Chory Nikoś stanął na nogi. Jego odjazdowy wózek jedzie dalej

Nakładki na koła, siedzisko i oparcie ma w charakterystycznych bordowo-granatowych barwach. Każdy, kto choć trochę interesuje się piłką nożną, skojarzy je ze słynnym katalońskim klubem FC Barcelona – ulubioną drużyną Nikosia z Legnicy, zmagającego się z chorobą Perthesa. A że bracia Collins uwielbiają pomagać, to do wylicytowania na aukcji WOŚP odpicowali mu taki wózek, że sam Leo Messi pewnie przyklasnąłby z uznaniem.

"Cudownie idzie nasz Finał. Śmiga to bardzo dobrze"

Trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Cudownie idzie, mimo pogody, która jaka jest, każdy widzi. Bardzo się cieszymy - podsumował na konferencji prasowej szef WOŚP Jerzy Owsiak. Dodał, że kwotę zebraną w niedzielę do godziny 17 w zeszłym roku udało się osiągnąć dopiero o godzinie 20.

"Lepiej się tłumaczyć przed irańskim MSZ niż amerykańskim"

- Jaką rolę będzie odgrywał w tej konferencji polski rząd, kto tutaj będzie firmował tę konferencję z Unii Europejskiej? - pytał w "Kawie na ławę" Bartosz Arłukowicz z PO, odnosząc się do planowanych w Warszawie rozmów na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. - Uważam, że postawienie na sojusz z Ameryką może się wielu nie podobać (...), ale apeluję, żebyśmy tak łatwo i lekko nie negowali, ośmieszali i lekceważyli tej konferencji - odpowiadał mu Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. - Lepiej się tłumaczyć przed irańskim MSZ niż amerykańskim - dodał.

Gowin: musimy wystrzegać się arogancji i chciwości

Wiemy, że popełniamy błędy, że musimy wystrzegać się arogancji i chciwości, że potrzebujemy świeżych impulsów, mądrych korekt i nowej wizji programowej. Warunkiem dalszych zwycięstw jest jedność - mówił lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Limuzyna sztos. Bracia Collins zadbali, żebyś został królem szos

Czy lans i pomaganie mogą iść w parze? Bracia Collins mówią: tak! Szczęśliwiec, który wylicytuje specjalnie przygotowanego przez nich na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Rolls-Royce'a, zyska szacunek wszystkich. I motomaniaków, i tych, którym na sercu leży pomaganie chorym dzieciakom. To "a win-win situation", jak powiedzieliby w ojczyźnie luksusowych aut z charakterystyczną statuetką ducha ekstazy na masce.

Obcierka limuzyny SOP. "Wymusił pierwszeństwo"

- Kierowca SOP wymusił pierwszeństwo i uderzył w mój samochód – twierdzi pan Paweł. Rzecznik Służby Ochrony Państwa potwierdza: w Krakowie kierowca SOP "otarł o nadjeżdżający z naprzeciwka samochód".

Czołgiem po plaży. Tylko dziś legalnie

Wojskowe miasteczko na sopockiej plaży i licytacje. - Atrakcją niewątpliwie jest przejażdżka czołgiem po wrzuceniu datku do puszki. Kiedy ktoś zmarznie, zapraszamy też do naszej kuchni polowej. Mamy wyśmienitą grochówkę - zachęca Marek Truszkowski, który koordynuje akcję WOŚP na sopockiej plaży.

O ten fotel pobiło się dwóch starostów. Bij się i Ty

Kłócili się, który z nich faktycznie powinien sprawować władzę w powiecie. Najpierw były przepychanki, potem już bójka, w wyniku której jeden z polityków zranił się w rękę, a radna spadła ze schodów i trafiła do szpitala. Tak wyglądała w 2016 r. walka o fotel starosty w Słubicach (woj. lubuskie). Teraz mebel trafi na licytację WOŚP.

