1/3 stolicy bez czystej wody

Z kranów na Białołęce, Targówku, Bielanach i Żoliborzu wciąż płynie brunatna woda. Skandal, bezczelność niekompetencja - to najłagodniejsze określenia jakie padały pod adresem pracowników miejskich wodociągów. Dziesiątki maili i setki telefonów odebraliśmy po słowach, rzecznika MPWiK Bartosza Milczarczyka, który zapewniał, że woda w kranach przypomina kolorem herbatę bo... są wakacje. Teraz stwierdził, że stan wody to pokłosie sytuacji na Zalewie Zegrzyńskim.

Palikot: życzę Rydzykowi brudnego papieża

- Życzę Rydzykowi brudnego papieża – stwierdził w „Kropce nad i” TVN24 Janusz Palikot. Według niego słowa redemptorysty, który przywitał misjonarza okrzykiem „O, Murzyn, nie mył się”, to przykład rasizmu. Dlatego powiadomi o tym prokuraturę.

"Tusk wymyślił ściemę"

- To, co wymyślił pan premier Tusk mówiąc o likwidacji abonamentu, jest oczywiście ściemą - mówiła w "Faktach po Faktach" TVN24 reżyser Agnieszka Holland. Jak podkreśla zaproponowane przez rząd formy finansowania telewizji publicznej są tym samym, co abonament.

Medialna zwłoka prezydenta

Lech Kaczyński wbrew zapowiedziom do ostatniego dnia wstrzyma się z decyzją w sprawie ustawy medialnej. Dlatego spotkanie szefów klubów parlamentarnych dotyczące dokumentu trwało 10 minut. - Ja wypiłem herbatę, koledzy nawet nie pili i na tym się skończyło - podsumował Stanisław Żelichowski (PSL)

"Nie odmawiajmy prezydentowi rozsądku"

Decyzji prezydenta w sprawie ustawy medialnej wciąż nie ma, ale i bez niej jest szansa na wyjście z patowej sytuacji w TVP. Jaka? Zdaniem Waldemara Pawlaka, rozwiązaniem może być odrzucenie sprawozdania KRRiT przez Sejm, Senat i prezydenta, co umożliwi natychmiastowe odwołanie zarządu TVP. Czy Lech Kaczyński zgodziłby się na odrzucenie sprawozdania? - Nie odmawiajmy prezydentowi rozsądku i dobrej woli - uważa Pawlak.

Bronił kolegi, ma zarzut

Pijany mężczyzna zakatował 15-latka - twierdzą świadkowie. W biały dzień, w środku Nowej Soli. Nikt z dorosłych nie stanął w jego obronie. A chłopak, który próbował mu pomóc, ma zarzut.

Zatrzymani za ćwierć miliona łapówki

Dwoje urzędników państwowych przyjęło ćwierć miliona złotych łapówki. Chwilę później zatrzymało ich CBA. Wręczenie pieniędzy było kontrolowane. Urzędnicy mieli obiecywać pomoc w załatwieniu sprawy związanej z przejęciem warszawskiej nieruchomości, powołując się na "wpływy w instytucjach rządowych".

Kupcom puściły nerwy. W ruch poszły jajka i petardy

Blisko tysiąc osób protestowało w Warszawie przeciwko likwidacji Kupieckich Domów Towarowych. Pokojowy początkowo przemarsz przerodził się w przepychanki z policją pod KPRM. W ruch poszły jajka i petardy. Pochód dotarł pod Sejm, gdzie protestujący wręczyli petycję posłom Prawa i Sprawiedliwości.

Terminator zawita do Polski?

Wiele wskazuje na to, że były hollywoodzki gwiazdor przyjedzie do Polski. Według zapowiedzi Arnold Schwarzenegger ma wziąć udział w sierpniowych obchodach 65. rocznicy likwidacji przez Niemców Litzmannstadt Ghetto w Łodzi.

Najpierw krytykował, potem wziął od niego pracę

Kolejne przetasowania w telewizji publicznej - Tomasz Rudomino, były członek rady nadzorczej TVP został p.o. wicedyrektorem telewizyjnej Dwójki. Znany z ostrej krytyki prezesa Piotra Farfała, wziął od niego pracę i będzie podwładnym szefa TVP.

