Zobacz, jak głosować w wyborach do PE

By oddać ważny głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zagłosować tylko na jedną listę i na jednego kandydata. Możemy głosować w dowolnym miejscu w kraju i za granicą, ale musimy mieć specjalne zaświadczenie albo powinniśmy dopisać się do spisu wyborców. Istnieje również możliwość głosowania korespondencyjnego. Sprawdź, jak głosować, by 25 maja oddać ważny głos.

Pinochet, "Baby Doc" i inni. Jan Paweł II a dyktatorzy

Jan Paweł II - wkrótce święty - przyprawiał o ból głowy nie tylko polskich komunistów. W czasie podróży do krajów rządzonych przez autorytarne reżimy, głównie w Ameryce Łacińskiej, Jan Paweł II krytykował politykę tamtejszych dyktatorów. Choć lewica zarzuca mu, że nie potępiał ich tak stanowczo jak reżimy komunistyczne, pielgrzymki prawdopodobnie przyczyniły się do upadku wielu z nich.

ZAiKS przegrał z fryzjerem. Ale nie odpuszcza innym przedsiębiorcom

Ponad tysiąc postępowań przeciw przedsiębiorcom, którzy emitują w swoich zakładach muzykę z radia, prowadzi rocznie Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. I jak twierdzi, 90 proc. z nich wygrywa. Nie udało się to jednak w przypadku fryzjera z Dolnego Śląska. Sąd orzekł, że nie musi płacić ZAiKS-owi.

Kanonizacja papieży. Transmisja w TVN24

Z okazji kanonizacji dwóch papieży - Jana XXIII i Jana Pawła II, TVN24 przygotowała program specjalny, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.30. Na antenie TVN24 na żywo będzie można zobaczyć uroczystości kanonizacyjne odbywające się w Watykanie.

Richard zostaje Ryszardem

Przez blisko ćwierć wieku w polityce nosił angielskie imiona - i wcale mu to nie przeszkadzało. Teraz zmienia je na polskie. Richard Henry Czarnecki, europoseł PiS chce mieć w dokumentach polską wersję swych angielskich imion. Dlaczego akurat teraz?

Kanada chce stworzyć z Polską "wspólny front" w sprawie Ukrainy

Polska i Kanada podpisały oświadczenie w sprawie koordynacji działań na rzecz Ukrainy i Europy Wschodniej - podał w czwartek szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Kanady Johnem Bairdem. Ministrowie omówili bieżącą sytuację na wschodzie Ukrainy.

Fryderyki rozdane. Podsiadło zmiótł konkurencję

Dawid Podsiadło zdobył aż cztery statuetki podczas tegorocznej jubileuszowej 20. gali Fryderyków, która odbyła się w czwartek w warszawskiej Sali Kongresowej. Nagrodzono również m.in. Włodka Pawlika, Dominika Wanię i Piotra Beczałę.

"Kościół nawalił w sprawie pedofilii i w sprawie sióstr boromeuszek"

- Dostrzegam podobieństwo w reakcji sióstr do reakcji Kościoła na problem pedofilii - mówił w "Kropce nad i" dominikanin o. Paweł Gużyński, odnosząc się do sprawy sióstr boromeuszek z ośrodka wychowawczego w Zabrzu. Wg prokuratury zakonnice zlecały wykonanie kar fizycznych na dzieciach innym wychowankom oraz same stosowały wobec podopiecznych przemoc fizyczną i psychiczną.

"Nie chcieliśmy uczestniczyć w procesie kanonizacji". Halicki: to sabotowanie

To sabotowanie przyjmowania ważnych uchwał przez aklamację - komentował w "Faktach po Faktach" Andrzej Halicki dzisiejsze wydarzenia w Sejmie podczas głosowania nad uchwałą ws. uczczenia Jana Pawła II. - Nie chcieliśmy uczestniczyć w procesie kanonizacji - mówił z kolei Włodzimierz Czarzasty, tłumacząc, dlaczego SLD nie głosowało za przyjęciem uchwały.

"Pragnę być pochowany w ziemi, która stała się bliska mojemu sercu"

Przez 11 lat w szafie pancernej Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu przeleżał testament Tadeusza Różewicza. W czwartek, w dniu jego śmierci, został otwarty. Zgodnie ze swoją ostatnią wolą poeta zostanie pochowany na małym cmentarzyku przy Kościele Wang w Karkonoszach. - Było jego życzeniem, aby jego pogrzeb był bardzo skromny - mówi w rozmowie z TVN24 Zbigniew Kulik, dyrektor muzeum.

Czy premier wierzy w cud JPII? "Sam byłem świadkiem nadzwyczajnych cudów"

Nie mam żadnych wątpliwości co do cudu, jaki się zdarzył dzięki Janowi Pawłowi II. Sam byłem świadkiem nadzwyczajnych cudów związanych z ojcem świętym przez cały czas jego pontyfikatu - tak premier Donald Tusk odpowiedział na pytanie, czy wierzy w cud uzdrowienia dzięki polskiemu papieżowi. - Nie akceptuję tu drwiny czy ironii - dodał.

Matematyki bali się najbardziej. Słusznie? Zobacz arkusze

Drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. Dziś trzecioklasiści odpowiadali na pytania sprawdzające ich wiedzę matematyczno-przyrodniczą. - Egzamin przebiegł spokojnie, wszystko odbyło się zgodnie z procedurami - poinformowała Mariola Konopka z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Matematyki bali się najbardziej, czy słusznie? Zobacz arkusze.

Górskie bieganie w Warszawie? Taaak, stolica wcale nie jest płaska

Jest ściganie, przy którym już na pierwszym kilometrze brakuje tchu i robi się niedobrze. Ale po takim ściganiu wiadomo, że zrobiło się kawał dobrej roboty. Tak właśnie było na Monte Kazura - zawodach, które w środę po raz pierwszy rozegrały się na warszawskim Ursynowie. A to dopiero początek cyklu!

Sejm przyjął uchwałę ws. uczczenia papieża Jana Pawła II

Sejm przyjął uchwałę ws. kanonizacji Jana Pawła II. Za było 380 posłów, przeciwko 34, zaś 2 wstrzymało się od głosu. - W przeddzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, głowy Kościoła powszechnego i wielkiego Polaka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża mu wdzięczność i szacunek - głosi uchwała.

Korwin-Mikke zarzuca posłowi PO gwałt. "Nie pozwolę, aby szkalowano moje dobre imię"

Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że polityk PO Tomasz Tomczykiewicz zgwałcił kelnerkę w restauracji w Pszczynie, a policja to zatuszowała. Poseł Platformy dał mu 24 godziny na wycofanie wypowiedzi. Na reakcję Korwin-Mikkego nie trzeba było długo czekać. - P. Tomczykiewicz skompromitował się, traktując to wszystko poważnie - oświadczył dziś na jednym z portali społecznościowych.

Kaczyński do lewicy: nie doprowadzajcie do incydentów

Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek do posłów lewicy o "uszanowanie" momentu przyjmowania uchwały ws. kanonizacji Jana Pawła II. - Jeśli nie chcecie poprzeć, to przynajmniej nie doprowadzajcie do żadnych incydentów, bo będzie to wydarzenie obciążające naszą wspólnotę - podkreślil prezes PiS.

"Gigant. Noblista bez Nobla"

- To dla mnie bardzo bliska postać, ale przed wszystkim gigant. Nazywam go "Noblistą bez Nobla" - powiedział w TVN24 Bogdan Zdrojewski. Dla ministra śmierć Tadeusza Różewicza to zamknięcie XX wieku wielkiej polskiej literatury.