- Konstytucja państwa polskiego jest jednoznaczna: małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Wydaje mi się, że większości do zmiany konstytucji w tym względzie nie będzie - odpowiedział Bronisław Komorowski zapytany o ustawę o związkach partnerskich. W drugiej części programu "Debata. Czas decyzji" prezydent zmierzył się z pytaniami dotyczącymi polityki społecznej.

Posada wiceprezesa po miesiącu pracy w miejskiej spółce? Historia 24-letniej urzędniczki (podobno prywatnie narzeczonej wicemarszałka województwa łódzkiego) zbulwersowała opinię publiczną. O podobnej karierze inni mogą tylko pomarzyć. Już dwa lata temu NIK alarmowała, że co drugi polski urzędnik był zatrudniony z naruszeniem prawa.

Prokuratura nie znalazła dowodów na nielegalne podsłuchiwanie szefa CBA, jego rzecznika, szefa ABW i byłego szefa SKW. - Nie znaleziono dowodów na popełnienie czynu zabronionego. Warszawska Prokuratura Okręgowa odmówiła wszczęcia śledztwa - powiedział portalowi tvn24.pl Dariusz Korneluk, prokurator apelacyjny w Warszawie. O sprawie napisała w lutym "Gazeta Wyborcza".

Były ordynator oddziału gastroenterologii szpitala wojewódzkiego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie usłyszał zarzuty. Przez trzy lata miał nękać lekarki i nakłaniać je do tzw. innych czynności seksualnych. Antoni W. nie przyznaje się do winy. Stwierdził, że kontakty, które łączyły go z pokrzywdzonymi lekarkami, miały jedynie charakter zawodowy.

- Duda wypadł dobrze, ale były dwa obszary: katastrofa smoleńska i in vitro, gdzie nie do końca był przygotowany na to, żeby udzielić odpowiedzi - skomentował debatę "Czas decyzji" w TVN24 z udziałem kandydata PiS na prezydenta publicysta Andrzej Stankiewicz. Zdaniem Jacka Żakowskiego Andrzej Duda to polityk dobrze zapowiadający się, ale jest dla niego za wcześnie.

- Trzeba wypracować nowy projekt konstytucji. Chciałbym, żeby był tam zawarty postulat dotyczący referendym obywatelskiego, które miałoby się odbywać po podpisaniu wniosku prze milion obywateli - powiedział w programie „Debata. Czas decyzji” w TVN24 Andrzej Duda. W pierwszej części odpowiadał na zadawane przez Justynę Pochanke pytania dotyczące polityki krajowej.

- Sam nie skorzystałbym z metody in vitro, wolałbym adopcję - powiedział Andrzej Duda w programie "Debata. Czas decyzji". W części poświęconej polityce społecznej i gospodarczej kandydat PiS mówił m.in. o metodzie sztucznego zapłodnienia oraz o wieku emerytalnym. Pytania zadawał Bogdan Rymanowski.