- Znam najlepiej swoją przeszłość i nie ma w niej nic, co można byłoby mi zarzucić - powiedział w Radiu Zet kandydat na szefa MSZ, Radosław Sikorski. Dodał, że nie zamierza rezygnować z kandydowania na ministra spraw zagranicznych.

Prokuratura w Poznaniu po przesłuchaniach byłej posłanki PO Beaty Sawickiej złożyła wniosek o jej aresztowanie. Sąd ma jeszcze dziś zdecydować, czy była parlamentarzystka trafi za kraty.

- Jeśli ktoś radykalnie nie zgadza się z linią partii, to powinien zrezygnować z mandatu – tak prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumował w „Sygnałach Dnia” rezygnację ze stanowisk wiceprezesów partii Ludwika Dorna, Kazimierza Ujazdowskiego i Pawła Zalewskiego. Skrytykował też PO za „osłabianie państwa”.

Mam już gotowy projekt funkcjonowania cywilnej służby ds. zwalczania korupcji - powiedziała w TVN24 Julia Pitera z PO. Ujawniła, że na początek miałaby ona zbadać sposób przyznania o. Tadeuszowi Rydzykowi dotacji z Funduszu Ochrony Środowiska.

Ciała dwóch mężczyzn znalazła policja na złomowisku w centrum Gdańska. Jedna z ofiar to 38-letni pracownik zakładu. Na razie nie wiadomo kim jest druga ofiara.

700 tys. zł zadośćuczynienia, 130 tys. zł odszkodowania i ponad 3 tys. zł comiesięcznej renty - tyle sąd przyznał sparaliżowanemu na skutek lekarskiego błędu Piotrusiowi Soszce. Dziś przed katowickim sądem odbędzie się rozprawa odwoławcza.

Sukces o. Tadeusza Rydzyka, który otrzymał dodatkowe pieniądze na odwierty geotermalne, może tym razem obrócić się przeciwko niemu. Posłowie PO zapowiadają, że po objęciu rządów uważnie przyjrzą się tej dotacji i całej dotychczasowej działalności dyrektora Radia Maryja - zapowiada "Dziennik".

Chwile grozy przeżyła załoga samolotu pasażerskiego LOT, lecącego z Mediolanu do Warszawy. Kiedy maszyna z 70 pasażerami była na wysokości 2000 m, w osłonę radaru pogodowego wbiło się duże czarne ptaszysko - pisze "Super Express".

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchamia stronę internetową o zaletach osobnych klas dla chłopców i dziewczynek. Niewykluczone, że takie klasy powstaną w ramach programu pilotażowego. Muszą tylko znaleźć się chętni - pisze "Polska".

Tworzenie Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, inwigilacja mediów oraz działania przeciwko Kościołowi - to zdaniem Antoniego Macierewicza powinny być tematy kolejnych aneksów dotyczących działań Wojskowych Służb Informacyjnych. Mówi o tym w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" i zapowiada przygotowanie nowego aneksu jeszcze w tym roku.

Od stycznia 2008 roku wejdą unijne przepisy ograniczające u nas czas pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo. To katastrofa, nie będzie miał kto leczyć - alarmuje dziennik "Polska".

Materiały legalizacyjne, czyli takie, które zostały specjalnie spreparowane do konkretnej akcji ABW, mogą być na bieżąco niszczone. Może to być sposób na pozbycie się dowodów nielegalnych operacji służb specjalnych lub zapisów prowadzonych obserwacji i podsłuchów - alarmują media.

Nie ma obrażeń głowy, nie znaleziono też wody w płucach niedźwiadka. Teraz lekarze chcą sprawdzić, czy zwierzę nie było chore na wściekliznę.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie chce "likwidacji mediów publicznych poprzez ich prywatyzację". Niepokoi się także o sposób finansowania mediów publicznych i plany likwidacji abonamentu.

Prawie 250 tysięcy euro kary dla państwa polskiego. Taką kwotę od naszego kraju zasądził właśnie Europejski Trybunał Praw Człowieka za odmawianie rekompensaty za korzystanie z dróg powstałych na prywatnym terenie. Trybunał uznał, że Polska naruszyła protokół Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego może być powołany tylko po przeprowadzeniu otwartego konkursu - tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Ta informacja stała się powodem nie lada zamieszania.

Ta koalicja będzie solidarna, a mówiąc o solidarnym współdziałaniu myślimy także o tym, żeby nasi przedstawiciele występowali we wszystkich resortach - mówił lider PSL Waldemar Pawak w "Kropce nad i".

Rozpoczął się proces o uprowadzenie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika. Przed płockim sądem okręgowym stanęła kilkuosobowa grupa oskarżonych. Krzysztof Olewnik był synem przedsiębiorcy branży mięsnej z Drobina. Został porwany w 2001 roku i zabity dwa lata później.