"Będziecie zaglądać ludziom pod kołdry"

- To kolejny świstek, który pozwala zaglądać ludziom pod kołdry – tak Włodzimierz Czarzasty podsumował obywatelski projekt ustawy zakazującej aborcji. - Pół miliona Polaków się o to upomina – kontrargumentował Marek Jurek.

Podtopiony dworzec, zalane ulice

Gwałtowne ulewy, a potem podtopienia (m.in. ulic i dworca głównego we Wrocławiu). Takie obrazy rejestrują Reporterzy 24, którzy na swoich profilach w Kontakcie 24 zamieszczają filmy pokazujące skutki kapryśnej aury. Jest jednak dobra wiadomość. Według synoptyków TVN Meteo, od poniedziałku czeka nas poprawa pogody. Temperatury powoli zaczną rosnąć, by w najbliższy weekend osiągnąć aż 34 st. C.

Kaczyński: Majątki bogatych "Bóg wie skąd"

- Te próby uczynienia z lat 2005 -2007 piekła, to nie przypadek, to reakcja na to, że próbowaliśmy tu zbudować normalne państwo, gdzie będzie działał uczciwy rynek - przekonywał Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Ostrołęki. Zdaniem prezesa PiS obecna władza broni interesów grupy, której majątki "wzięły się Bóg wie skąd".

"Ratujmy maluchy przed reformą"

Nie ma pieniędzy na reformę, a szkoły nie są w stanie zapewnić 6-latkom odpowiednich warunków – argumentuje Karolina Elbanowska, która zebrała 330 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o przywróceniu obowiązku szkolnego od wieku 7 lat.

"Ustawa aborcyjna utopiona w komisjach"

- Skierowanie obywatelskiego projektu ustawy dot. aborcji do komisji sejmowych było głosowaniem de facto za "utopieniem" tej ustawy w komisjach sejmowych - mówił podczas konferencji prasowej poseł PiS Jan Dziedziczak. Podkreślał, że prace nad projektami, które dotyczą kwestii moralnych w komisjach toczą się długo.

Napieralski chce orderów dla byłych premierów

10 odznaczeń dla byłych premierów i dwa dla negocjatorów wejścia Polski do Unii Europejskiej chciałby przyznać Grzegorz Napieralski. Lider SLD zwrócił się z taką prośbą do prezydenta Bronisława Komorowskiego. A Pałac odpowiada: czemu za pośrednictwem mediów?

"Jeśli chcemy jeździć szybko, róbmy to na torze"

- Ryk silników, błyszczące karoserie oraz niepowtarzalny klimat motoryzacyjnego zlotu - w Poznaniu rozpoczął się Gran Turismo Polonia. Fani motoryzacji będą mogli podziwiać najbardziej pożądane modele supersamochodów na świecie.

ABW pomoże wyjaśnić wybuchy w Krakowie

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pomaga małopolskiej policji w śledztwie dotyczącym podłożonych w Krakowie ładunków wybuchowych. W dwóch eksplozjach ładunków domowej roboty, do których doszło w środę, ranne zostały trzy osoby.

Kalisz: Nie macie szacunku. Szejnfeld odpiera: Kłamiesz

SLD ma pretensje do PO, że ta "zapomina o zasługach lewicy" w negocjowaniu wejścia Polski do UE. - Zakłamujecie rzeczywistość - oznajmił Ryszard Kalisz Adamowi Szejnfeldowi w "Kawie na ławę". - To ty kłamiesz, nikt nikomu nie ujmuje zasług - odparł Szejnfeld.

Nie ma winnych ws. corhydronu

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze umorzyła śledztwo dotyczące ampułek z lekiem corhydron, produkowanych przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa SA w Jeleniej Górze. Pomieszanie ampułek tego leku z innym doprowadziło w 2006 roku do zgonu jednego z pacjentów i zagrożenia życia 16 innych.

Prezydencki "wyrok" na KRRiT "lada dzień"

- Decyzja prezydenta Bronisława Komorowskiego dotycząca sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2010 rok powinna zapaść lada dzień, prawdopodobnie w nadchodzącym tygodniu - powiedział doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz. Jeśli decyzję parlamentu, który odrzucił w czwartek sprawozdanie Rady, potwierdzi prezydent, kadencja jej wszystkich członków wygaśnie w ciągu 14 dni od głosowania w Sejmie.

NIK: mamy fatalne drogi i opiekę zdrowotną

W Polsce mamy niewydolny system publicznej opieki zdrowotnej, fatalne drogi i zaniedbania we wprowadzaniu ogólnopolskiego numeru alarmowego 112 - wynika ze sprawozdania NIK o stanie państwa za 2010 rok.

