58 lotów Beaty Szydło z lądowaniem w Krakowie. Informacje z kancelarii premier

W odpowiedzi na pytania "Superwizjera" Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że premier Beata Szydło w czasie swojego urzędowania odbyła 58 lotów, podczas których samoloty lądowały w Krakowie. W odpowiedzi uwzględniono również porównanie tych podróży z lotami Donalda Tuska do Gdańska w tym samym przedziale czasowym, obejmującym początek jego kadencji jako szefa rządu.

Radiowóz jak płachta na byka. Kopniakiem w drzwi, bójka z policjantami

Najpierw wyżywał się na śmietniku, potem na drzwiach lokalu. Kiedy zobaczył policję, nie spotulniał. Niczym Bruce Lee w "Wejściu Smoka" rzucił się z kopniakiem na radiowóz. Później zaatakował próbujących go obezwładnić funkcjonariuszy. Pijanego agresora szybko udało się opanować. Po kilkunastu sekundach leżał już na ziemi skuty kajdankami.

Michał Dworczyk nowym wiceministrem obrony

Michał Dworczyk został powołany w środę na wiceministra obrony narodowej. Nominację odebrał w środę z rąk szefa ministerstwa obrony narodowej Antoniego Macierewicza podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Warszawie.

Wicepremier Gliński nie chce wycinki. "Całkowita ochrona zieleni na terenach zabytkowych"

"Całkowita ochrona zieleni na terenach zabytkowych, w tym zabytkowych parków, ogrodów, cmentarzy i innych form zieleni na obszarach wpisanych do rejestru zabytków" - to założenia projektu nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw. Projekt, który zgłosił wicepremier Piotr Gliński, został przyjęty przez rząd we wtorek.

"Głupstwo na skalę światową". Neumann o niepopieraniu kandydatury Tuska przez PiS

- To jest żenujący ruch dla PiS, bo pokazuje, że nie mają kompletnie nikogo u siebie, kto mógłby być kandydatem nawet wirtualnym na jakiekolwiek stanowisko w Europie i muszą sięgać do kadr Platformy - mówił Sławomir Neumann, przewodniczący klubu PO w "Jeden na jeden". Ocenił spekulacje o tym, że polski rząd proponuje kandydaturę eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

"Jeśli oskarżony będzie uniewinniony od zarzutu zabójstwa, to będzie klęska wymiaru sprawiedliwości"

Najpierw jedno z najbardziej medialnych i najdroższych kryminalnych śledztw ostatnich lat, teraz proces, w trakcie którego sąd już po trzeciej rozprawie wypuszcza na wolność oskarżonego Adama Z. i zastanawia się, czy dalej powinien on odpowiadać za zabójstwo czy za nieudzielenie pomocy. Co takiego wydarzyło się w czasie procesu w sprawie śmierci Ewy Tylman, że sąd doszedł do takich wątpliwości? Materiał magazynu "Czarno na białym".

Ćwiczenia z prawa rolnego na 4. "Kaczyńscy byli dobrymi studentami"

Prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 2008–2010 prof. Bohdan Zdziennicki przyznał w "Faktach po Faktach", że bracia Kaczyńscy byli jego studentami. - Byli inteligentnymi, dobrymi studentami - mówił. - Byłem wtedy bardzo surowy, bo byłem młody - dodał. Stwierdził, że bracia Kaczyńscy zaliczyli ćwiczenia z prawa rolnego na 4, co "było bardzo wysoką oceną".

Odeszli kluczowi generałowie. Zastępcy mniej doświadczeni, z niższym stopniem

- Na stanowiska zostali wyznaczeni ludzie, którzy jeszcze nie zostali do tych stanowisk przygotowani - mówił w TVN24 generał broni Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Sił Zbrojnych odnosząc się do zmian kadrowych w armii. Trzech najważniejszych generałów Mirosława Różańskiego, Mieczysława Gocuła i Adama Dudę zastąpiły osoby mające mniejsze doświadczenie i niższy stopień. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Państwo elit nie jest państwem obywatelskim"

Musimy budować Polskę silną, suwerenną i sprawiedliwą dla wszystkich - mówił w Rawiczu prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Trzeba czynić wszystko, by Polska nie była wyłącznie Polską wąskiej elity, bo państwo elit nie jest państwem obywatelskim - dodał.

Ruszył proces Belgów oskarżonych o kradzież z Auschwitz. "Zrobiliśmy straszną głupotę"

Przed krakowskim sądem rozpoczął się we wtorek proces dwóch turystów z Belgii, oskarżonych o kradzież trzech izolatorów - elementów ogrodzenia byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. Oskarżeni nie stawili się. Jeszcze w prokuraturze chcieli dobrowolnie poddać się karze, teraz poprzez obrońcę uzupełnili swoje wnioski o zgodę na publikację wyroku w mediach. Sąd się na to nie zgodził.