Napadali na banki, jeden z nich uciekał rowerem. Staną przed sądem

Zamaskowani, z atrapami broni wpadali do banków i żądali pieniędzy. W ten sposób obrabowali trzy placówki, kradnąc 250 tysięcy złotych. Po ostatniej akcji, jeden ze sprawców uciekł rowerem. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom podejrzanym o te napady. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

Urzędniczka ministra o "kajdankach i szubienicy" dla Tuska. Złożyła rezygnację

- Uważam, że trzeba być kulturalnym w każdym zakresie, również i do wszystkich ludzi na świecie - w ten sposób minister środowiska Jan Szyszko skomentował zachowanie dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w jego resorcie, która na Facebooku umieściła komentarz "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica". Szyszko twierdził, że nic nie wie o tej sprawie, mimo że wcześniej jego ministerstwo wydało oświadczenie, w którym potępia zachowanie swojej urzędniczki. W piątek rano ministerstwo poinformowało, że urzędniczka złożyła rezygnację.

Ziobro: jestem przekonany, że prezydent poprze reformę

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że jest przekonany, iż prezydent Andrzej Duda, po zapoznaniu się z argumentacją Ministerstwa Sprawiedliwości, poprze proponowane zmiany dotyczące Krajowej Rady Sądownictwa. Odniósł się w ten sposób do informacji, że prezydent ma wątpliwości co do zapisu o wygaszaniu mandatów członków obecnej KRS.

Broniarz: jest jeszcze czas powstrzymać zmiany w edukacji

- Tak długo póki nie wydamy pierwszych milionów na realizację czyichś politycznych ambicji, tak długo mamy czas na to, żeby to powstrzymać - mówił o zmianach w edukacji prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Przewodniczący wierzy, że jeszcze uda przeprowadzić się referendum, które powstrzymałoby likwidację gimnazjów.

Poseł Piotrowicz u prezydenta. "O wielu sprawach rozmawialiśmy"

- Poinformowałem tylko pana prezydenta, że zamierzamy kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości, a w szczególności to, że komisja przystąpi do prac nad projektem ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa - powiedział szef komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz z Prawa i Sprawiedliwości po czwartkowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Jego tematem był projekt ustawy o zmianach w Krajowej Radzie Sądownictwa autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości. Część jego zapisów wzbudziła wątpliwości Andrzeja Dudy.

"Wchodzą do pokoju, zostawiają pismo na rogu stołu". Żurek o wejściu CBA

- Nie unikam w żaden sposób kontaktów ze służbą, która prowadzi jakieś czynności kontrolne, w pełni się poddaję temu,tak jak każdy obywatel - tak o wejściu agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa mówi jej rzecznik Waldemar Żurek. Funkcjonariusze weszli do siedziby KRS, w celu doręczenia pisma o wszczęciu kontroli oświadczeń majątkowych sędziego Żurka.

"Dziękuję Wacku, w imieniu służby"

Antoni Macierewicz w telewizji Trwam podziękował Wacławowi Berczyńskiemu za pracę w tzw. podkomisji smoleńskiej. Wcześniej Berczyński przesłał do MON pismo, w którym złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego. W czwartek po południu minister Antoni Macierewicz dymisję przyjął.

Były radny zabiera głos. Przeprasza, ale mówi, że "był prowokowany"

Miał latami znęcać się nad żoną, ona w końcu zdecydowała się upublicznić nagranie jednej z awantur i zgłosić sprawę do prokuratury. Były już bydgoski radny Rafał Piasecki w końcu zdecydował się stanąć przed kamerą. - Żona znała moje słabe punkty (...). Dyskredytowała mnie niejednokrotnie, wiedząc, co robiłem dla rodziny, jak bardzo się starałem - mówi reporterce magazynu "Polska i Świat".

Senatorowie wybrali nowego wicemarszałka

Senator Michał Seweryński (Prawo i Sprawiedliwość) został w czwartek wybrany na wicemarszałka Senatu. Zastąpił Grzegorza Czeleja, także z PiS, który złożył rezygnację motywowaną względami prywatnymi. Platforma Obywatelska proponowała, by nowym wicemarszałkiem został Marek Borowski (niezrzeszony).

"Usiłowaliśmy go zatrzymać przed zrobieniem życiowego błędu"

- Mogę przypuszczać, że prawdopodobnie jego szef do niego zadzwonił i mu polecił, żeby napisał dymisję. Taka jest moja teoria - mówił o rezygnacji z funkcji przewodniczącego podkomisji smoleńskiej Wacława Berczyńskiego jego znajomy, pisarz i działacz polonijny Romuald "Aldek" Roman w rozmowie z "Czarno na białym".

Działacz PZPR, emigrant, ekspert Macierewicza. Kim jest Wacław Berczyński?

Należał do PZPR i - jak sam twierdzi - rozkładał ją od wewnątrz, zakładając Solidarność na Politechnice Łódzkiej. Później wyemigrował za ocean. Wrócił, by na nowo wyjaśniać przyczyny katastrofy w Smoleńsku. Kim jest Wacław Berczyński, który jeszcze do niedawna stał na czele powołanej przez Antoniego Macierewicza podkomisji? Materiał programu "Czarno na białym".

Wyciekł kolejny list Dudy do Macierewicza

W datowanym na 24 marca liście Andrzej Duda pytał Antoniego Macierewicza między innymi o konsekwencje utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. To już kolejne pismo prezydenta do szefa MON, które ujrzało ostatnio światło dzienne.

Karczewski: dymisja Berczyńskiego nieco mnie zaskoczyła

- Ta decyzja i ta informacja nieco mnie zaskoczyła - mówił o dymisji Wacława Berczyńskiego marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak przekonywał w "Faktach po Faktach", przyczyną rezygnacji szefa podkomisji smoleńskiej były jedynie względy osobiste, a nie merytoryczne.

Nowaczyk za Berczyńskiego. "To nie jest zmiana jakościowa"

- Pan doktor Kazimierz Nowaczyk nie różni się w poglądach niczym od pana doktora Wacława Berczyńskiego - ocenił w "Tak jest" dr Maciej Lasek, były szef państwowej komisji badania wypadków lotniczych. Tak skomentował informację, że po rezygnacji przewodniczącego podkomisji do spraw ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej obowiązki przejmie jego dotychczasowy zastępca.

"Pan Berczyński kompletnie się skompromitował"

- Oczywiście nie chodzi tu o Wacława Berczyńskiego, tak naprawdę jest to kompromitacja Antoniego Macierewicza - tak Tomasz Siemoniak (PO), były minister obrony, skomentował decyzję o dymisji szefa podkomisji smoleńskiej.

"Berczyński zachował się w sposób honorowy"

- To jest bardzo prawidłowe zachowanie i honorowe - tak senator PiS Jan Maria Jackowski skomentował rezygnację dr. Wacława Berczyńskiego z funkcji przewodniczącego podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

Berczyński zrezygnował, dymisja przyjęta

Przewodniczący podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej Wacław Berczyński przesłał do MON pismo, w którym złożył rezygnację z funkcji. W czwartek po południu minister Antoni Macierewicz przyjął dymisję.