Rój pszczół atakuje

Rój pszczół zaatakował ludzi w jednym ze sklepów w woj. zachodniopomorskim. Użądlonych zostało dziewięć osób, jedna trafiła do szpitala. W akcji ratowniczej wzięły udział dwa zastępy straży pożarnej.

"Zdrada państwa przez Zielonkę to spekulacja"

Medialne doniesienia o tym, że chorąży Stefan Zielonka zdradził to spekulacje - to odpowiedź prokuratury wojskowej na sobotni tekst w "Dzienniku" dotyczący zaginięcia szyfranta. Z wystosowanego po pięciu dniach od publikacji artykułu oświadczenia wynika też, że mimo trwającego śledztwa, wojsko wciąż nie wie, co się stało z człowiekiem, który zniknął już ponad trzy miesiące temu.

Pałac nie odpuszcza Palikotowi

Kancelaria Prezydenta nie odpuszcza Januszowi Palikotowi. Jej pełnomocnik złożył zażalenie na postanowienie lubelskiej prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie pytań posła o "chorobę alkoholową" Lecha Kaczyńskiego.

Awantura w samolocie. "Chcemy wysiąść! Nie możecie"

Do dramatycznych scen doszło w nocy w samolocie, który z Okęcia miał zawieźć turystów na Kretę, zahaczając po drodze o Poznań. Maszyna była już na pasie, kiedy kilku pasażerów poczuło dym i postanowiło wysiąść. Kapitan zaprotestował. Wybuchła awantura, a pilot zdecydował, że nie poleci do Poznania. Ostatecznie podróżnych autobusami przewieziono do warszawskiego hotelu. Wieczorem mają odlecieć na Kretę.

Pogrzeb Zapasiewicza 22 lipca

Pogrzeb Zbigniewa Zapasiewicza odbędzie się 22 lipca na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Aktor zmarł we wtorek 14 lipca. Miał 75 lat.

Kochanowski przeciwny Madonnie

Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, napisał list do prezydent Warszawy, w którym sprzeciwia się planowanemu na 15 sierpnia koncertowi Madonny w stolicy. Jego zdaniem, organizowanie koncertu amerykańskiej gwiazdy w dniu święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny może ranić uczucia religijne wielu osób.

CBŚ przejęło narkotyki warte 1,5 miliona

W ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dużą plantację konopii i przejęli ponad 40 kg narkotyków. Zabezpieczone narkotyki - przede wszystkim ecstasy i amfetaminę, ale także marihuanę - zarekwirowano w związku z kilkoma niepowiązanymi ze sobą sprawami. Ich łączna wartość to 1,5 mln złotych.

"Nie będzie naszej zgody na powrót do abonamentu"

- Na pewno nie będzie zgody na projekt, który zakłada powrót do abonamentu - tak Zbigniew Chlebowski odpowiada na pomysł filmowców, wspierany przez prezydenta, by ustawę medialną napisać od nowa. Szef klubu PO potwierdza, że jeszcze w czwartek zamierza spotkać się ws. ustawy medialnej PO z szefami klubów PSL i SLD "by ich przekonywać".

Sąd: strzelali zgodnie z prawem - policjanci uniewinnieni

Policjanci, którzy zastrzelili Łukasza T. i ciężko ranili Dawida Lisa użyli broni zgodnie z przepisami - orzekł Sąd Okręgowy w Poznaniu w głośnej sprawie policyjnej pomyłki, do jakiej doszło w kwietniu 2004 roku. Tym samym uniewinnił czterech oskarżonych funkcjonariuszy.

Rośnie zaufanie do prezydenta

Zaufanie do prezydenta jest najwyższe od ośmiu miesięcy - takie wynik przynosi najnowszy sondaż CBOS-u. "Najwyższe" wcale nie oznacza "dobre". Lech Kaczyński nadal ma zdecydowanie więcej przeciwników niż zwolenników. Krytycznie jego działalność ocenia aż 59 procent badanych. Jeszcze gorzej patrzymy jednak na Sejm.

