"Je suis Charlie" to infantylne karteczki? "Starcie cywilizacji" w studiu

- Ważne jest jaka będzie odpowiedź Europy. Czy będą infantylne karteczki, infantylne marsze, czy będzie realna odpowiedź. Dziś mam co do tego wątpliwości - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Marcin Mastalerek (PiS). - Ludzie protestują tak, jak im każe serce - odpowiadał mu Marek Siwiec z Twojego Ruchu. Ocena wydarzeń we Francji wyraźnie zwiększyła temperaturę dyskusji w studiu.

"Światełko do nieba" rozświetliło polskie niebo

Wieczorem w Warszawie i wielu innych miastach rozbłysły "światełka do nieba", czyli pokazy sztucznych ogni - kulminacyjny punkt 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja ma już na swoim koncie blisko 17 mln zł. Pieniądze zostaną przekazane na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych.

162 Polaków już w Charkowie. Ewakuacja trwa

W sobotę zaczęła się ewakuacja mieszkańców Donbasu polskiego pochodzenia. Do tej pory do Charkowa dotarły 162 osoby. Kolejni Polacy uciekający z rejonu wojny mają dojechać tam już na własną rękę. Stamtąd być może samolotami przylecą do Polski.

"Obolały" Napieralski widzi swój koniec w SLD: Chcą mnie wyrzucić. Za prawdę

- On mnie właściwie już wyrzucił z partii. Taki jest scenariusz - mówi o Leszku Millerze i jego planach zawieszony w prawach członka SLD Grzegorz Napieralski. Były lider tego ugrupowania przyznaje, że wiadomość o zawieszeniu była dla niego zaskakująca, bolesna i smutna. Ale ze swoich gorzkich diagnoz dotyczących Sojuszu się nie wycofuje. i zapowiada: - Będę szukał poparcia u kolegów, będę walczył o siebie.

Jedyny taki "oficer". Zadanie? Strzec przystanku autobusowego

Zniszczona ławka? Nieaktualny rozkład jazdy? Nieestetycznie naklejony plakat? Podobno w Bydgoszczy takie rzeczy już się zdarzać nie będą. A wszystko dlatego, że w mieście od kilku tygodni działa jedyny taki "oficer" - "oficer przystankowy". Obowiązki? Dbać o komfort czekających na autobusy lub tramwaje.

Scenariusz Polańskiego, koszulka Mili, Reksio z brązu. Co ciekawego trafisz na aukcjach WOŚP?

Już jest prawie milion. A tak naprawdę licznik rozkręci się na dobre dopiero w najbliższych dniach, kiedy do końca dobiegać będzie większość aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co ciekawego można upolować w tym roku? Lista jest długa a na niej takie "fanty" jak pierwszy scenariusz filmu "Gorzkie gody" Romana Polańskiego, koszulka Sebastiana Mili - czyli symbol naszego historycznego triumfu nad niemieckimi piłkarzami, przejażdżka za sterami Pendolino, liczne kolacje i obiady ze znanymi osobami a także bijąca już teraz rekordy popularności statuetka kreskówkowego "Reksia".

Sześciu Polaków może mieć związek z islamskim terroryzmem

Służby specjalne zidentyfikowały pięciu Polaków, którzy po przejściu na islam wyjechali do Iraku i Syrii, by walczyć po stronie Państwa Islamskiego. Szósty mieszka w Polsce, ale - choć wiązany jest z fundamentalistycznymi nurtami tej religii - nie ma związku z organizacjami terrorystycznymi - dowiedział się portal tvn24.pl.

Palikot o Ogórek: wspierała profesora Chazana

- Ona sprawia wrażenie miłej, wykształconej osoby, ale szokująco prokościelnej jak na kandydatkę lewicy - tak Janusz Palikot skomentował w "Piaskiem po oczach" wybór Magdaleny Ogórek na kandydatkę SLD na prezydenta.

Szef SLD o Magdalenie Ogórek: rodzi się bardzo silna postać polskiej lewicy

- To jest kobieta z nowej, młodej Polski - powiedział o kandydatce SLD na prezydenta, Magdalenie Ogórek, Leszek Miller. W "Faktach po Faktach" przekonywał, że życiorys Ogórek jest "imponujący", a kompetencje szerokie. Wśród cech, które jego zdaniem powinna mieć osoba piastująca najwyższy urząd w państwie wymienił m.in. zdolność uczenia się i rozbudzone ambicje intelektualne.

SLD zawiesił Grzegorza Napieralskiego za krytykę partii

Grzegorz Napieralski został zawieszony w prawach członka Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ma to związek z jego krytycznymi wypowiedziami na temat funkcjonowania partii i działaniem na jej szkodę. Jego sprawą zajmie się teraz sąd partyjny, który zadecyduje o dalszych losach polityka w SLD. Sojusz rozwiązał także swoje zachodniopomorskie struktury, których Napieralski był szefem.

Prezydent o Oleksym: budził dobre myśli, pozbawiony był brutalności

- Żegnam go serdeczną, dobrą myślą, bo był człowiekiem, który budził dobre myśli, dobre skojarzenia, dobre uczucia. Pozbawiony obył ostrości, brutalności, która często w polityce występuje - mówił o zmarłym Józefie Oleksym prezydent Bronisław Komorowski. Polityk zmarł w piątek rano po ciężkiej chorobie. Miał 68 lat.

