Marszałek odgradza się kotarą. Proponuje ograniczenia i kary dla posłów

Możliwość zgłaszania w Sejmie wniosków formalnych tylko przez przewodniczących klubów i kół poselskich oraz kary finansowe dla posłów za wystąpienia nie na temat - wprowadzenie takich zmian w Regulaminie Sejmu proponuje - według posła PO Michała Szczerby - marszałek Marek Kuchciński. To nie koniec zmian w Sejmie. W korytarzu prowadzącym do gabinetu marszałka została zawieszona kotara.

Wyłowili z rzeki martwe łabędzie. Miały ptasią grypę

U jednej martwej mewy i dwóch łabędzi wyłowionych z wrocławskich rzek wykryto wirusa H5N8. Wrocławscy urzędnicy wraz z powiatowym lekarzem weterynarii apelują o ostrożność podczas spacerów. Zdecydowano o zamknięciu jednej z miejskich kładek, bo ludzie mimo próśb wciąż dokarmiają dzikie ptactwo.

Waszczykowski zapowiadał odzyskanie tupolewa. Wrak nadal w Rosji #SłowoSięRzekło

Odzyskanie wraku Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem, było jedną z obietnic PiS w kampanii wyborczej w 2015 r. Dziś wrak nadal znajduje się w Rosji, a szef MSZ Witold Waszczykowski przyznaje, że szanse na odzyskanie go są "coraz mniejsze". Tymczasem ponad rok temu zapowiadał zdecydowane kroki. Sprawdzamy, jak było. #SłowoSięRzekło

Zamiast listy zakazanych substancji - lista dozwolonych. Tak chcą walczyć z dopalaczami

Prawnicy łódzkiego magistratu mają pomysł na skuteczną walkę z dopalaczami. - Mówimy o dopisaniu jednego artykułu do ustawy, który sprawi, że prawo przestanie być aż tak nieskuteczne - mówi tvn24.pl Sebastian Bohuszewicz, radca prawny. Ustawa ma wskazywać, które substancje są legalne w Polsce, reszta ma być zakazana. - Obowiązujące prawo jest nieszczelne i nieskuteczne. Rząd od miesięcy ignoruje prośby o jego poprawę, więc w końcu sami napisaliśmy projekt jego naprawienia - tłumaczy.

"WSJ": Amerykanie osiągnęli gotowość bojową. W Niemczech i Polsce natrafili na kilka problemów

Przemieszczanie sprzętu amerykańskiej brygady z portu w Niemczech do baz w Polsce napotkało "niespodziewane problemy" - pisze dziennik "Wall Street Journal". Według informatorów gazety, kilka wiaduktów na trasie transportu ciężkiego sprzętu w obu krajach okazało się być niższych niż przypuszczano. Dowódca amerykańskich sił w Europie gen. Hodges podkreślił jednak, że oddziały osiągnęły gotowość bojową w ciągu dwóch tygodni po wylądowaniu na Starym Kontynencie.

"Współczesne niewolnictwo" w Wielkiej Brytanii. Skazano braci z Polski

Dwóch Polaków zostało skazanych w Wielkiej Brytanii na podstawie Ustawy o Współczesnym Niewolnictwie - poinformowała lokalna policja i media. Bracia Erwin i Krystian M. zostali skazani na sześć lat pozbawienia wolności za wykorzystywanie kilkunastu innych Polaków, których sprowadzili do pracy na Wyspach.

Za ten gest podziękował im burmistrz. "Dobro wraca"

- Jeśli ktoś prosi o pomoc to należy mu podać rękę - mówi nastolatek z Nysy, który latem ubiegłego roku wraz z kolegami pomógł bezdomnemu. Chłopcy dostali podziękowania od burmistrza. Historia ma happy end, bo bezdomny mężczyzna wrócił do normalnego życia. Zdaniem niektórych niewykluczone, że stało się tak dzięki gestowi nastolatków.

