Szczyt bez Polski, trzy propozycje rządu. "Nie było żadnej formalnej odpowiedzi"

Zwykle był kontakt między kancelarią premiera i prezydenta, tym razem nie było żadnej formalnej odpowiedzi na nasze propozycje - stwierdził w "Faktach po Faktach" wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski, pytany o zamieszanie związane z datą pierwszego posiedzenia Sejmu, która zbiega się z unijnym szczytem na Malcie. W efekcie Polskę reprezentować tam będzie premier Czech.

Kaczyński: będziemy modernizować Polskę, ale nie polskiego ducha

- Polska musi być zmodernizowana, jeśli chodzi o organizację, technikę, usługi społeczne. My będziemy Polskę modernizować, ale nie będziemy modernizować polskiego ducha - oświadczył w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Stwierdził, że państwo polskie jest w fatalnym stanie i zadaniem rządu Beaty Szydło będzie jego odbudowa. W Krakowie PiS obchodzi Święto Niepodległości.

Prezydent zaskoczył premier. "Fakty" TVN: tematem dymisja rządu

Dotychczas rozmawiali przez media, 11 listopada udało się zamienić kilka słów osobiście. Prezydent Andrzej Duda podszedł w środę do premier Ewy Kopacz i przez chwilę z nią rozmawiał. Politycy nie podali sobie dłoni, a sama Kopacz wyglądała na wyraźnie zaskoczoną. Jak dowiedziały się "Fakty" TVN, rozmowa dotyczyła jutrzejszej dymisji rządu.

Prezydent: będę czynił starania, byśmy za rok poszli w jednym marszu

- Pamiętam, jak w 2008 r. Lech Kaczyński wygłosił pamiętne wystąpienie. W tym wystąpieniu był fragment, w którym prezydent powiedział, że nie można postawić znaku równości między patriotyzmem a nacjonalizmem - przypomniał prezydent Andrzej Duda. Zadeklarował, że chce czynić starania, aby za rok wszyscy poszli w jednym marszu niepodległości.

Prezydent: nie widzę powodu do zmiany terminu posiedzenia Sejmu

Premier Ewa Kopacz ma możliwość wyjazdu na szczyt i złożenia dymisji w trakcie pierwszego posiedzenia Sejmu - powiedział w środę w radiowej Jedynce prezydent Andrzej Duda. Dodał, że w związku z tym nie widzi powodów do zmiany decyzji w sprawie terminu pierwszego posiedzenia Izby.

Był filarem IV RP, teraz wraca. I ma równie głośne pomysły

Zbigniew Ziobro w gabinecie Beaty Szydło ma być ministrem sprawiedliwości. Jego powołanie wzbudza skrajne opinie. - Każda decyzja, którą pan prezes Kaczyński podjął, jest świetna - skomentowała powołanie Ziobro Krystyna Pawłowicz (PiS). - Wybrano kandydaturę najgorszą - ocenił prof. Andrzej Zoll. Materiał "Faktów" TVN.

Nadchodzi Kamiński. Odchodzą szefowie służb specjalnych

Szefowie Agencji Wywiadu i Służby Kontrwywiadu Wojskowego zamierzają odejść ze służby w dniu zaprzysiężenia Sejmu - dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy tvn24.pl. Inaczej postąpi kierownictwo największej służby specjalnej, czyli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ma oddać się do dyspozycji premier Beaty Szydło.

"Trzeba będzie się pilnować". Rusza odcinkowy pomiar prędkości. Jak działa?

- Odbieramy urządzenia i myślę, że w ciągu najbliższych tygodni pierwsze wezwania do sprawców naruszeń zostaną wysłane - powiedział dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Marcin Flieger. W 29 punktach w Polsce jeszcze w tym roku zacznie działać odcinkowy pomiar prędkości. Materiał magazynu "Polska i świat".

"Toast za Niepodległą", bieg, defilada, marsz. Dzisiaj Święto Niepodległości

Dziś mija 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

Giertych: konflikt między prezesem PiS a prezydentem Dudą jest nieunikniony

- Nie wierzę, żeby takie rzeczy Kaczyński popełniał przypadkiem - mówił w "Tak jest" Roman Giertych. Podzielił się przypuszczeniem, że prezes PiS mógł świadomie przenieść ogłoszenie składu nowego rządu na poniedziałek, by "zepchnąć na margines" odbywającą się tego dnia wizytę prezydenta w Watykanie. Były wicepremier uznał, że to element "konkurencji" między Kaczyńskim a Dudą.

16 miesięcy walki z gminą o 4 złote 31 groszy. "Śmieszna suma, ale nie mogłem dać za wygraną"

4,31 zł - na tyle opiewała faktura, którą od Urzędu Gminy otrzymał mieszkaniec Masłowa (woj. świętokrzyskie). Dotyczyła rzekomego wniosku o udostępnienie informacji publicznej. - Śmieszna suma, ale nie mogłem dać za wygraną. Chciałem się dowiedzieć, skąd ta faktura - mówi w rozmowie z tvn24.pl Piotr Kapuściński. Tak zaczęła się jego trwająca kilkanaście miesięcy miesięcy batalia

Żona sołtysa fałszowała podpisy męża. Wyłudzała diety

Były sołtys jednej z wsi w gminie Krasnopol nie stawiał się na sesje Rady Gminy. Jednak na listach obecności widniał jego podpis i gmina wypłacała mu należne diety. Jak się okazało, podpisy na listach obecności zawdzięczał swojej żonie, szefowej gminnego ośrodka kultury. Podpisywała się "przy okazji" własnej obecności na sesjach rady. Materiał "Blisko ludzi" TTV.