Choć rząd kupił 23 nowoczesne śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, to te nowoczesne maszyny przystosowane do lotów w nocy i mgle nie mają gdzie lądować - alarmuje "Rzeczpospolita".

Tragedia w Sosnowcu. Osuwająca się ziemia z wykopu przysypała dwóch robotników. Obydwaj żyją, ale stan jednego z nich jest ciężki - musiał być wykopany spod ziemi i reanimowany.

Janusz Palikot, Doda i Wojciech Cejrowski to najbardziej lubiani, pełni dynamizmu i najjaśniej świecący polscy celebryci - wynika z badań marek celebrytów zrobionych na zlecenie "Pulsu Biznesu".

Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania oświadczyła, że nie zamierza podać się do dymisji. - Rzetelnie wypełniam swoje obowiązki. (...) Wiem, jak walczyć o dyskryminowane osoby - broniła się w minister w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24. Jerzy Wenderlich z SLD stwierdził zaś, że w wyniku działań Radziszewskiej rośnie "liczba osób myślących w sposób chory i niehumanistyczny".

Czesław Bielecki w Warszawie, Andrzej Duda w Krakowie, Witold Waszczykowski w Łodzi - rzecznik klubu Prawa i Sprawiedliwości podał kandydatów partii na prezydentów kluczowych polskich miast. Na dzisiejszym posiedzeniu klubu politycy PiS decydowali, czy w stolicy wystawić byłego wiceszefa Kancelarii Prezydenta Jacka Sasina czy Czesława Bieleckiego.

O. Marek Kiedrowicz, który odprawiał na początku września mszę na miejscu katastrofy pod smoleńskiem twierdzi, że znalazł tam ludzkie szczątki. Jak się dowiedzieliśmy, zgłosił się właśnie w tej sprawie do Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Gdyni. W środę został przesłuchany przez śledczych. Od czasu katastrofy minęło 165 dni.

Dominik choruje na białaczkę, jego mama wraca do zdrowia po poważnym wypadku. Obojgiem zaopiekowali się ludzie dobrej woli - dzięki nim mama i syn będą mieli nowy dom.

O imponującym skoku, poruszającego się na wózku Marka Piaseckiego, pisaliśmy na początku tego tygodnia. Marc (bo pod takim pseudonimem umieścił nagranie na swoim profilu w Kontakcie 24) skoczył ze spadochronem z 4 tysięcy metrów udowadniając, że niefortunny skok do wody z przed 30 lat nie podciął mu skrzydeł.

- Startuję w wyborach samorządowych - powiedział Andrzej Lepper w rozmowie z Sekcją Dokumentacji i Analiz TVN 24. Były wicepremier i przewodniczący Samoobrony zamierza starać się o mandat radnego sejmiku zachodniopomorskiego.

W Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadzono dzisiaj operację częściowego zamknięcia powłok brzusznych 6-letniego Tomka, który po zatruciu grzybami w sierpniu miał przeszczepianą wątrobę. Zabieg trwał kilka godzin. Operacja ma być kontynuowana, kiedy chłopiec poczuje się lepiej.

Czy ktoś może zabronić odmawiania na antenie Radia Maryja różańca? Według posłanki PiS Anny Sobeckiej po "publicznych groźbach" pod adresem rozgłośni ze strony szefa KRRiT nie można tego wykluczyć. - Podążając tokiem myślenia pana prezesa (...) KRRiT uzna, że (radio) reklamuje w ten sposób wiarę katolicką - ironizuje Sobecka w liście do Jana Dworaka. W ten sposób komentuje zapowiedź przyjrzenia się przez Radę emitowaniu reklam na antenie społecznego nadawcy jakim jest Radio Maryja.

Prawda o katastrofie (smoleńskiej) musi moralnie obciążyć albo władze Rosji i Polski, albo jedną ze stron - stwierdził Jarosław Kaczyński w radiowej "Trójce" i zasugerował, że dla polskiego premiera karą powinno być odejście z polityki. Dodał, że nic nie wskazuje na winę pilotów. - Na pewno byli wprowadzeni w błąd - stwierdził. Wykluczył, by ktoś - w tym Lech Kaczyński - na nich naciskał.

Decyzja o udziale premiera Donalda Tuska w kwietniowych obchodach w Katyniu zapadła już w styczniu, a nie - jak przedstawiała to kancelaria premiera - po telefonicznej rozmowie z Władimirem Putinem, do której doszło 3 lutego br. Taki przebieg wydarzeń przedstawił b. wiceszef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jacek Sasin podczas środowego posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej. Zdaniem szefa zespołu, Antoniego Macierewicza, informacja ta "zmienia przedstawianą przez rząd wersję dotyczącą udziału premiera w obchodach katyńskich".

Trzyletni chłopiec wypadł z drugiego piętra jednej z kamienic w centrum Torunia. Jego matka była w tym czasie w mieszkaniu, ale zajmowała się drugim dzieckiem - pięcioletnim bratem chłopca. 3-latek trafił do szpitala, jego życiu nic nie zagraża.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych gotowe jest w trybie pilnym przekazać stronie rosyjskiej pieniądze na zabezpieczenie wraku TU-154, który od kwietnia niszczeje na smoleńskim lotnisku - dowiaduje się tvn24.pl. - Kwota nie będzie problemem - zaznacza Piotr Paszkowski, szef gabinetu politycznego Radosława Sikorskiego. - To logiczne. Na razie nie wiemy jednak ile to będzie kosztowało - komentuje tę deklarację Andriej Jewsiejenkow, rzecznik gubernatora obwodu smoleńskiego.

Oczekujemy jak najszybszego wydania Polsce przez stronę rosyjską wraku samolotu Tu-154 - poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Prokurator Generalny Andrzej Seremet zapewnia, że polska prokuratura w sprawie wraku zrobiła wszystko, co mogła.

Janusz Palikot raczej nie zostanie wyrzucony z PO - przyznają nieoficjalnie politycy Platformy. W piątek o godz. 11 Krajowy Sąd Koleżeński PO rozpatrzy wniosek o wykluczenie go partii. Tego samego dnia Palikot ma się spotkać z premierem i poinformować go, czy zakłada własną partię.

W Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęła się operacja zszycia powłok brzusznych 6-letniego Tomka. Potrwa kilka godzin - poinformował rzecznik CZD Paweł Trzciński.

Nawet 400 zarzutów dotyczących oszustw może usłyszeć 24-latka, która przez internet oferowała sprzedaż środków odchudzających. Kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia.