Dziennikarz TVP Łukasz Słapek stracił pracę w "Wiadomościach". Powód? Dziennikarz twierdzi, że kierownictwo wymagało od niego, by w kampanii wyborczej przygotowywał informacje kompromitujące PO - pisze "Dziennik".

Premier powinien poinformować prezydenta w sprawie Rosji i OECD - ocenił w TVN24 Lech Wałęsa. Dodał, że na miejscu Lecha Kaczyńskiego podałby się do dymisji. - Nie tylko mało robi, ale ma też niewielkie poparcie - podkreślił były prezydent.

Nasi internauci pamiętają o nas nawet o poranku. Do redakcji portalu dotarły piękne zdjęcia wschodu słońca. Dzień rozpoczął się dużo milej. Za wrażliwość, pamięć i pozytywną energię serdecznie dziękujemy.

Ludwik Dorn powiedział dzisiaj, że wciąż jest i nadal zamierza pozostać posłem Prawa i Sprawiedliwości. Były wiceprzewodniczący partii podkreślił w radiowych Sygnałach Dnia, że bardzo liczy na poparcie innych członków PiS-u, którym leży na sercu nie tylko dobro tego ugrupowania, lecz również dobro Polski.

Ponad połowa badanych (54 proc.) uważa, że prezydent Lech Kaczyński źle sprawuje swą funkcję. Według 62 proc. ankietowanych Jarosław Kaczyński niewłaściwie wywiązywał się z obowiązków premiera, a 63 proc. Polaków źle ocenia działanie ustępującego rządu.

Sąd w Bydgoszczy ogłosi dziś wyrok w sprawie neurochirurga, prof. Heliodora K., oskarżonego o łapówkarstwo i wymuszanie od pacjentów ponad 50 tys. zł. To znany specjalista, zajmujący się wybudzaniem pacjentów po długotrwałej śpiączce.

Premier dzisiaj ma wręczyć pierwsze nominacje nowym wojewodom. Warto zwrócić uwagę, że wśród przedstawicieli rządu w terenie najprawdopodobniej znajdą co najmniej dwie kobiety.

Dokładnie połowa Polaków zagłosowałaby na Platformę Obywatelską, gdyby wybory odbyły się teraz - wynika z sondażu GFK Polonia przeprowadzonego dla "Rzeczypospolitej".

Metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz uważa, że zapłodnienie metodą in vitro jest "nie do przyjęcia" i sprzeczne z nauką Kościoła. W ten sposób skomentował rządowe zapowiedzi finansowania przez państwo takich zabiegów.

Znana nie tylko na Śląsku szefowa Kliniki Okulistyki Śląskiej Akademii medycznej profesor Ariadna G. znów przyjmowała pacjentów pod wpływem alkoholu. Jak nieoficjalnie dowiedziała się TVN 24 - miała 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Ta konstytucja wymaga zmian, doprecyzowania - mówił w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 poseł PO Jarosław Gowin, odnosząc się do sporu kompetencyjnego wokół polityki zagranicznej, jaki podnosi Kancelaria Prezydenta. - Też jesteśmy wobec niej krytyczni, ale trzeba współpracować - odpowiadał Paweł Kowal z PiS. Natomiast wieloletni ambasador w Rosji Stanisław Ciosek uważa, że brak nam kultury politycznej.

- Sprawę zatrzymania Tomasza Lipca wyjaśni najprawdopodobniej komisja śledcza - mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Zapowiada też, że o losach prokuratorów Engelkinga i Barskiego zdecyduje prokurator krajowy.

- Dzięki temu doświadczeniu trochę lepiej rozumiem waszą pracę - tymi słowami premier Donald Tusk podsumował dzisiejszą wizytę w tabloidzie "Fakt". Przez jeden dzień wcielił się w rolę naczelnego gazety. TVN sprawdził pomysły innych polityków na własną gazetę.

- Obawiam się, że Antoni Macierewicz z obrad speckomisji wyszedłby z wnioskiem, że cała ta komisja była szkolona w Moskwie przez GRU - ironizował senator Jan Rulewski z PO, pytany o forsowanego przez PiS kandydata na członka speckomisji.

- Polska wykonała pierwszy krok, teraz kolej na gest ze strony Rosji - mówił w TVN24 eurodeputowany PO Jacek Saryusz-Wolski o zapowiedzi premiera Donalda Tuska, że Warszawa odstąpi od blokowania negocjacji Rosji o przystąpieniu do OECD.

- W polityce zagranicznej premier powinien być gotów do współdziałania z prezydentem - stwierdza prezes PiS Jarosław Kaczyński, powołując się przy tym na Konstytucję. Jak dodaje, informowanie prezydenta przez premiera to "najniższy poziom współdziałania".

Jarosław Kaczyński zapewnia, że zna od dawna przeszłość członka władz PiS Karola Karskiego, a jego ewentualne winy "zostały już zmazane". Wcześniej Kazimierz Ujazdowski wypomniał Karskiemu członkostwo w "Stowarzyszeniu Ordynacka" i przyjaźń z Włodzimierzem Czarzastym.

- Doszliśmy do ściany. Premier Tusk jeszcze tego nie wie - mówił w TVN24 o sytuacji w służbie zdrowia przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel. Dodał, że bez wpompowania w służbę zdrowia nawet 20 mld złotych, nic nie da się już zrobić.