Śmierć w rodzinie zastępczej. "Niedopuszczalne", że powierzono im dzieci

- Dziecko nie może być zapełniaczem, połechtaniem ego czy przedmiotem dobrego zarobku - mówiła w TVN24 Iwona Wiśniewska, dyrektor krakowskiego Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą. Wiśniewska komentowała tragedię, jaka rozegrała się w rodzinie zastępczej w Pucku. W czwartek gdański sąd skazał matkę zastępczą na dożywocie, a ojca na 5 lat więzienia za znęcanie się nad powierzonymi im dziećmi.

Polska w NATO. "Chcemy, żeby nas ktoś bronił, jesteśmy gotowi do obrony innych"

Interesem Polski i innych krajów bałtyckich jest zabieganie o sojuszniczą obecność - powiedział w TVN24 gen. Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy strategicznego NATO. Podkreślił, że Polska musi wzmocnić swój potencjał obronny i mimo że - jak mówił - na razie nic nam nie grozi, to powinniśmy być przygotowani na czarny scenariusz. Dodał, że zapowiedź umieszczenia dodatkowych sił NATO w Polsce będzie wymagała od nas odpowiedniego przygotowania m.in. baz logistycznych, lotnisk.

"PiS wydał PSL-owi wojnę, w której nie bierze jeńców". Ludowcy odpowiedzieli ulotką

- Sposób prowadzenia kampanii samorządowej PiS-u jest judzeniem ludzi i sączeniem nienawiści - ocenił w "Jeden na jeden" w TVN24 Janusz Piechociński, wicepremier i szef PSL. Ludowcy w walce o wiejski elektorat wydali ulotkę, w której przestrzegają przed Jarosławem Kaczyńskim i kierowaną przez niego partią. - Nie, to nie jest rewanż. To jest po prostu opisanie sytuacji - skomentował Piechociński.

Początek końca politycznej dobrej passy Sikorskiego?

Radosławowi Sikorskiemu przepadła kolejna szansa na prestiżową międzynarodową posadę - szefa unijnej dyplomacji. Funkcji ministra w nowym rządzie też nie może być pewien. Brak politycznego zaplecza w partii oraz czarny PR po aferze taśmowej będą początkiem końca politycznej dobrej passy Sikorskiego? Materiał magazynu "Czarno na białym"

Komorowski przyjmie dymisję Tuska w przyszłym tygodniu

Bronisław Komorowski przyjmie dymisję premiera i rządu pod koniec przyszłego tygodnia - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. Zarząd PO rekomenduje Ewę Kopacz jako następczynię Donalda Tuska, jednak to do prezydenta należy desygnowanie nowego premiera. W poniedziałek Komorowski spotka się z szefem PSL Januszem Piechocińskim.

Kalisz o "demokraturze" PO: wódz namaszcza następcę, wszyscy mają się podporządkować

Zarząd PO rekomenduje Ewę Kopacz jako następczynię Donalda Tuska, Bronisław Komorowski studzi jednak emocje i przypomina, że decyzja ta nie jest dla niego wiążąca. - To, co robi PO od kilku dni przypomina mi taką "demokraturę", gdzie jest wódz partii, który namaszcza swojego następcę i wszyscy mają się podporządkować - skomentował w "Kropce nad i" te wydarzenia Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska). Andrzej Halicki (PO) przekonywał z kolei, że odejście Donalda Tuska może być traktowane jako nowe otwarcie.

Polska nie sprzeda broni Ukrainie? Komorowski: możemy pomóc w modernizacji armii

- Polska jest gotowa spełnić oczekiwanie Ukrainy i po zakończeniu konfliktu może udzielić wsparcia w modernizacji ukraińskich sił zbrojnych - zadeklarował Bronisław Komorowski. Na konferencji podczas pierwszego dnia szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Walii polski prezydent mówił także o nowych zagrożeniach, jakie rysują się na wschód od granic NATO.

Kaczyński o Kopacz i Bieńkowskiej: nie oceniam urody

- Nie chcę być nieuprzejmy wobec dam, ale nie jest to ocena pozytywna - tak Jarosław Kaczyński posumował kandydatury Ewy Kopacz na premiera i Elżbiety Bieńkowskiej na unijnego komisarza. Dodał, że nie bierze w tym przypadku pod uwagę urody, tylko kwalifikacje.

