Polacy nie wiedzą, kto ma rację w sprawie OFE

32 proc. Polaków uważa, że w sporze o OFE pomiędzy profesorem Leszkiem Balcerowiczem, a Jackiem Rostowskim rację ma ten pierwszy. Tylko 14 proc. rację przyznaje ministrowi finansów - wynika z sondażu przeprowadzonego dla TVN24. Równocześnie jednak znacząca większość pytanych, aż 46 proc., nie potrafi powiedzieć, czyja opinia jest słuszna. 8 proc. badanych uważa, że żadne z dwóch rozwiązań proponowanych przez ekonomistów nie jest dobre dla Polski.

ZTM chwali się miliardem pasażerów

Zarząd Transportu Miejskiego chwali się, że co roku z usług komunikacji w stolicy i okolicach korzysta miliard pasażerów. - Już teraz jesteśmy lepsi od Amerykanów - żartuje rzecznik ZTM, Igor Krajnow, ale zastrzega, że "to tylko szacunki". - Wszystkie przejścia przez bramki w metrze są rejestrowane, ale systemy liczące pasażerów funkcjonują na razie tylko w niektórych autobusach. W szacunkach brane są więc pod uwagę także ilość sprzedanych biletów czy obserwacje kontrolerów nadzoru ruchu - tłumaczy.

Tu-154M gotowy do eksperymentów. Prawie

Tu-154M o numerze bocznym 102 może już przeprowadzić eksperymenty na potrzeby badania katastrofy smoleńskiej. Samolot otrzymał status HEAD, potrzebny do przewozu najważniejszych osób w państwie. Oblotu weryfikacyjnego maszyny dokonano w poniedziałek wieczorem, potrzebny jeszcze komisyjny.

Generał Jaruzelski znowu trafił do szpitala

Generał Wojciech Jaruzelski w ubiegły piątek trafił do szpitala. - Stwierdzono u niego infekcję układu oddechowego - poinformował płk Piotr Dąbrowiecki rzecznik prasowy Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie i dodał, że stan generała jest stabilny. Żona, Halina Barbara Jaruzelska, powiedziała wcześniej, że u jej męża "stwierdzono zapalenie opłucnej".

Polacy podzieleni ws. elektrowni atomowej

47 proc. z nas uważa, że Polska powinna wybudować elektrownię atomową. Przeciwnych jest 46 proc Polaków, a niezdecydowanych 7 proc. - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla TVN24 w poniedziałek, jeszcze przed ostatnim wybuchem w elektrowni Fukushima I. Postawa Polaków wobec elektrowni atomowych od 2008 roku prawie się nie zmieniła - wtedy ich budowę popierało 42 proc. Polaków, przeciwnych było 48 proc.

Irlandczycy już świętują. Zieleń zalewa ulice

Irlandczycy mieszkający w angielskim Leeds nie mogli już doczekać się obchodów święta swojego patrona. W miniony weekend dali przedsmak tego, co Irlandię i cały świat czeka w Dniu św. Patryka, czyli 17 marca. Było hucznie, wesoło i zielono, także od piwa.

Jak przewodzić Unii

Dwoma priorytetowymi sprawami zajmie się rząd na dzisiejszym posiedzeniu. Przede wszystkim ministrowie będą rozmawiać o programie polskiej prezydencji w UE w drugiej połowie tego roku. Rada ministrów przyjmie też wniosek do prezydenta o przedłużenie okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Rząd Tuska. Czym się chwali, a czego nie zrobił

Głosowanie "70 zmian na lepsze" i lista 95 zapowiedzi premiera z 2007 roku w zestawieniu z tym, co udało się, a czego nie udało się zrobić, to kolejna ofensywa medialna rządu Donalda Tuska. Reporterzy "Czarno na białym" sprawdzili, jak naprawdę wygląda sytuacja w dziedzinach, o których pisze rząd.

Autobus zderzył się z tramwajem

Próbował zawrócić i nie zauważył nadjeżdżającego tramwaju. Około godziny 19.30 w Warszawie na al. Niepodległości zderzyły się autobus i tramwaju. Jedna osoba trafiła do szpitala. Zdjęcia z miejsca zdarzenia nadesłał @Jakub.

