarzutów, że podpisał zarządzenie umożliwiające niszczenie spreparowanych dokumentów w ABW.

Byli wiceprezesi PiS: Paweł Zalewski i Kazimierz Ujazdowski nie wykluczają głosowania przeciw absolutorium dla Jarosława Kaczyńskiego. Zrobią tak, jeśli prezes PiS nie zmieni sposobu zarządzania partią.

- To się w ogóle kupy nie trzyma - mówił o zarzutach szef Samoobrony tuż po wyjściu z łódzkiej prokuratury. Były wicepremier odpowie za "czerpanie korzyści osobistych o charakterze seksualnym" od Anety Krawczyk i nakłaniania do czynności seksualnej działaczki młodzieżówki Samoobrony.

Sąd Najwyższy zdecydował, że właściwą instancją do rozpatrzenia precedensowego pozwu obywatela polskiego przeciwko państwu niemieckiemu będzie warszawski Sąd Okręgowy. Niemcy pozywa syn ofiary hitlerowskich eksperymentów pseudomedycznych.