Tajemniczy transport pod Częstochową. Pod plandekami kształty caracali

W internecie pojawiły się zdjęcia przedstawiające dwa duże śmigłowce wiezione lawetami na południe Polski. Choć zakryte plandekami, to widoczne kształty nie pozostawiają wątpliwości, że to maszyny Airbusa, które w wersji wojskowej potocznie nazywane są Caracal. Czyli te, które w atmosferze skandalu nie zostały kupione przez Polskie wojsko. Co robiły na polskiej drodze?

MSZ publikuje notatkę poprzedników w sprawie Rosji i Ukrainy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało notatkę z marca 2008 r., dotyczącą przyszłych relacji Polski z Rosją i Ukrainą. W ocenie obecnego szefa resortu Witolda Waszczykowskiego dokument ten - autorstwa jego poprzedników - miał być "początkiem porzucania przez rząd Donalda Tuska polityki proukraińskiej na rzecz polityki prorosyjskiej". Nie zgadza się z tym były premier Leszek Miller.

Trwa przegląd resortów. Premier spotkała się z szefem MSZ

Zaplanowane na wtorek w ramach przeglądu resortów spotkanie premier Beaty Szydło z wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim zostało odwołane z powodu jego choroby i przełożone na przyszły tydzień - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Premier spotkała się szefem MSZ, Witoldem Waszczykowskim.

Uwolniono Polaka aresztowanego w Syrii

Rzecznik MSZ potwierdziła informację o uwolnieniu aresztowanego w Syrii w lutym 2016 r. polskiego obywatela, Leszka Panka. W negocjacjach w sprawie uwolnienia Polaka brali udział czescy dyplomaci.

W Zakopanem powietrze czasem gorsze niż w New Delhi. Opłata klimatyczna jest, turyści idą do sądu

Dlaczego za to brudne i trujące powietrze trzeba jeszcze płacić? Tak zwana opłata klimatyczna jest obowiązkowa w wielu miejscowościach turystycznych, choć nie wszędzie oddychanie tam jest tak zdrowe, jak mogliby oczekiwać tego urlopowicze. Jeden z nich wygrał właśnie proces w tej sprawie z popularną wśród narciarzy Wisłą. Sądzi się też Zakopane, choć już sąsiedni Biały Dunajec sam zrezygnował z pobierania opłat, skoro smog niekiedy jest taki, że gór w górach nawet nie widać. Materiał "Czarno na białym".

Szłapka: składamy wniosek do Komisji Etyki na Kaczyńskiego

- Składamy wniosek na Jarosława Kaczyńskiego do Komisji Etyki. Z premedytacją obraża osoby niepełnosprawne - mówił w programie "Tak jest" Adam Szłapka (Nowoczesna). - Pan może na rękach był noszony przez tych KOD-owców 16 grudnia. Ja miałem okazję zobaczyć, jak oni się zachowywali wobec posłów Prawa i Sprawiedliwości - odpowiedział Jacek Sasin (PiS).

Rostowski: będziemy zdegradowani do rangi Gambii

- Nikt zupełnie się nie przejmie tym, że przeciwnik polityczny Donalda Tuska nie chce, żeby był przewodniczącym (...). Jeżeli już, to nawet Donaldowi pomoże - mówił były wicepremier i były minister finansów Jan Vincent Rostowski w programie "Kropka nad i" w TVN24. Odniósł się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego, że wybór Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej "nie jest polską racją stanu".

Były poseł PiS: pokazanie zdjęć demonstrantów to nadgorliwość

- Służby bardzo chętnie chcą się przypodobać tej czy innej władzy, nadgorliwie realizując różne scenariusze - tak o publikacji zdjęć demonstrantów sprzed Sejmu przez policję mówił w "Faktach po Faktach" Zbigniew Girzyński, były poseł PiS. - Jedną sprawą są istniejące przepisy, drugą: czy władza po nie sięga, czy nie - zauważył Andrzej Celiński, drugi z gości programu.