Sejmowa straż marszałkowska potraktowała przedstawicielki Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" jak terrorystki - podał "Nasz Dziennik". - Zabrano nam torebki, niektórym z nas odebrano lekarstwa, nie mogłyśmy wyjść nawet napić się wody - skarżyły się kobiety.

Czy studenci mogą nagrywać egzaminy? - z takim pytaniem Parlament Studentów zwrócił się do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Chodzi o to, by w razie oblanego egzaminu mieć niezbity dowód, że przyczyną był brak wiedzy studenta, a nie potrzeby finansowe uczelni.

- Czy ktokolwiek myślał, że Rosja będzie spokojnie przyglądać się temu jak rośnie strategiczny potencjał USA u jej granic? Pewnie wkrótce usłyszymy o tysiącach przeciwrakiet w najróżniejszych regionach planety - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Dwie osoby nie żyją a dziewięć zostało rannych - to tragiczny bilans wypadku niedaleko Wrocławia. Zderzyły się trzy pojazdy. Droga krajowa nr 5 była zablokowana przez kilka godzin.

Były minister Zbigniew Ziobro i jego podwładni z resortu mogą spędzić w więzieniu nawet kilkanaście lat - twierdzi radio ROK FM. Mogą trafić za kratki za przechowywanie i przenoszenie informacji niejawnych w komputerach bez specjalnych zabezpieczeń. - W laptopie były tylko informacje ze śledztw prokuratorskich - broni się Ziobro.

Wada techniczna samolotu nie była przyczyną katastrofy transportowca CASA, w której 23 stycznia zginęło 20 wysokich rangą oficerów Sił Powietrznych – ujawnił w rozmowie z "Dziennikiem" minister obrony Bogdan Klich. To pierwszy oficjalny komunikat w sprawie przyczyn tragedii.

Muzykolog dokonujący oględzin miejsca zbrodni, pielęgniarka przesłuchująca gangstera – tak już od kwietnia, wg "Polski" może wyglądać praca polskich prokuratur. Minister Zbigniew Ćwiąkalski podpisał bowiem rozporządzenie przygotowane przez poprzednika, według którego każdy prokurator może zatrudnić asystenta, niekoniecznie prawnika.

- To co zrobili dziennikarze "Superwizjera" jest obrzydliwe. Kłamali i wytoczę im proces - zapowiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 były prezes PGNiG Marek Kossowski. Twierdził również, że informacje, jakie podano w programie, były zmanipulowane. Zapewnił, że nic nie wiedział o związkach ETG z mafią.

- Spór o J&S jest jałowy. We wniosku o nałożenie kary na spółkę był błąd formalny, dlatego należało go unieważnić. A teraz można wznowić – tłumaczył w "Magazynie 24 godziny" Janusz Palikot (PO). – Wicepremier Pawlak zmienia decyzję pod wpływem artykułów prasowych – zarzucił Joachim Brudziński (PiS).

- Naszym celem jest uszczelnienie systemu ochrony zdrowia, bo żadna złotówka z pieniędzy obywateli nie może być zmarnowana – to recepta minister zdrowia na kryzys w lecznictwie. – Uszczelnianie nic nie da, trzeba dokładać – ripostowało PiS. Sejm wyjątkowo spokojnie debatował o metodach leczenia ochrony zdrowia.

Wypowiedź eurodeputowanego PiS Adama Bielana o wizycie premiera w Moskwie była niepotrzebna - zgodnie twierdzą w "Magazynie 24 Godziny" posłowie PO i LiD. - Zamiast mówić w tak newralgicznym momencie, że wizyta jest z góry przegrana, pan Bielan powinien był pójść na piwo, bo zaszkodził tylko dobru Polski - oburzał się Stefan Niesiołowski. Także Tadeusz Cymański z PiS nie był zadowolony z wypowiedzi Bielana.

Zniszczony laptop i karty telefoniczne Zbigniewa Ziobry, używanie antyterrorystycznego systemu operacyjnego do śledzenia Janusza Kaczmarka, podsłuchiwanie Jerzego Engelkinga – były koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann ma jedną odpowiedź: - Ostrożnie z daleko idącymi wnioskami.

Biurokratyczne nieporozumienie pozbawiło Uczniowski Klub Sportowy FORZA szans na dotację. Dzieci z jednej z warszawskich szkół, zamiast trenować na hali i jeździć na turnieje, mogą być zmuszone spędzać wolny czas na ulicy.

Znana okulistka prof. Ariadna G. została zawieszona w wykonywaniu zawodu lekarza. Zdecydował tym na niejawnym posiedzeniu śląski samorząd lekarski. Synowa byłego pierwszego sekratarza KC PZPR przyjmowała pacjentów pod wpływem alkoholu.

- PO kryzys w służbie zdrowia puściła na żywioł, nie ma planu jak sobie z nim poradzić – ocenił w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 Marek Balicki (LiD). – Nieprawda, rząd Platformy jako pierwszy zamienia słowa w czyny. A społeczeństwo wymaga od nas tej reformy – ripostowała Joanna Mucha (PO). A w służbie zdrowia nadal trwają protesty.

Agencja Rezerw Materiałowych wznowiła postępowanie w sprawie J&S Energy. W grudniu wicepremier Waldemar Pawlak uchylił spółce karę 461 mln zł za zbyt małe zapasy paliw. Powodem miały być jedynie uchybienia formalne.

TVP2 nie weźmie udziału w kolejnych "Telekamerach", jeśli organizatorzy nie zrezygnują z udziału internautów w plebiscycie. - Mamy poczucie, że gra toczy się nie fair – tłumaczy decyzję dyrektor TVP 2 Wojciech Pawlak. – Jeśli będzie głosowanie przez internet, w ogóle nie weźmiemy udziału w konkursie, bo ta forma faworyzuje TVN - dodał. Stacja, którą kieruje Piotr Walter ripostuje: - TVN ma lepszą ofertę i bardziej dynamiczną widownię, dlatego wygrywamy.

- Biuro poselskie jest na ukończeniu, ale ja nie będę odstawiał propagandowych spektakli. Nie będzie dyżurów poselskich Donalda Tuska przez cały dzień, bo to jest niepoważne - poinformował premier Donald Tusk.

W środę poznańska prokuratura wojskowa przesłuchała dowódcę Wojsk Lądowych, Waldemara Skrzypczaka. Generał stawił się na wezwanie w sprawie ostrzelania przez polskich żołnierzy afgańskiej wioski Nangar Khel. Po wyjściu z prokuratury powiedział tylko: - Nadal uważam, że żołnierze są niewinni.

- Moim celem jest poprawa polsko-rosyjskich kontaktów - deklarował w wywiadzie dla "Kommiersant" Donald Tusk. W przeddzień swojej wizyty w Moskwie premier zapewnił, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie ulokowania w Polsce tarczy antyrakietowej i że Polska nie zaakceptuje Gazociągu Północnego.