Wybitny muzyk obok nazistów. Rodzina żąda przeprosin

Przeprosin, zniszczenia nakładu anglojęzycznego przewodnika po Poznaniu i zadośćuczynienia domaga się siostra Krzysztofa Komedy za umieszczenie wizerunku jej brata obok hitlerowskich oficerów. Zdjęcia obu mężczyzn pojawiły się w jednym dziale przewodnika "In Your Pocket" pt. "Lokalni bohaterowie".

Powiesił się w izbie wytrzeźwień

Zagadkowe samobójstwo w Izbie Wytrzeźwień w Tychach. 46-letni mężczyzna powiesił się w monitorowanej sali. Zrobił to w pozycji półsiedzącej, na jednorazowym prześcieradle z flizeliny przywiązanym do kaloryfera. Sprawę bada prokuratura.

PiS skarży się na wybory. TK zajmie się sprawą

Trybunał Konstytucyjny, w pełnym składzie, zajmie się rozpatrzeniem wniosku Prawa i Sprawiedliwości ws. organizacji najbliższych wyborów parlamentarnych. Partia skarży m.in. możliwość dwudniowego głosowania, zakaz płatnych reklam wyborczych w radiu i telewizji oraz wybory do Senatu w 100 jednomandatowych okręgach.

Wyczyściła konto strażaków

Blisko pół miliona złotych ukradła w ciągu roku z konta Straży Pożarnej w Obornikach Wielkopolskich główna księgowa. I przez ten czas nikt tego nie zauważył. A teraz, po fakcie, nie ma jasności kto powinien kontrolować finanse Straży w Obornikach: Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej, Urząd Wojewódzki czy Starostwo Powiatowe.

Ucieczka w stylu Rambo

Uciekał samochodem i pieszo. Użył noża i gazu łzawiącego. Jednak nie pomogło mu to uniknąć odpowiedzialności. 54-latka, poszukiwanego pięcioma listami gończymi oraz czterema nakazami doprowadzenia, zatrzymała policja. Częstochowscy funkcjonariusze zmuszeni byli do oddania strzałów ostrzegawczych.

Wjechał w dom i przebił ścianę

Dzisiejsza pobudka mieszkańców w jednym z budynków w Gdańsku Oliwie mogła skończyć się tragicznie. Po godzinie 6 w dom przy skrzyżowaniu ulic Polanki i Obrońców Westerplatte wjechał 29-letni kierowca, który chciał przejechać przez skrzyżowanie przed zapaleniem się czerwonego światła. Zdjęcia przebitej ściany budynku zamieścił na swoim profilu Reporter 24 Ferret.

Jan Tomasz Gross w TVN24

Czy Polacy bogacili się na Holokauście? Taką tezę stawia w książce "Złote żniwa" jej autor Jan Tomasz Gross, który w poniedziałek wieczorem będzie gościem "Kropki nad i" TVN24.

Koniec "czarnych punktów"

Po 12 latach "czarne punkty" straciły swoją moc - kierowcy przestali zwalniać na ich widok, co więcej, niektórzy nawet przyspieszają w tych miejscach. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła więc, że zamiast aktualizować statystyki wypadków na żółto-czarnych tablicach, będzie modernizować niebezpieczne odcinki dróg. Program nosi nazwę "Drogi zaufania".

Migalski: Tytuł "durnoty roku" dla premiera

Europoseł PJN Marek Migalski uznał, że premierowi Donaldowi Tuskowi należy się tytuł "durnoty roku". Poszło o wypowiedź szefa rządu na temat autostrad. - Mnie opadły ręce, bo jeśli premier polskiego rządu zadowala się tym, że w Burkina Faso wciąż nie ma autostrad, to jest źle - skwitował na swoim blogu Migalski.

Cztery osoby wzięły po ćwierć miliona

Są już cztery ugody członków rodzin ze Skarbem Państwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Prawo do jej zawarcia przysługuje każdemu z najbliższych ofiar i może on liczyć na 250 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej.

Stokłosa w sądzie, jego prośba odrzucona

Henryk Stokłosa oskarżony m.in. o korumpowanie urzędników, stawił się w poniedziałek na kolejnej rozprawie. Musiał, bo sąd nie przychylił się do jego prośby o przełożenie rozpraw. Mimo, że Stokłosa przekonywał, ich terminy kolidują z jego senackimi obowiązkami.

