Schetyna o taśmach: Słowo honoru, że nie ja za tym stoję. Jestem ofiarą tej sytuacji

- Ja jestem ofiarą tej sytuacji, bo jeżeli prawdą jest, że jakieś głosy zostały przeniesione, to ja na tym straciłem - przekonywał w "Kropce nad i" Grzegorz Schetyna, komentując sprawę domniemanej korupcji politycznej w swojej partii. Jak dodał, Jacek Protasiewicz, z którym przegrał rywalizację o fotel szefa PO na Dolnym Śląsku, zachowywał się uczciwie. - Nie mogę powiedzieć złego słowa o Protasiewiczu - powiedział Grzegorz Schetyna.

Ikonowicz bez ułaskawienia. "Bezduszność wymiaru sprawiedliwości"

- Jestem bardzo tym poruszona, miałam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży i że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że do więzień powinni chodzić kryminaliści, a nie działacze społeczni - powiedziała Wanda Nowicka odnosząc się do decyzji prezydenta ws. Piotra Ikonowicza. Zdaniem Ryszarda Kalisza, prezydent i jego urzędnicy wykazali się brakiem empatii decydując, że Ikonowicz nie zostanie ułaskawiony. W środę Piotr Ikonowicz został zatrzymany przez policję i doprowadzony do aresztu.

Zarząd PO nawet do północy. Zdrojewski: Uważam, że nie będzie powtórki wyborów na Dolnym Śląsku

Trwa zarząd krajowy PO, który ma rozstrzygnąć, czy unieważnić zjazd dolnośląskiej PO i powtórzyć wybory szefa tamtejszych struktur. - Nie sądzę, aby ta opcja zwyciężyła - powiedział w "Faktach po Faktach" minister kultury Bogdan Zdrojewski. - Premier będzie zdeterminowany, aby wybory w PO zakończyć w listopadzie. Moim zdaniem ten termin zostanie dotrzymany - dodał. Podkreślił jednak, że kwestia nieprawidłowości, do jakich dochodziło przed zjazdem, musi zostać wyjaśniona.

Śledztwo ws. więzień CIA przedłużone. Jest kolejny pokrzywdzony

Prokuratura Generalna przedłużyła do 11 lutego 2014 roku śledztwo w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce. To już kolejna taka decyzja. Dochodzenie trwa już od 2008 roku. Równocześnie oficjalnie uznano za pokrzywdzonego kolejnego więźnia, który twierdzi, że był torturowany w Polsce.

Rozbiorą zabytkowy spichlerz na gdańskiej wyspie. Grozi zawaleniem

Pomorski konserwator zabytków zdecydował o rozbiórce stojących na gdańskiej Wyspie Spichrzów pozostałości Wolego Łba – jednego z nielicznych spichlerzy, które przetrwały działania wojenne 1945 r. Po wzmocnieniu gruntu oryginalne elementy mają wrócić na miejsce.

"Bez konkretów" po spotkaniu z premierem ws. sześciolatków

- Pan premier przekonywał, że najpierw zrobimy reformę, a potem dostosujemy szkoły. My przekonywaliśmy, że najpierw trzeba dostosować szkoły, a potem robić reformy - mówili inicjatorzy akcji "Ratuj Maluchy!" po spotkaniu z Donaldem Tuskiem ws. referendum dot. sześciolatków. Zdaniem inicjatorów akcji, spotkanie z premierem nie przyniosło żadnych konkretnych rozwiązań.

Wersja Wiplera: byłem kopany, oblany żrącym środkiem. "Poczułem, że pali mnie całe ciało"

- Byłem kopany w krocze, plecy, po nogach. Cały czas nie miałem pewności, czy są to funkcjonariusze czy ochroniarze. Gdy zaczęto mnie bić, wołałem policję - powiedział na konferencji Przemysław Wipler, odnosząc się do incydentu na ul. Mazowieckiej w Warszawie. Poseł twierdzi, że został "brutalnie pobity". Według policji, która interweniowała w nocy przed stołecznym klubem, mężczyzna zachowywał się agresywnie, wulgarnie, chciał im wydawać polecenia.

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na wolności

Sąd w Brzesku zdecydował, że podejrzany o spowodowanie wypadku w Gnojniku będzie przebywał na wolności. Dostał dozór policyjny. Wpłacił też 10 tys. zł poręczenia majątkowego. - Nie było przesłanek, które wskazywałyby na konieczność zatrzymania podejrzanego w areszcie - informuje dr Tomasz Kozioł rzecznik sądu.

Świadek incydentu na Mazowieckiej: kopnął policjantkę. Był agresywny, przeklinał

Mężczyzna wyglądający jak poseł Przemysław Wipler kopnął policjantkę, która próbowała go obezwładnić - wynika z zeznań świadka nocnego incydentu na ul. Mazowieckiej w Warszawie, do których dotarł portal tvn24.pl. - Kopał wszystkich, krzyczał "Kur*a, chamy" – wynika z zeznań świadka. Sam Wipler twierdzi, że to on został pobity przez policjantów.

