Siłownie pełne po Nowym Roku. "Wiele osób szybko się wykruszy"

Świąteczne zakupy, świąteczne jedzenie, postanowienia noworoczne i - w końcu - ich realizacja. Tak wygląda świąteczny cykl, którego finał możemy właśnie oglądać. Gdzie? Na łódzkich siłowniach, które pękają obecnie w szwach. - Wielu z ćwiczących obiecało sobie, że zaczną dbać o siebie od nowego roku. Niestety, wielu z nich szybko się wykruszy - mówią reporterowi TVN24 trenerzy.

Agresja na drodze. Polak za kierownicą to tykająca bomba

Nie lubimy tych, którzy za kółkiem rozmawiają przez telefon, kierowców jadących 40 km/h lewym pasem w najłagodniejszym wariancie obtrąbiamy. Ale psychologowie zgadzają się, że wybuchy agresji na polskich drogach - choć nie dochodzi do nich częściej niż kilka lat temu - stają się coraz bardziej "spektakularne". Dlaczego? - Bo ścigamy się nie z innym kierowcą, ale ze swoimi frustracjami - odpowiadają.

Parlament karczemny

Etyka poselska, czyli określenie, które dla wielu osób jest wewnętrznie sprzeczne. I obserwując to, co czasami dzieje się w Sejmie, trudno się dziwić. Lista nieparlamentarnych zachowań parlamentarzystów wydłuża się po przedświątecznym posiedzeniu. Zajmowano się jedną z najważniejszych dla państwa spraw, dziś nikt jednak już jednak nie pamięta. Budżet był na planie dalszym, na pierwszym był bowiem posiłek pani poseł i epitety pod adresem prezesa.

Kameleon

Z wszelkiego rodzaju zestawień, rankingów i - co dla niego najgorsze - sondaży wypada ostatnio Janusz Palikot. Żeby dziś znaleźć dla niego gdzieś miejsce, trzeba by stworzyć listę spektakularnych upadków polskiej polityki. Na niej bez wątpienia byłby w czołówce. Historia politycznych przemian i upadku Palikota jest w pewnym sensie pocieszająca. Pokazuje, że w polityce wiarygodność ma jeszcze znaczenie, a cynizm czasami bywa karany.

Putin przyjedzie na rocznicę wyzwolenia Auschwitz? "Nic na to nie wskazuje"

- Nic nie wskazuje na to, żeby głowa państwa rosyjskiego się do Polski wybierała - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat prof. Tomasz Nałęcz o ewentualnym udziale Władimira Putina w uroczystościach z okazji 70. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, do których dojdzie w końcu stycznia.

Klasa wybrańców

Z łatwością przykuwają uwagę i są bezkonkurencyjni w statystyce wniosków do komisji etyki poselskiej. Miejsce dla nich nie znalazło się jednak w zestawieniu, które teraz państwu pokażemy. Oddając sprawiedliwość trzeba przecież przyznać, że sejm to nie tylko Krystyna Pawłowicz, czy Armand Ryfiński. To także posłowie z klasą.

Karetka pojedzie stwierdzić zgon? "My mamy ratować życie, nie stwierdzać jego brak"

Pismo, które zostało wysłane na polecenie Bartosza Arłukowicza, przekazują sobie z ręki do ręki lekarze, ratownicy, personel medyczny. - Wygląda to makabrycznie, ale wynika z tego, że minister chce żeby karetka, często jedyna w powiecie, zamiast pędzić do pilnego wypadku, jechała stwierdzić zgon - denerwują się. Ministerstwo Zdrowia sprawy nie skomentowało.

Arłukowicz: Cały skład negocjacyjny PZ we władzach prywatnej spółki. Dla kogo negocjowali?

- Dla kogo negocjowali liderzy Porozumienia Zielonogórskiego? - pytał na konferencji prasowej minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Poinformował, że cały skład negocjacyjny PZ jest we władzach prywatnej spółki MedicalConcept sp. z o.o. Ponad półgodzinne wystąpienie Arłukowicza i jego relacja z negocjacji z lekarzami Porozumienia Zielonogórskiego przez tych drugich została skwitowana jednoznacznie: - Jesteśmy oburzeni - napisali działacze.