Magdalena Ogórek kandydatką SLD na prezydenta. Miller: jest symbolem zgody narodowej

Magdalena Ogórek, doktor nauk humanistycznych, historyk Kościoła, komentatorka telewizyjna, będzie kandydatką SLD w nadchodzących wyborach prezydenckich. - Jest symbolem zmiany pokoleniowej i otwarcia polskiej polityki na młode europejskie pokolenie - rekomendował kandydatkę Leszek Miller. Ogórek przyznała natomiast, że chce reprezentować całą lewicę.

Kaczyński o procesie byłego szefa CBA: eksces polityczny

Były premier Jarosław Kaczyński zeznawał w piątek w procesie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego podwładnych, oskarżonych o nadużycia prawa przy prowadzeniu przez CBA "afery gruntowej" w 2007 r. - Jest oczywiste, że Kamiński powinien być uniewinniony - powiedział Kaczyński dziennikarzom po wyjściu z sali sądowej.

Oleksy w ostatnim wywiadzie: tak, byłem oportunistą, chciałem do czegoś dojść

Właściwie żyłem porządnie, starałem się nie wyrządzać ludziom zła, nie krzywdzić ich. Nawet jak byłem w reżimie komuny, unikałem sytuacji, w których bym czegokolwiek nadużył, kogoś sponiewierał - mówił w swym ostatnim wywiadzie Józef Oleksy. W grudniowej rozmowie z "Rzeczpospolitą" były premier przyznał, że od lat zmaga się z chorobą nowotworową.

Samochodem przez podziemne jezioro. Jest umowa na budowę tunelu

Nie mogły pojechać tamtędy pociągi, więc pojadą samochody. PKP PLK podpisały umowę na budowę tunelu pod torami na ul. Niciarnianej w Łodzi. Inwestycja ma przejść przez tzw. podziemne jezioro, które wcześniej opóźniło budowę dworca Łódź Fabryczna i postawiło pod znakiem zapytania unijną dotację. Pracę potrwają do połowy przyszłego roku.

"Ktoś rzadki na polskiej scenie politycznej". Politycy lewicy wspominają Oleksego

- Nie zamykał się w sobie, bardzo lubił dyskutować i rozmawiać, ciągnęło go do ludzi o innych poglądach - tak Józefa Oleksego wspominał europoseł SLD Janusz Zemke. - Bardzo życzliwy ludziom, czasami aż przesadnie - opowiadał inny polityk lewicy, Krzysztof Janik. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich ocenił zaś, że "odszedł jeden z najwybitniejszych polityków Europy".

Józef Oleksy nie żyje

Po długiej chorobie w piątek nad ranem zmarł Józef Oleksy, były premier, marszałek Sejmu, polityk lewicy. Miał 68 lat.

Grabarczyk broni Sikorskiego. "Cimoszewicz nie ma podstaw do oskarżeń"

- Włodzimierz Cimoszewicz nie miał podstaw, aby formułować tego typu oskarżenia - stwierdził minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk w "Jeden na jeden" w TVN24. Skomentował tak słowa byłego premiera, że wystąpienia Radosława Sikorskiego wywiad brytyjski znał wcześniej niż polski prezydent, bo przemówienia ówczesnego szefa MSZ konsultował były brytyjski dyplomata Charles Crawford.

Górnicy ruszają na wojnę. Najpierw masówki, potem protesty

Na piątek górnicze związki zawodowe zapowiedziały "masówki informacyjne" w kopalniach Kompanii Węglowej. Ich tematem będzie sytuacja w firmie, ogłoszony przez rząd program restrukturyzacji i plany strajków. Mają się one rozpocząć formalnie w poniedziałek, choć część górników już samorzutnie rozpoczęło protest.

Polskie wojsko znów ruszy za granicę? Co kryje się za deklaracją Schetyny

Atak na paryską redakcję tygodnika "Charlie Ebdo" i wywołany tym szok na Zachodzie może mieć wpływ na polskie siły zbrojne. Grzegorz Schetyna zadeklarował w Waszyngtonie, że Polska jest gotowa do "zaangażowania" się w działania międzynarodowej koalicji walczącej z Państwem Islamskim. Na ile realne jest ponowne wysłanie polskich żołnierzy na Bliski Wschód? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Cimoszewicz: brytyjski wywiad znał wcześniej przemówienia MSZ. Crawford: komunistyczne insynuacje

- Teksty niewygłoszonych jeszcze przemówień szefa MSZ były wcześniej znane byłemu dyplomacie państwa brytyjskiego i ośmielam się twierdzić, że także wywiadowi brytyjskiemu, zanim poznał je prezydent Polski i czasami także premier - mówił w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz. Skomentował w ten sposób doniesienia o tym, że Charles Crawford miał konsultować przemówienia Radosława Sikorskiego. Sam Crawford określił słowa Cimoszewicza komunistycznymi insuacjami.

Sienkiewicz: terroryzm zawita także nad Wisłę

- Terroryzm, niezależnie jakiej maści, jest zjawiskiem społecznym, charakterystycznym dla naszej cywilizacji. Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później, zawita także nad Wisłę – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Bartłomiej Sienkiewicz. Były szef MSW dodał, że „na razie robimy wszystko, żeby jak najpóźniej, ale to jest proces, na końcu którego wiadomo, że prędzej czy później to się stanie”.