Wycofać polską tutkę? Polska pisze do Rosji

Czy zalecenie wycofania z eksploatacji samolotów Tu-154M dotyczy także polskiego tupolewa? Pismo w tej sprawie do Rosyjskiej Federalnej Agencji Transportu Lotniczego (Rosawiacja) wysłał w poniedziałek dowódca Sił Powietrznych gen. Lech Majewski.

Rząd nie daje za wygraną. Znów chce ograniczać internet

Miało być mniej biurokracji i dostosowanie do unijnych przepisów, tymczasem jest kolejny rejestr usług internetowych i propozycje dokładnie przeciwne do dyrektywy UE. W Senacie czeka na głosowanie nowelizacja ustawy medialnej, której przepisy przewidują m.in. konieczność rejestracji serwisów z filmikami w KRRiT, kary do 10 procent rocznego przychodu i wymóg zablokowania nieletnim dostępu do nieodpowiednich dla nich treści.

Kula spadła na aktorkę, są zarzuty

Zarzut niedopełnienia obowiązków usłyszał kierownik działu technicznego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Grozi mu do trzech lat więzienia. W październiku 2010 r. w teatrze doszło do wypadku, podczas którego na 24-letnią aktorkę spadł element dekoracji - ważąca około 50 kg kula.

Oblał się benzyną, potem zapalił papierosa

Mieszkaniec Olecka (woj. warmińsko-mazurskie) najpierw oblał się benzyną podczas naprawy auta. Następnie wsiadł do samochodu, ruszył i podczas jazdy... zapalił papierosa. Mężczyzna stanął w płomieniach i wjechał wprost na drzewo.

Włamywacze jak wiewiórki

Specjalizowali się we włamaniach do domów i plebanii, kradli wszystko, co nawinęło się im pod ręce - sprzęt elektroniczny, pieniądze, a nawet karabiny myśliwskie i silnik. Część łupów zakopywali. Dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o dokonanie około 10 kradzieży, zatrzymała olsztyńska policja. Grozi im do 10 lat więzienia.

Dwie ofiary pożaru

Dwóch mężczyzn zginęło w nocnym pożarze. Do wypadku doszło w miejscowości Wejdo w powiecie ostrołęckim (woj. mazowieckie).

CBŚ: mieliśmy 547 gangów, rozbiliśmy 150

CBŚ chwali się osiągnięciami. W ubiegłym roku Biuro rozbiło 150 z istniejących w Polsce 547 grup przestępczych, odzyskało 230 milionów złotych, ponad tonę narkotyków i 140 tys. litrów spirytusu - wynika ze sprawozdania z działalności CBŚ za 2010 rok.

Oszustwa i wyłudzenia. Kontrola w sądzie

Podejrzenie oszustw polegających na wyłudzaniu pożyczek od pracowników, fałszowanie list płac i zawyżanie pensji. Po kontroli zarządzonej przez ministra sprawiedliwości lecą głowy w sądzie okręgowym Warszawa - Praga. Pracę straciła dyrektor sądu i prezes, a to nie koniec zwolnień - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

Znikający Piecha

Politycy chudną, bo idą wybory - pisze dziennika "Polska The Times". Na medal za skuteczność i konsekwencję - według gazety - zasłużył poseł PiS Bolesław Piecha, który w ciągu 8 miesięcy zrzucił 20 kg. Do czego zdolni są politycy, by przekonać do swojej osoby wyborców?

Kiedyś król żelatyny, dziś tylko król żelków

Co robi dziś dawny król żelatyny Kazimierz G., kiedyś potężna, bardzo bogata postać, która wpływała również na scenę polityczną w Polsce? To on przyczynił się do upadku politycznej kariery ówczesnego wicepremiera Janusza Tomaszewskiego. To za jego przyczyną politycy podejmowali często kontrowersyjne decyzje. Po dziesięciu latach, w marcu 2011 roku, po dawnej świetności pozostały już tylko wspomnienia. Co robi dziś Kazimierz G., sprawdzał w programie "Ciąg dalszy nastąpił" Tomasz Sianecki.