Najwyżej co dziesiąty członek Samoobrony może opuścić jej szereg - uważa lider tej partii Andrzej Lepper. Choć przyznaje, że w związku z brakiem funduszy Samoobrona musi ograniczać wydatki, to zapowiada: przetrwamy na scenie politycznej, bo jesteśmy potrzebni.

W spokoju przebiegał doroczny poznański "Marsz Równości". Wzięło w nim udział około 300 osób. Marsz jest zwieńczeniem trwających w Poznaniu Dni Równości i Tolerancji 2007.

Maszynista, który widzi na przejeździe kolejowym samochód, może tylko wcisnąć hamulec i czekać na zderzenie. Ma przed sobą nawet kilometr hamowania. Kierowca w tym momencie przeważnie kilka sekund życia.

- Nie ma dzisiaj żadnego tajnego archiwum byłych WSI. Przynajmniej ja nie znam takiej instytucji - mówi PAP były szef komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz. Według niego, dobrze się stało, że część dokumentów komisji trafiła do budynku Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Ok. 50 kibiców może mówić o prawdziwym pechu - autokar, którym jechali do Chorzowa na wieczorny mecz Polska-Belgia zderzył się z samochodem osobowym i wpadł do rowu.

MON bada, co zniknęło z archiwów byłych Wojskowych Służb Informacyjnych i czy kopiowano twarde dyski komputerów komisji weryfikacyjnej. Akta miały trafić do pomieszczeń Kancelarii Prezydenta. Minister Michał Kamiński zaznacza: - Nie było nielegalnego przenoszenia dokumentów.

Zatrzymano oszusta, który podając się za dziekana jednego z uniwersytetów okradł Sybiraka i księdza jednej z parafii na Lubelszczyźnie. Wcześniej był już karany za oszustwa. Wtedy podawał się za biskupa.

Na moście Świętokrzyskim w Warszawie zawisł przed południem ogromny napis: "Czy za 50 lat ten transparent zniknie pod wodą?". Wywiesili go ekolodzy z Greenpeace, by zwrócić uwagą na konieczność podjęcia pilnych działań zapobiegających zmianom klimatu.

Ministrowie rządu Donalda Tuska wystawieni na ciągłą rywalizację - donosi "Wprost". Premier co pół roku ma weryfikować wszystkich członków rządu oraz dokonywać selekcji.

Masakra w Afganistanie, o którą zostali oskarżeni polscy żołnierze, to nie pierwszy wypadek, gdy w akcji Polaków zginęli cywile - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Według dziennika, MON wolał jednak o tym nie informować.

Sprawa żołnierzy aresztowanych w związku z akcją w Afganistanie, w której zginęli cywile, nosi "wszelkie znamiona poważnego przestępstwa" - powiedział szef MON Bogdan Klich w Polskim Radiu. Zapowiedział, że będzie wyjaśniał tę sprawę.

Chińskie talerze zawierające olbrzymie ilości toksycznego ołowiu i kadmu od ponad roku sprzedawane są w sklepach całej Polski. Kilka dni temu wykrył to wadowicki Sanepid w hurtowni koło Kalwarii Zebrzydowskiej - donosi "Polska".

Posłowie PiS sondowali możliwość sojuszu z SLD, który miałby pomóc w zachowaniu wpływów w mediach publicznych. Zachętą byłyby stanowiska w TVP i Polskim Radiu - donosi "Dziennik".

Niepełnosprawni studenci mogą liczyć na opłacanego z budżetu państwa asystenta - pisze dziennik "Polska". Pomoże im m.in. sporządzać notatki z wykładów, wypożyczać książki i dojechać na uczelnię.

Trwają poszukiwania mieszkania dla premiera Donalda Tuska. Na razie mieszka w hotelu sejmowym, a do rządowej rezydencji przy Parkowej nie chce się przenieść. Współpracownicy szukają mu więc nowych "czterech kątów".

Tajne archiwum zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych wywieziono do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze "Dziennik". Według gazety, nieoznakowane furgonetki krążyły pod osłoną nocy między siedzibą służb a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego do ostatnich godzin rządów PiS.

- Groźny pożar wybuchł w piątek późnym wieczorem w fabryce brykietów z trocin ekologicznych w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie. Nikomu nic się nie stało. Z ogniem zmaga się 15 zastępów strażaków.

Roman Giertych nie wykluczył, że będzie bronić żołnierzy zatrzymanych pod zarzutem zabójstwa w Afganistanie. - Ta sprawa jest ciekawa, przede wszystkim pod względem prawnym - zaznaczył były lider LPR, który obecnie jest adwokatem.