Działa już dwa miesiące. Jednak o bezpłatnym dostępie do Internetu na stołecznym Krakowskim Przedmieściu mało kto wie, bo... urzędnicy nie postawili tablic z informacją - pisze "Życie Warszawy".

- Prosiłam go, żeby nie brał, bo wiem jak to działa - w ten sposób Jadwiga Staniszkis skomentowała zażywanie przez Jarosława Kaczyńskiego środków uspokajających. - Człowiek (wtedy) traci kontrolę nad sobą. To wpłynęło na jego sposób bycia - oceniła socjolog w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Pod prąd, wężykiem i po chodniku. Policjanci zatrzymali kierowcę vana, który urządził sobie pijacki rajd na ulicach podwarszawskiej Kobyłki. Gdy funkcjonariusze otworzyli drzwi auta, okazało się, że mężczyzna nie jest w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach.

Toczy się przeciwko niemu proces, bo jechał pod wpływem alkoholu. Potem nie stawiał się na kolejne rozprawy, więc wylądował w areszcie. Nieobecność i brak zastępcy spowodowała paraliż decyzyjny w gminie. Teraz burmistrz Łaskarzewa jest już na wolności i pojawia się na sesjach rady gminy. Widywany jest też za kierownicą swego auta.

Pani Marta przez osiem lat walczyła z bólem brzucha. Zaczęła się na niego skarżyć po pierwszym porodzie i cesarskim cięciu, które miała przeprowadzone w jednej z prywatnych klinik w Lubinie. Przez lata lekarze nie wiedzieli co jej jest. Prawda wyszła na jaw po drugim porodzie, kiedy to po raz pierwszy zlecono prześwietlenie. Okazało się, że w czasie cesarskiego cięcia, zaszyto jej wacik, który rozrósł się w guz wielkości pomarańczy.

To najpoważniejsza i najbardziej zdumiewająca awaria ruchomych schodów w historii warszawskiego metra. Od blisko miesiąca nie działają jedne ze schodów na stacji Centrum. W przyczynę awarii naprawdę trudno uwierzyć: mechanizm zniszczył kalosz jednej z pasażerek. But uszkodził część, która na świecie jeszcze nigdy się nie zepsuła.

Zapraszali do domów, upijali i gwałcili. W Żninie, małej miejscowości w woj. kujawsko-pomorskim, doszło do co najmniej dwóch gwałtów nastoletnich chłopaków na równie młodych dziewczynkach. Na policję właśnie zgłosiła się kolejna - 14- latka. Za poprzednie czyny sprawcy otrzymali jedynie dozór kuratora.

Ziemia dosłownie usunęła się spod kół kierowcy jadącemu ulicą Dąbrowskiego w Tarnowie. Przyczyną zapadnięcia się części jezdni są prawdopodobnie ulewne deszcze. Fragment ulicy został zamknięty, a kierowcy muszą korzystać z objazdów. Zdjęcia uwięzionego samochodu przesłał do nas @pietrek580.

- W lokalach miejskich znajdują się sklepy i nie jest prawdą, że nie można powiedzieć żeby w tych sklepach nie sprzedawano... czegoś - stwierdziła Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy. Rada chce zmiany przepisów najmu lokali. Każdy sprzedawca miałby prawo podpisać umowę najmu lokalu, który należy do miasta, jeśli określi asortyment, który będzie w sprzedaży.

Do poniedziałku odroczono loty Tu-154, na którym pod okiem rosyjskiego instruktora trenują polscy piloci. Powód? – Nie ma określonych warunków do wykonania ćwiczenia – wyjaśnia w rozmowie z tvn24.pl rzecznik Sił Powietrznych ppłk Robert Kupracz.

Australijscy naukowcy opublikowali pracę, z której wynika, że przy zabiegu in vitro na 100 dzieci rodzi się 56 chłopców. W przypadku naturalnego zapłodnienia urodzenie dziewczynki jest niemal równie prawdopodobne, co chłopca. Na 100 dzieci rodzi się 51 chłopców.

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że Centralne Biuro Antykorupcyjne powinno ujawniać jako informację publiczną statystyczne dane o liczbie środków kontroli operacyjnej (m.in. podsłuchów). O udostępnienie takich danych starała się Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Marlena W., żona skazanego za lincz we Włodowie Tomasza W., została uniewinniona od zarzutu składania fałszywych zeznań w czasie głośnego procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

Pieniądze z ubezpieczenia powinny wystarczyć na sprowadzenie wszystkich turystów z zagranicy do Polski i zwrot wpłaconych zaliczek - informuje Orbis Travel. Mazowiecki Urząd Marszałkowski jest sceptyczny: - W tej chwili to jest nie do policzenia - mówi tvn24.pl Hanna Maliszewska z biura prasowego. Biuro podróży złożyło w sądzie wniosek o upadłość we wtorek, o czym poinformowało w środę rano.

Dwójka bezdomnych na gdańskim dworcu pokłóciła się o pieniądze na kolejne wino. Napastnik (1,5 promila) zadał ofierze (4 promile) dwa ciosy scyzorykiem w szyję i natychmiast sam się zgłosił na posterunek. Ranny przeżył. Trzeźwieje.

Tylko we wrześniu media informowały o ponad dwudziestu przypadkach zatrucia dopalaczami. Najtragiczniej skończyło się to dla 23-letniej mieszkanki Polic (Zachodniopomorskie), która nie przeżyła wzięcia sześciu tabletek popularnego specyfiku.

Nie tylko Patrioty, ale i myśliwce oraz siły specjalne amerykańskiej armii mogą stacjonować w Polsce. W czwartek rozmowy na ten temat przeprowadzał w USA Bogdan Klich. - Spotkanie było treściwe i bardzo pożyteczne - podsumował szef MON. Czy są jakieś wiążące ustalenia, nie powiedział.

Ciężki poranek dla kierowców dojeżdżających do Warszawy od strony Łomianek. W miejscowości Sadowa zderzyły się dwa tiry. Przejazd krajową siódemką jest poważnie utrudniony.