Walkę z oligarchami trzeba zacząć od przeanalizowania, czyje podpisy ze strony państwowej widnieją na ich intratnych kontraktach i umowach. I tych ludzi trzeba pociągnąć do odpowiedzialności, a nie zaczynać od ścigania Krauzego, Kulczyka czy Gudzowatego - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Julia Pitera.

Przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi rozpoczął się proces odwoławczy 14 oskarżonych o działanie w tzw. zbrojnym ramieniu łódzkiej "ośmiornicy". Gangsterzy skazani zostali przez sąd pierwszej instancji na kary od 4 lat więzienia do dożywocia.

51 - tyle osób ma liczyć delegacja urzędników z Polski, którzy chcą uczestniczyć w konferencji poświęconej ochronie klimatu. Konferencja odbędzie się na Bali i potrwa dwa tygodnie - pisze "Polska".

Zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem chce postawić Markowi Dochnalowi katowicka prokuratura. I przedłuża areszt, bo obawia się, że dzięki fałszywym dokumentom lobbysta mógłby uciec z kraju - pisze "Rzeczpospolita".

Donald Tusk może zaproponować Janowi Rokicie stanowisko ambasadora. Sam zainteresowany, choć odnosi się do pomysłu życzliwie, na razie nie chce z niego skorzystać – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

Przez kilka miesięcy byłam podsłuchiwana - stwierdziła posłanka PO Julia Pitera w TVP. Jak zapowiedziała, szczegóły ujawni w prokuraturze.

- Chciałabym, żeby ktoś w końcu udowodnił w sądzie, że mój mąż korumpował. W tej sprawie istnieją tylko zeznania dobrowolnie złożone przez mojego męża. Prokuratura nic na niego nie ma - tak w programie "Teraz my" w TVN broniła oskarżonego o korupcję lobbystę Marka Dochnala jego żona Aleksandra.

Wszystkie nasze działania były legalne i usprawiedliwione - oświadczył w poniedziałek szef CBA Mariusz Kamiński. Równocześnie dodaje, że jest za komisją śledczą ws. CBA w nowym Sejmie, bo "pozwoli mu to obronić jego służbę".

Lech Kaczyński będzie musiał zaakceptować kandydaturę Radosława Sikorskiego na szefa dyplomacji, gdy będzie oficjalnie zgłoszona - uważa b. prezydent Lech Wałęsa. Ale zaznacza jednocześnie, że on sam wybrałby innego kandydata.

- Nie raz byłem już w sytuacji, kiedy musiałem uwodzić kobiety - komentował sprawę Beaty Sawickiej generał Gromosław Czempiński, były szef Urzędu Ochrony Państwa. - Ale w moim przypadku dotyczyło to tylko kontaktów z obcokrajowcami i wtedy, kiedy byłem agentem wywiadu - dodał.

- Najważniejsze jest by utworzyć takie normy prawne, które nie będą już budzić wątpliwości - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Cezary Grabarczyk (PO) komentując w ten sposób decyzję Bronisława Komorowskiego o niewygaszeniu mandatu Janowi Ołdakowskiemu z PiS.

- Ktoś pracował nad tym, żeby popsuć moje relacje z prezydentem - ocenił Radek Sikorski w "Kropce nad i". I dodał: - Mam nadzieję, że humory prezydenta wobec mnie miną.

Przyszedł do przedszkola i podając się za funkcjonariusza CBŚ, chciał się dostać do środka. Na szczęście przedszkolanki z Mysłowic rozszyfrowały fałszywego agenta.

W Gdańsku zamordowano dwóch pracowników skupu złomu. Według ustaleń policji zginęli od ciosów młotem i rurami. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn.

Sam wybierz, który projekt Stadionu Narodowego w Warszawie podoba Ci się najbardziej. Sześć firm z 15. już teraz przedstawiło propozycje jego wyglądu. Pokazujemy te projekty i zachęcamy do głosowania.

- Mamy prawo do tytułu "Nagroda Kisiela" i mamy to opatentowane. Każdy, kto będzie chciał nagradzać Nagrodą Kisiela, będzie naruszał nasze prawa - oświadczył redaktor naczelny tygodnika "Wprost" Stanisław Janecki. - Absolutnie nie jest przesądzone, iż Nagrody Kisiela nie zostaną przyznane w tym roku - dodał.

- Nie ma obawy, mój klient nie zostanie zatrzymany - zapewnia obrońca Andrzeja Leppera. Choć szef Samoobrony nie miał dość pieniędzy, żeby wpłacić kaucję to zdecydował się zastawić... ciągnik. Traktor jest wart ponad 150 tysięcy złotych, czyli trzy razy więcej niż chciała prokuratura. Adwokaci Leppera złożyli jednocześnie zażalenie na zastosowanie wobec ich klienta poręczenia majątkowego.

Niebezpiecznie na Podhalu - pada śnieg, jezdnie są oblodzone. Na granicy Zakopanego i Kościeliska w wyniku zderzenia samochodu osobowego z busem dziewięć osób zostało rannych. Mieli sporo szczęścia - jedno z aut prawie spadło w przepaść. Fortuna sprzyjała również turyście, który osiem godzin czekał w zamieci śnieżnej na ratowników TOPR.

Policja wie już, który z uczniów rozpylił gaz pieprzowy w krakowskim gimnazjum na os. Kolorowym - podało RM FM. To przez niego do szpitala trafiły 44 osoby, a szkołe trzeba byo ewakuować.

Śledczy sprawdzą czy w białostockiej spółce komunalnej zaszły nieprawidłowości i czy jest za nie odpowiedzialny obecny wicemarszałek Sejmu - Krzysztof Putra.