"Wśród pielgrzymów dużo łatwiej jest ukryć terrorystów"

- Jestem bardzo niespokojny - odpowiedział w "Faktach po Faktach" współtwórca Urzędu Ochrony Państwa Wojciech Brochwicz zapytany o Światowe Dni Młodzieży w lipcu tego roku w Krakowie. - Ryzyko, że może skutecznie dojść do niebezpiecznego zdarzenia, jest naprawdę duże - wtórował mu gen. Adam Rapacki, były wiceszef MSW.

43 dni. Trwa najdłuższy wakat w historii policji

Polska policja nie ma komendanta głównego już od 43 dni. Tym samym jest to najdłuższy wakat na tym stanowisku od 1990 roku, czyli od powstania policji w III RP. Poprzedni szef KGP, insp. Zbigniew Maj, urzędował do 11 lutego.

"Wciąż będą powtarzali, że nie jestem niezależnym prezydentem"

Zmiany w Trybunale Konstytucyjnym, mediach publicznych, prokuraturze, a także pytania o katastrofę smoleńską i niebezpieczeństwo, jakie dla Europy stwarza Rosja - o tym wszystkich, tydzień przed wizytą w Waszyngtonie, w wywiadzie dla dziennika "The Washington Post" mówi Andrzej Duda.

"Niemcy chyba już dostatecznie na świecie narozrabiały"

Nie sztuką jest otworzyć granice dla uchodźców - powiedział w "Jeden na jeden" ks. prof. Waldemar Cisło dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Skrytykował za taką politykę kanclerz Niemiec Angelę Merkel. - Niemcy chyba już dostatecznie na świecie narozrabiały, by iść tym ślepym torem - ocenił.

Coraz dłuższe kolejki do żłobków. "Potrzeba ok. 30 tys. miejsc"

Lawinowo wzrasta liczba rodziców, którzy chcą posłać swoje maluchy do żłobka. W ciągu pięciu lat liczba chętnych wzrosła ponad dwukrotnie, ale chęci tym razem nie wystarczą, bo nadal brakuje miejsce w placówkach publicznych. Coraz dłuższe kolejki to ciągle powracający problem. Materiał programu "Polska i Świat".

Pigułka "dzień po" tylko na receptę?

To może być koniec awaryjnej antykoncepcji. Minister zdrowia uważa, że tzw. "tabletka dzień po" jest niebezpieczna i nadużywana. Z tego powodu chce - jak mówi - przywrócić porządek. Pigułka miałaby być sprzedawana tylko na recepty. Materiał programu "Polska i Świat".

"Służby będą pracować na wyższym poziomie"

Zagrożenia mogą się pojawić, dlatego służby powinny dostać rozwiązania systemowe - mówi Marek Opioła (PiS) szef sejmowej speckomisji. W czwartek posłowie dowiedzą się, jak Polska jest przygotowana na ewentualny atak terrorystyczny.

Prezes TK przesłuchany w sprawie wycieku

Kilka godzin trwało przesłuchanie prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Andrzej Rzepliński składał zeznania w sprawie dotyczącej przecieku projektu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Postępowanie wszczęła warszawska prokuratura.

Piotr nie żyje, bo zwrócił im uwagę. Wszyscy trzej mają iść do więzienia

Piotr był wyzywany, ścigany, a na koniec został uderzony w głowę i wpadł na przejeżdżający autobus. Zginął, bo zwrócił uwagę nieprawidłowo jadącemu kierowcy. Sąd skazał dziś na osiem lat więzienia Konrada B., który zadał - jak się później okazało - śmiertelny cios. Dwaj jego koledzy również mają trafić za kratki - na cztery i dwa lata.

Ksiądz wyraził "prywatną opinię". Odpowiedź na list lidera KOD

"Nie należy się spodziewać, iż w trwający w naszej Ojczyźnie polityczny i prawny spór włączą się pasterze Kościoła w Polsce" - to fragment odpowiedzi Archidiecezji Warszawskiej na list otwarty lidera Komitetu Obrony Demokracji. Mateusz Kijowski napisał do metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza ws. słów pod adresem zwolenników KOD.

PiS ma scenariusz obchodów 10 kwietnia

Przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim, odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, a także msze i koncerty - są w planach PiS na 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej, która przypada 10 kwietnia.

Nie przebadali go, bo był weekend? Są zarzuty dla lekarzy

Mirosław Blejzyk miał tętniaka aorty. Trafił do szpitala im. Jonschera w Łodzi. O tym, w jak złym jest stanie lekarze dowiedzieli się dopiero podczas operacji. Wcześniej nie wykonano mu badania USG i tomografem komputerowym. Z tego powodu dwóch lekarzy usłyszało właśnie prokuratorskie zarzuty.

Nowoczesna ma propozycję. PiS: pseudokompromis

Nowoczesna zaproponowała kolejne rozwiązanie konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Ma polegać na uzupełnianiu w odpowiednich terminach składu TK przez trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji oraz trzech "wskazanych przez PiS" w grudniu ub.r.