"Kaczyński tkwi w stalowym uścisku Glapińskiego, jest bezradny"

Kwestia ustawy ujawniającej wysokość zarobków w Narodowym Banku Polskim rozgrzała dyskusję w "Kawie na ławę" w TVN24. - Ta ustawa nic nie da - stwierdził Bartosz Arłukowicz (PO). Dodał, że "Kaczyński tkwi w stalowym uścisku Glapińskiego". - Niezależność NBP nie może tłumaczyć braku transparentności jego funkcjonowania - mówiła Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej. Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski przekonywał, że "nie ma dyskusji, czy będzie ustawa, tylko kiedy będzie".

WOŚP publikuje wstępne rozliczenie ubiegłorocznej zbiórki

W styczniu 2018 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 126 milionów złotych. Do tej pory na realizacje celów WOŚP wydała ponad 93 miliony złotych - w tym niemal 76 milionów tylko na sprzęt dla polskiej neonatologii. Pozostała kwota ma być przeznaczona na zakup kolejnego sprzętu w ramach realizacji 26. Finału.

"Ludzie bardzo chcą być przy Orkiestrze, a to jest największą wartością"

W niedzielę trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Założyciel tej organizacji Jerzy Owsiak zabrał głos na konferencji prasowej. - Po raz 27. okazuje się, że chcemy być ze sobą - mówił. Zastrzegł też, że Orkiestra "nie ściga się z Narodowym Funduszem Zdrowia" w zapewnianiu opieki medycznej Polakom. - Chcemy uzupełnić te miejsca, do których trudno standardowymi drogami szybko dojść - dodał Owsiak.

Młynarska: Tata pytał, o co chodzi temu Owsiakowi. Wyjaśniłam, potem zamiataliśmy pieniądze z podłogi

Pieniądze (miliardy!) zamiatali z podłogi i pakowali do kartonów. Dziwił się i ochroniarz studia i jej ojciec. Pytał: Agata, nie mogłabyś robić reportaży o teatrze, zamiast paradować jak zetempówa z krową na sznurku? Wyjaśniła. I co roku wspierał Orkiestrę. I mówił, że jest jak Jerzy Owsiak – on ma program "róbta, co chceta", a on napisał piosenkę: "Róbmy swoje". – To przecież niemal to samo – mówi tvn24.pl Agata Młynarska.

"Chodzi o skrócenie kolejek i danie większych szans dzieciom"

Aby zrealizować wszystkie potrzeby zgłaszane przez specjalistyczne szpitale pediatryczne, potrzebna jest kwota przekraczająca ponad 200 milionów złotych. To scenariusz marzeń - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Bohdan Maruszewski, współtwórca WOŚP i kierownik Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka.

"Nie autoryzowałem tekstu". Suski tłumaczy słowa o "złocie w ogrodach" sędziów

Niektórzy sędziowie Krajowej Rady Sądownictwa mieli ukryte złoto w ogrodach i nie jest jasne skąd ono pochodzi - miał mówić szef gabinetu premiera Marek Suski o środowisku sędziowskim podczas spotkania z delegacją Parlamentu Europejskiego w zeszłym roku. Jego słowa zostały zacytowane w raporcie komisji. - Nie autoryzowałem tego tekstu - tłumaczy Suski w rozmowie z portalem onet.pl i wyjaśnia: "chodzi o członka KRS w czasach władzy PO-PSL Jana Burego i złotą sztabkę zakopaną w ogródku".

Nie żyje dziennikarka Irena Dziedzic

W poniedziałek 14 stycznia odbędzie się pogrzeb Ireny Dziedzic w podwarszawskich Laskach - poinformowano w sobotę na stronie kwartalnika "Więź". Dziennikarka zmarła 5 listopada, ale wiadomość o jej śmierci dotarła do mediów w sobotę. Dziedzic jako pierwsza dziennikarka zdobyła w PRL status gwiazdy małego ekranu.

"Krew była wszędzie". Ruszył odstrzał dzików

W sobotę ruszyły zbiorowe polowania na dziki w ośmiu województwach. Akcja tłumaczona jest koniecznością walki z afrykańskim pomorem świń (ASF). Według planów odstrzał dzików ma się odbywać również w dwa kolejne weekendy stycznia.