Niszczarka i ciupaga. Sztab PiS uderza w Komorowskiego i sam zalicza wpadkę

W Warszawie przy ul. Pięknej otwarto "Muzeum Zgody Bronisława Komorowskiego". To "laurka", jaką urzędującemu prezydentowi wystawili sztabowcy PiS. Jednym z eksponatów jest m.in. niszczarka do papieru, która ma symbolizować bierność prezydenta ws. najważniejszych ustaw. Jak mówili działacze PiS, muzeum ma przypomnieć Polakom o "niechlubnej" działalności Bronisława Komorowskiego w trakcie jego prezydentury.

Dwa bezprawne zajęcia samochodu, dwa lata walki. Wygrała z komornikami

Gorzka sprawiedliwość po dwóch latach. Tyle czasu musiała czekać właścicielka samochodu na zwrot auta niesłusznie zabranego jej najpierw przez jednego, a potem również drugiego komornika. W końcu sąd potwierdził, że samochód zajęto bezprawnie. Równocześnie jednak uznał, że komornik nie popełnił przestępstwa. Co ciekawe, sprawa dotyczy komorników wynajętych przez tę samą łódzką kancelarię, która bezprawnie zabrała ciągnik rolnikowi spod Mławy. ("Blisko ludzi")

Zdjęcie z prezydentem, potem areszt. "Ogromny szok"

W sobotę witał Bronisława Komorowskiego jako działacz PO z Piaseczna, a już pięć dni później miał zarzuty korupcyjne. Teraz partia musi się tłumaczyć z Łukasza K., który może trafić do więzienia na osiem lat. Sztab prezydenta sprawę próbuje bagatelizować twierdząc, że „wychodząc na ulice i rynki”, do ludzi, Bronisław Komorowski i jego otoczenie nie ma wpływu na to, kto się obok niego znajdzie. ("Polska i świat")

"W wyniku procesu in vitro powstaje życie. Rodzi się człowiek, to nie jest dar Boga?"

- Platforma od pewnego czasu, szczególnie od kiedy kierownictwo przejęła Ewa Kopacz, zaczęła nadrabiać opóźnienia i projekt ustawy o in vitro jest krokiem w dobrą stronę. Dobrze, że został wniesiony - powiedział w "Piaskiem po oczach" Ryszard Kalisz, przewodniczący Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska. - To jest fatalny czas - ocenił natomiast Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski.

"Polacy awansowali na drugiego z kolei wroga Rosjan. Po Ameryce"

- Dlaczego Rosjanie mieliby dokonać inwazji Łotwy czy Estonii? Zajęłoby im to pół dnia, a rezultat żaden. Inwazja na Polskę byłaby znacznie bardziej spektakularna - powiedział w "Faktach po Faktach" były oficer wywiadu PRL Aleksander Makowski. Publicysta Marek Ostrowski zaznaczył zaś, że w opinii społeczeństwa rosyjskiego Polacy są drugim, po Amerykanach, największym wrogiem Rosji.

Rozporządzenie o pogrzebach żołnierzy niezawodowych. MON: nic nadzwyczajnego

W ciągu ostatnich dni i tygodni w Dzienniku Ustaw opublikowano kilka rozporządzeń i obwieszczeń MON. Dotyczą one m.in. pokrywania przez polskie siły zbrojne kosztów pogrzebu żołnierzy niezawodowych czy rozpatrywania roszczeń z tytułu szkód wyrządzonych przez obce wojska. - To zwykła działalność legislacyjna mająca swoje umocowanie w obowiązujących przepisach prawa - tłumaczy rzecznik resortu obrony płk Jacek Sońta.

Wiec jak lekcja edukacji obywatelskiej? Kuratorium sprawdziło szkoły

Kuratorium oświaty przeprowadziło kontrole w pięciu szkołach w Aleksandrowie Kujawskim. Uczniowie tych placówek uczestniczyli we wtorek w wiecu poparcia Bronisława Komorowskiego. Kontrowersje wzbudził fakt, że spotkanie odbyło się w czasie lekcji. Sztab Bronisława Komorowskiego został skrytykowany za wykorzystywanie dzieci w kampanii wyborczej.

Sam się zgłosił, by powiedzieć, że jest niewinny. I usłyszał zarzut pobicia

Bartosz S., który sam zgłosił się do prokuratury w związku z brutalnym pobiciem w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie), nie przyznaje się do winy. Mężczyzna twierdzi, że ma alibi na noc, w której doszło do napaści i przyszedł do prokuratury po to, by powiedzieć, że to nie on jest winny. 27-latkowi przedstawiono zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokuratorzy twierdzą, że zgromadzili wystarczający materiał dowodowy.

W Bydgoszczy powstanie jednostka NATO związana ze "szpicą"

Wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak zapowiedział powstanie w Bydgoszczy jednostki operacyjnej NATO - Force Integration Units (NFIU). Ma ona rozpocząć działalność w połowie kwietnia i być w pełni gotowa do ćwiczeń tzw. szpicy w czerwcu.