"Ojciec Rydzyk to Kurski i Palikot kościoła"

Jest Murzynem, ale nie czuje się "nieumyty". Brian Scott czuje natomiast coś innego - że został obrażony przez o. Rydzyka, kiedy ten dowcipkując na Jasnej Górze zapraszał do mikrofonu innego duchownego, którego przedstawił jako "Murzyna nieumytego wcale". - O. Rydzyk to Kurski, albo Palikot Kościoła. Nie jest dla mnie autorytetem - ocenił Scott. Sam Kurski odpowiedział, że dziennikarz dla niego autorytetem też nie jest.

Opozycja zasypie rząd poprawkami. "Powinni się miarkować"

Wszystko wskazuje na to, że posłowie powinni zacząć godzić się z myślą, iż popracują dłużej. Bronisław Komorowski nie wykluczył w "Poranku" TVN24, że zwoła w sobotę dodatkowe posiedzenie, na którym Sejm zajmie się nowelizacją tegorocznego budżetu. – Wszystko zależy od liczby poprawek – przyznał Komorowski. PiS i SLD już zapowiadają, że zaleją Sejm swoimi poprawkami.

Żołnierze legii cudzoziemskiej nie będą już zdrajcami?

Polacy, którzy służyli w legii cudzoziemskiej, przestaną być traktowani jak przestępcy i będą mogli rozpocząć służbę w polskiej armii - to założenia projektu ustawy, opracowanego przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy i Przyjaciół Legii Cudzoziemskiej. Według "Polski", projekt powstawał we współpracy z Komisją Obrony Narodowej i rząd patrzy na niego przychylnie.

Autorytet? Celebryta

Młodzi Polacy uważają za autorytety głównie osoby znane z ekranu telewizora - wynika z badań, do których dotarła "Rzeczpospolita". Spośród wartości dla młodzieży najważniejsza jest miłość.

Wałęsa i Kwaśniewski do Obamy: nie zapominaj o nas

Politycy z Europy Środkowej, m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Vaclav Havel napisali list do Baracka Obamy. Zawiera on apel do prezydenta USA, by Ameryka pod jego rządami nie zapominała o naszym regionie i prowadziła zdecydowaną politykę wobec Rosji.

"Ziemianie na Księżycu!"

Dokładnie 40 lat temu swój lot w kierunku Księżyca rozpoczął Apollo 11. Cztery dni później (21 lipca 1969 r.) na powierzchni "srebrnego globu" swoją stopę postawił Neil Armstrong. Ten historyczny moment nie był w państwach bloku socjalistycznego transmitowany przez żadną telewizję. Z wyjątkiem jednej - polskiej.

"Przy koleżance Wróbel nie można zabrać głosu"

- Forma przebija się nad treścią - to główny problem komisji śledczej ds. nacisków - przekonywał w "24 Godzinach" Sebastian Karpiniuk z PO. Innego zdania była Marzena Wróbel z PiS, której zdaniem problemem jest fakt, że "łamane są prawa posłów opozycji i świadków".

"Zapasiewicz nie nadawał się na aktora"

- Wraz ze Zbigniewem Zapasiewiczem odeszły resztki profesjonalizmu – wspominał w „Kropce nad i” swojego zmarłego kolegę Andrzej Łapicki. – Teraz każdy może zdjąć spodnie, pokazać co tam ma i jest aktorem – dodał artysta.

Zmieniła zdanie, bo "tylko jełop nie zmienia"

- Jeszcze parę dni temu minister zdrowia planowała podnieść składkę zdrowotną – ustaliły „Fakty” TVN. Ewa Kopacz musiała się jednak wycofać, gdy zdecydowane „nie” powiedział premier. - Tylko jełop nie zmienia zdania – wyjaśnia.

O Kamińskim: Źle się czuję w pewnym towarzystwie

Edward McMillan-Scott, który w ostatniej chwili pozbawił Michała Kamińskiego stanowiska wiceszefa PE, chce teraz przekonywać swoich brytyjskich kolegów z Partii Konserwatywnej do opuszczenia frakcji, w której wspólnie zasiadają z PiS-em - dowiedziały się Fakty TVN.