"Kopał, podarł mundur". Policja o awanturze w Warszawie

Według zeznań świadka, do których dotarła TVN24, Przemysław Wipler miał podczas policyjnej interwencji przewrócić policjanta i szarpać się z nim. Rzecznik KSP Mariusz Mrozek potwierdził, że "funkcjonariusz kilkakrotnie został kopnięty w brzuch i kończyny". Sam Wipler twierdzi, że to on został pobity przez policję. TVN24 dowiedziała się również nieoficjalnie, że Wipler miał we krwi 1,4 promila alkoholu. Badanie zostało przeprowadzone ok. 8.30 rano, czyli kilka godzin po interwencji, w czasie której poseł wdał się w sprzeczkę z policjantami.

Dolnośląska Platforma do rozwiązania? Ruszył zarząd partii

O godz. 17 w kancelarii premiera rozpoczął się zarząd krajowy PO. W jego trakcie ma paść propozycja rozwiązania dolnośląskich struktur Platformy - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. W regionie ma być ustanowiony zarząd komisaryczny. To reperkusje "afery tasmowej", która wstrząsneła partią.

Bukiewicz o zarzutach ws. wyborów w lubuskiej PO: jakiś matrix

- Zarzuty ws. wyborów w lubuskiej PO to jakiś matrix. Nie mogę się do nich odnieść - stwierdziła Bożenna Bukiewicz, szefowa tamtejszych struktur. Część działaczy zarzuca jej, że została wybrana z naruszeniem prawa i domaga się powtórki wyborów. Dziś zarząd krajowy zdecyduje, czy tak będzie.

SP dopytuje: czy premier wiedział? Chce nadzoru PG nad sprawą wyborów w PO

- Kto zlecił zorganizowanie takiej zaplanowanej akcji? Bój nie był pomiędzy Jackiem Protasiewiczem a Grzegorzem Schetyną; bój był pomiędzy premierem Tuskiem a Grzegorzem Schetyną - twierdzi Solidarna Polska. Partia chce, aby prokurator generalny zaangażował się w wyjaśnianie sprawy domniemanych nieprawidłowości przy okazji zjazdów wyborczych PO w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. Z kolei PiS domaga się od premiera, by na posiedzeniu Sejmu przedstawił informację "wyjaśniającą, w jaki sposób ma zamiar przeciąć patologiczne zachowania" swoich "partyjnych podwładnych".

Stronnik Schetyny o sytuacji w PO: "Wypalać gorącym żelazem"

- Stała się trudna i zła rzecz - tak sprawę "taśm Protasiewicza" komentuje Piotr Borys, szef struktur PO w Lubinie. To właśnie do niego z nagraniami zgłosił się Edward Klimka, któremu Norbert Wojnarowski miał za głos na Protasiewicza proponować pracę. W środę w legnickiej prokuraturze Borys złożył zawiadomienie o możliwości kupowania głosów przez stronników Protasiewicza.

Odpis podatkowy zamiast Funduszu Kościelnego już od 2015 r.?

Zespół powołany w środę przez przedstawicieli rządu i Episkopatu ma przygotować projekt umowy dot. zastąpienia Funduszu Kościelnego odpisem podatkowym w wysokości 0,5 proc. Szef MAC Michał Boni zapowiedział, że to rozwiązanie mogłoby obowiązywać od stycznia 2015 r.

Ułaskawienia nie będzie. Ikonowicz w areszcie: to był wyrok na zamówienie polityczne

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów negatywnie zaopiniował w środę wniosek o ułaskawienie Piotra Ikonowicza skazanego za udział w pobiciu właściciela domu podczas blokowania przezeń eksmisji. Sam Ikonowicz, który został rano aresztowany mówi w rozmowie z TVN24, że fakt, iż znalazł się w areszcie, to jego decyzja, ponieważ nie chciał poddać się wyrokowi wydanemu na zamówienie polityczne.

Ludzie Schetyny stoją za nagraniami? "To absurd. Liczyłem na uczciwe wybory"

- Liczyłem na uczciwe zasady gry i uczciwe wybory. Miałem nadzieję, że takie będą. Sprawami, o których głośno w ostatnich dniach, zajmie się dziś zarząd krajowy PO i prokuratura. Ta sprawa musi być wyjaśniona do końca - powiedział w rozmowie z TVN24 Grzegorz Schetyna. Skomentował w ten sposób sprawę ujawnionych nagrań pokazujących kulisy głosowania i namawiania delegatów na oddanie głosu na danego kandydata w zamian za pracę. Doniesienia, jakoby to jego ludzie stali za nagraniami nazwał "absurdem".

Rekordowa liczba kozic w Tatrach

1186 kozic, czyli o 90 więcej niż jesienią ubiegłego roku, naliczono w Tatrach. To najlepszy wynik od lat 50. ub. wieku - ocenili przyrodnicy. W środę leśnicy z Polski i Słowacji podsumowali wspólną akcję jesiennego liczenia tych chronionych zwierząt.

"Platforma się kończy, Tusk już nie panuje nad sytuacją"

- Na naszych oczach rozsypuje się Platforma Obywatelska - ocenił Mariusz Antoni Kamiński z PiS twierdząc, że ta "już nie rządzi, zajmuje się sama sobą i wewnętrzną eliminacją". W jego opinii "Donald Tusk nie panuje już nad sytuacją i przestał być liderem Platformy". Oceniający walkę nagraniami w PO Dariusz Joński z SLD zgodził się, że "premier jest w bardzo trudnej sytuacji". Obaj jako źródło jego kłopotów wskazują Grzegorza Schetynę.