"Żyjemy w niebezpiecznych czasach". Komorowski o modernizacji armii

- Czasy są niebezpieczne, trzeba jak najwięcej zrobić dla podniesienia polskiej zdolności do obrony własnego terytorium - mówił w piątek w Rzeszowie Bronisław Komorowski. Prezydent podczas spotkania z 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich dodał, że musimy myśleć o bezpieczeństwie i o siłach zbrojnych "takich jakie one są dzisiaj i jakie będą w przyszłości".

Kłobuck na podsłuchu. Kto i co nagrywał w kasie basenu i bibliotece?

Nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku (Śląskie) swoje rządy rozpoczął od wielkiego sprzątania. To, co znaleziono w trakcie prac porządkowych, zaskoczyło nie tylko jego. W kasie basenu miejskiego odkryto urządzenie podsłuchujące. Gdy sprawą zajęła się policja, w innym budynku należącym do samorządu również natrafiono na pluskwę.

Pitera: żądanie śledztwa ws. Smoleńska w Strasburgu to działanie na szkodę Polski

- Zwrot wraku i komisja to dwie różne rzeczy - stwierdziła w "Jeden na jeden" Julia Pitera (PO), tłumacząc dlaczego PO w Parlamencie Europejskim była przeciw proponowanemu przez PiS zapisowi dotyczącemu międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. - PiS domagałby się postawienia przed komisją różnych polskich polityków i świat rozdrapywałby od nowa różne polskie problemy wewnętrzne na forum międzynarodowym - przekonywała Pitera.

Sąd rozpatrzy apelację ws. opiekunki Violetty Villas

17 kwietnia Sąd Okręgowy w Świdnicy rozpatrzy apelację od wyroku ws. opiekunki Violetty Villas - Elżbiety B. Sąd pierwszej instancji skazał kobietę na 10 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy artystce w okresie bezpośrednio poprzedzającym jej śmierć.

Kiedyś za in vitro chciał wsadzać do więzienia. Dziś unika tematu

Co o in vitro sądzi Andrzej Duda? Tego nie wiadomo, bo kandydat PiS na prezydenta kluczy, zmienia zdanie, a ostatnio tematu unika. Jeszcze kilka lat temu chciał karać więzieniem małżeństwa za poddawanie się tej metodzie zapłodnienia, dzisiaj znacznie łagodzi poglądy. Czy światopogląd w kampanii zależy od sondażowych słupków? Materiał "Faktów" TVN.

Tomahawki dla polskiego wojska? "To jednoznacznie antyrosyjski akt"

Bez nich możemy się tylko bronić, z nimi odpowiedzieć z równą siłą. Mowa o nowoczesnych pociskach manewrujących tomahawk, które zamierza kupić polska armia. Rosji decycja ministerstwa obrony się nie podoba, ale eksperci wojskowi chwalą MON i argumentują, że pociski na wyposażeniu wojska będą działać odstraszająco dla wrogów. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Dzieci z lekcji na wiec. Dyrektorka: przez myśl nam nie przeszło, że to kampania

- Nawet przez myśl w naszej świadomości nie przeszło, że to spotkanie to typowa kampania prezydencka - przyznaje dyrektorka jednej ze szkół w Aleksandrowie Kujawskim, której uczniowie przyszli na wiec poparcia Bronisława Komorowskiego. Niektórzy trzymali tabliczki z hasłem #popieram Komorowskiego. Burmistrz miasta twierdzi, że była to dla nich lekcja wychowania obywatelskiego. Sprawą zajął się resort edukacji, który zlecił kontrolę w szkołach. Szefowa ministerstwa podkreśla, że dzieci nie powinny uczestniczyć w takich imprezach kosztem lekcji.

Pijana młodość

Była pijana do nieprzytomności, jej odtruwanie trwało dwa dni. Jak się okazało - miała prawie 5 promili alkoholu we krwi i naprawdę wiele szczęścia, bo po takiej dawce nie tylko 17-latka możne umrzeć. Tej dziewczynie z rekordowym, jak mówią lekarze, stężeniem alkoholu udało się przeżyć. Ta niedawna szokująca historia odsłania czubek groźnej góry lodowej, jaką jest alkohol wśród młodzieży. To, że nastolatkowie po niego sięgają nie jest nowością, ale to, co zaskakuje, to fakt, że nieletni piją coraz więcej i coraz częściej się upijają. I myli się ten, kto myśli, że to problem patologicznych środowisk - jak wynika z badań - nie ma znaczenia zamożność, wykształcenie czy pochodzenie z tzw. dobrego domu. Okoliczności, powody i sposoby picia są oczywiście różne - np. w samotności, jak ta 17-latka albo w internetowym wyścigu, nazywanym piwnym łańcuszkiem. Raport Sebastiana Wasilewskiego

"Kiedy Rosja jest w defensywie, wtedy najgłośniej ryczy"

Bombowce rosyjskie nad przestrzenią powietrzną Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Danii czy rakiety na Krymie to zdaniem Sienkiewicza próba pokazania przez Rosję „jacy jesteśmy silni, nieobliczalni i groźni”. - Jest to polityka zastraszania opinii międzynarodowej - ocenia w "Faktach po Faktach" Bartłomiej Sienkiewicz były minister spraw wewnętrznych i przytacza tezę znawców Rosji: "Wtedy, kiedy Rosja jest w defensywnie i w trudnościach, wtedy najgłośniej ryczy".