Bieńkowska: widzę się w Brukseli

- Widzę siebie w Brukseli - tak skomentowała doniesienia o swoich szansach na objęcie teki unijnego komisarza Elżbieta Bieńkowska. - To nie jest miasto, które jest odległe dla mnie czy pewnie dla wszystkich samorządowców. To miasto takie, jak każde nasze - stwierdziła wicepremier.

Spotkanie Komorowski-Piechociński w poniedziałek

PSL chce mieć wpływ na wybór nowego premiera. Na konsultację w tej sprawie szef ludowców Janusz Piechociński wybiera się w poniedziałek do prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wicepremier podkreślił, że bez względu na to, kto zastąpi Donalda Tuska, PSL będzie rekomendować, by ministrowie: rolnictwa Marek Sawicki i pracy Władysław Kosiniak-Kamysz - pozostali na swoich stanowiskach.

"Chory" Hofman bawił w Krynicy. A do sądu wysłał zwolnienie

Rzecznik PiS Adam Hofman zawiadomił sąd, że nie jest w stanie pojawić się na środowej rozprawie, bo jest chory. Zwolnienie lekarskie, które przedstawił, nie przeszkodziło mu jednak w wyjeździe tego samego dnia do Krynicy, a w czwartek w wizycie w Sejmie. Mariusz Błaszczak (PiS) broni kolegi: - To tylko świadczy o nim pozytywnie, że mimo choroby stara się wypełniać swoje obowiązki.

Znów problemy przy Łodzi Fabrycznej. 200 mln zł dotacji zagrożone

Portal tvn24.pl dotarł do dokumentów, które mogą postawić pod znakiem zapytania ponad 200 mln złotych, jakie łódzki magistrat ma otrzymać z Unii Europejskiej. Chodzi o budowę drogi w pobliżu dworca Łódź Fabryczna. Wykonawca poinformował miasto, że nie wyrobi się w ustalonym terminie. A to może oznaczać utratę dotacji.

Grabarczyk: Na zarządzie nie było sporu o Kopacz

Ewa Kopacz była jedyną kandydatką na stanowisko premiera omawianą na środowym zarządzie Platformy Obywatelskiej - stwierdził w rozmowie z TVN24 Cezary Grabarczyk, wicemarszałek Sejmu. Dodał, że jedyne różnice pomiędzy członkami zarządu dotyczyły "pewnych scenariuszy".

Bieńkowska "wygryzła" Bułgarkę? Junckerowi brakuje kobiet

Dotychczasowa komisarz ds. pomocy humanitarnej Kristalina Georgiewa może poczuć się ofiarą tego, że w wyścigu o unijne komisje późno pojawiła się polska wicepremier Elżbieta Bieńkowska - twierdzi portal Euractiv.com. W powstającej ekipie szefa KE Jean-Claude'a Junckera Polka typowana jest na komisarz ds. budżetu. Stanowisko to było wcześniej rezerwowane właśnie dla Bułgarki.

Berlin: Rosja złamała umowę z NATO z 1997 r., ale...

- To prawda, że Rosja złamała ten akt założycielski - przyznała minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen, mówiąc o umowie o współpracy NATO - Rosja z 1997 roku. Zaraz dodała jednak, że nie oznacza to, że NATO ma jej nie przestrzegać.

Nowe szaty Donalda Tuska

Połowę pensji odda fiskusowi, pracowników sam nie wybierze. Ale drużynę piłkarską będzie miał mocną. Donald Tusk za niespełna trzy miesiące obejmje jedno z najważniejszych stanowisk na świecie.

Szef MON: Sprawy na Ukrainie zaszły bardzo daleko. Koniec Putina jako partnera

Natowska strategia traktowania Rosji jako partnera się skończyła - uważa szef MON Tomasz Siemoniak, który razem z prezydentem weźmie udział w szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Newport. Jego zdaniem nie można kurczowo trzymać się porozumienia NATO - Rosja z 1997 roku. - To Rosja zaczęła, to Rosja złamała te postanowienia, to NATO i Zachód muszą wyciągnąć z tego wnioski - stwierdził w "Jeden na jeden".

Doradca prezydenta: nie ma dymisji, nie ma rozmów o zmianach w rządzie

Prezydent zajmie się kwestią zmian w rządzie dopiero wówczas, gdy na jego biurku znajdzie się dymisja premiera - zapowiedział w TVN24 doradca Bronisława Komorowskiego, prof. Tomasz Nałęcz. Zapewnił, że środowe spotkanie prezydenta i premiera w Belwederze nie dotyczyło kandydatury Ewy Kopacz na stanowisko szefa rządu.