Arłukowicz wprowadza plan B i informuje: "Mamy problem z pięcioma województwami"

- W Polsce mamy 160 tys. lekarzy, z czego zaledwie 3,3 proc. podjęło decyzję o zamknięciu przychodni - powiedział minister Bartosz Arłukowicz na specjalnej konferencji prasowej. Mimo to z całej Polski spływają informacje o tym, że pacjenci zamiast lekarzy zastają w przychodniach zamknięte drzwi. - Wprowadzamy więc plan B - informuje minister zdrowia.

Badania kierowców unieważnione. Urzędnicy: to wina lekarza. Ten z kolei zapowiada pozew

- Miałem być w Irlandii, ale muszę biegać po lekarzach. To zwykłe złodziejstwo - mówi tvn24.pl pan Tomasz, jeden z 166 kierowców zawodowych z Łodzi, którzy muszą ponownie przechodzić badania lekarskie. Dlaczego? Bo te, które wydał im jeden z łódzkich lekarzy są - zdaniem urzędników - nieważne. Sam lekarz przyznaje, że ma inną specjalizację niż wymaga administracja, ale i tak zapowiada, że pozwie urzędników do sądu.

To nie była tratwa ze statku Cemfjord. Nadal szukają polskich marynarzy

Tratwa ratunkowa, którą odnaleziono na wybrzeżu jednej z pobliskich wysp, nie pochodzi ze statku Cemfjord. Akcja poszukiwawcza polskiej załogi cementowca, który uległ katastrofie u wybrzeży Orkadów w północnej Szkocji, trwa, ale odbywa się nie na morzu, a z powietrza - powiedziała w rozmowie z TVN24 polska konsul w Edynburgu Anna Dzięciołowska. Szkocka prasa pisała w niedzielny poranek o tym, że po weekendowych poszukiwaniach głównym zadaniem dla służb stało się teraz wydobycie wraku statku i jego odholowanie.

Lekarze z łódzkiego chcą rozwiązywać podpisane już umowy

- Lekarze podpisali umowy i otworzyli gabinety, licząc na dialog, który nie nastąpił. Dlatego też zdecydowali się na kolejny krok: wymówienie podpisanych już porozumień - tłumaczy w rozmowie z tvn24.pl Jarosław Krawczyk, szef Porozumienia Zielonogórskiego w regionie łódzkim.

Kto pisał berlińskie przemówienie Sikorskiego? Brytyjski ślad

Ponad ćwierć miliona złotych miał otrzymać od polskiego MSZ Charles Crawford za konsultacje przemówień ówczesnego szefa naszej dyplomacji Radosława Sikorskiego. Nazwisko byłego ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce pojawiło się m.in. w opisie dokumentu z angielską wersją wystąpienia, jakie Sikorski wygłosił w Berlinie w 2011 roku. Przypominamy tekst, który opublikowaliśmy wówczas na tvn24.pl.

"Horoskopy poprawiają mi humor". Bieńkowska u wróżki i na wyprzedaży

- Bardzo lubię wróżby i horoskopy, poprawiają mi humor - mówi w wywiadzie dla "Vivy!" Elżbieta Bieńkowska. Polska unijna komisarz opowiada też, że nie musi już chodzić po second-handach i bardzo lubi zwierzęta. - Gdy słyszę o tragedii jakiegoś zwierzaka, serce mi krwawi. Ten łoś, który cztery dni leżał w rowie potrącony przez samochód... Straszne. Oj, zaraz będę płakać - mówi.

Czego chcą lekarze? Sześć punktów Porozumienia Zielonogórskiego

Zniesienie limitów onkologicznych i walka z kolejkami - to tylko niektóre z postulatów, jakie wysuwają lekarze Porozumienia Zielonogórskiego. Federacja opublikowała listę sześciu punktów, o których realizację chce walczyć w rozmowach z ministerstwem zdrowia. Na tym jednak nie kończą się ich postulaty.