Żandarmeria Wojskowa przetransportowała ponad 300 próbek zabezpieczonych ostatnio w Smoleńsku do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego policji - poinformował w środę ppłk Janusz Wójcik, p.o. rzecznik prasowy Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji (Rossielchoznadzor) poinformowała w środę o wprowadzeniu ścisłej kontroli wszystkich partii mięsa wieprzowego sprowadzanego z Polski. Biuro prasowe polskiego resortu rolnictwa twierdzi, że strona rosyjska nie przekazała żadnych oficjalnych informacji. Zapewnia jednak, że minister rolnictwa polecił dokładne zbadanie sprawy.

- Nie podałem się wczoraj do dymisji. Są to informacje zupełnie nieprawdziwe, nierzetelne - zdementował wczorajsze doniesienia "Newsweeka" wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski. Już wczoraj informacjom tygodnika zaprzeczyli premier i Biuro Prasowe Ministerstwa Finansów.

29-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który został wczoraj wieczorem dowieziony do komendy Miejskiej w Gdyni, usłyszał zarzuty pobicia i udziału w zbiegowisku. – W najbliższym czasie mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Grozi mu 5 lat więzienia – poinformował kom. Michał Rusak z gdyńskiej policji.

Brak wystarczającej liczby patroli na plaży i zbyt wolna reakcja policji na zamieszki - to powody odwołania zastępcy komendanta policji w Gdyni, który był dowódcą zabezpieczenia niedzielnego meczu Ruch Chorzów - Arka Gdynia. Wicekomendant nadkom. Marcin Potrykus stracił już stanowisko - poinformowała na antenie TVN24 Joanna Kowalik-Kosińska z pomorskiej policji.

Premier Donald Tusk spotka się dziś z ministrem sprawiedliwości Markiem Biernackim, szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem oraz przedstawicielami Prokuratury Generalnej. Spotkanie ma być poświęcone m.in. kwestii bardziej skutecznego zwalczania chuliganów stadionowych i przestępczości pseudokibiców.

- Przeszczep serca państwa, które było w stanie przedzawałowym - tak minister spraw wewnętrznych określił operację przeniesienia i zabezpieczenia danych systemu PESEL i innych informacji o obywatelach. Przygotowano i przeprowadzono ją w absolutnej tajemnicy. Było to konieczne, bo analiza wykazała, że informacje o nas są źle przechowywane i niedostatecznie zabezpieczone. Materiał "Polski i Świata".

Rostowski nie złożył żadnej dymisji - tak Donald Tusk zareagował na Twitterze na doniesienia "Newsweeka". Tygodnik podał, że nieoficjalnie dowiedział się z dwóch niezależnych źródeł, iż minister finansów złożył rezygnację na ręce premiera.

- To, co robi Sienkiewicz, to jest naśladowanie Ziobry - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Monika Płatek, odnosząc się do słów ministra spraw wewnętrznych, że kibiców należy socjalizować siłą. - Nie przesadzajmy, ludzie się czasami biją - podkreślała. Zbigniew Ziobro tłumaczył, że przez pobłażliwość wobec chuligańskich zachowań, ludzie będą czuli się bardziej zagrożeni.