Dwie kobiety, facet i 608 gramów marihuany

Dwie kobiety i mężczyzna handlujący narkotykami w Warszawie wpadli w ręce stołecznej policji. W ich mieszkaniu znaleziono 608 gramów marihuany, co stanowi ponad 2 tys. porcji dilerskich. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

UFO "wylądowało" niedaleko premiera

UFO już w Warszawie. Mimo niesprzyjającej pogody rozpoczęła się Nieoczekiwana Okupacja Fontanny przy pl. Na Rozdrożu. Atmosfera na otwarciu była gorąca. A klubowicze od samego początku zażywali kąpieli w basenie.

RAŚ pyta o autonomię Śląska

Ruch Autonomii Śląska przygotował na niedzielę głosowanie nad poparciem dla idei autonomii Górnego Śląska. Głosować mogą mieszkańcy niewielkich śląskich miejscowości Lędziny i Imielin w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Działacze RAŚ-u spodziewają się przytłaczającego zwycięstwa forsowanej przez siebie idei.

Prezydencji "towarzyszy niezdrowa ekscytacja"

- Przejęcie przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej towarzyszy niezdrowa ekscytacja. Większa wśród dziennikarzy niż wśród opinii publicznej - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN 24 Krzysztof Bosak z Fundacji Republikańskej, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Dziennikarka Monika Richardson oceniła, że "ten zarzut brzmi jak absurd, rodem z kosmosu". Wczoraj Polska przejęła od Węgier na pół roku przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

"Zakamuflowana oberiba, tomata i sznitloch" dla szefa PiS

Koszulki z rysunkami przedstawiającymi m.in. "zakamuflowane" warzywa przygotowali dla Jarosława Kaczyńskiego działacze Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ). I tak, ziemniak nazwany jest "zakamuflowaną oberibą" (kalarepą), ogórek "zakamuflowaną tomatą" (pomidorem), a marchewka "zakamuflowanym sznitlochem" (szczypiorkiem). Prezentów jednak wręczyć się nie udało. Szef PiS zapewniał podczas wizyty na Śląsku, że nie ma sprzeczności między polskością a śląskością.

"Ktoś chce wygumkować Lewicę"

- Wejście do Unii i integracja z UE to jedna z najbardziej udanych kart naszej historii i nie można pomijać udziału Lewicy - mówił na konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski, skarżąc się na pomijanie roli SLD w procesie przystąpienia Polski do UE. Grzegorz Napieralski przestrzegał z kolei, by PO nie zmieniła prezydencji w promocję swojej partii.

"To nie będzie łatwe pół roku"

- Czuję ulgę, bo bycie szefem państwa, które zarządza Unią Europejską oznaczało bycie pod ogromną presją. Dlatego wiem, że to nie będzie łatwe pół roku dla Waszego premiera - mówi premier Węgier Viktor Orban w specjalnym wywiadzie dla "Faktów" TVN i TVN24.

Nie ustąpił pierwszeństwa. Kobieta w szpitalu

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku samochodu dostawczego i osobowego w Elblągu. Do zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem na skrzyżowaniu ul. Dąbka i al. Piłsudskiego. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy od portalu lokalnego ELNEWS.PL.

Jak nas Unią straszono

Straszyli, że wykupią nas Niemcy i że będziemy parobkami u bauera. W modzie było także ostrzeganie przed pozbawieniem języka, tradycji, historii i naszej polskiej złotówki. Lista strachów będących w użyciu przed wejściem Polski do Unii była długa i niezwykle pomysłowa. Dziś - w pierwszych dniach polskiej prezydencji w UE - z większości możemy się już śmiać.

Ukrywali się przez lata, wkrótce będą legalni

W polskim prawie imigracyjnym szykuje się rewolucja. W Sejmie jest już przyjęta przez rząd ustawa abolicyjna dla nielegalnych imigrantów. Dla tych, którzy w Polsce pracują na czarno i uciekają przed deportacją, będzie to szansa na nowe życie.

Kto ujawnił raport Urbańskiemu?

Kto jeszcze ma dostęp do teoretycznie najpilniej strzeżonego dokumentu w Polsce? To pytanie pojawia się po czwartkowej zaskakującej deklaracji Andrzeja Urbańskiego o tym, że czytał fragmenty raportu komisji Jerzego Millera. W "Kropce nad i" były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego zdradził, że zapoznał się z fragmentami tekstu dzięki prywatnym kontaktom.

Videoportacja w Faktach TVN

Czy można być na raz w dwóch miejscach? Można - wystarczy tylko skorzystać z najnowszych technologii. Podczas piątkowych Faktów TVN w warszawskim studiu zagościł reporter Krzysztof Skórzyński, który w tym samym czasie przebywał... w Brukseli. Wszystko dzięki videoportacji.

Ruch Palikota chce pokazać, że istnieje

W Warszawie odbędzie się dziś I Kongres Ruchu Palikota. Wybrany zostanie przewodniczący, a także pozostałe władze ugrupowania. Kongres rozpocznie przejazd m.in. ul. Marszałkowską ok. 40 aut z logotypem partii.