Szef PSL: wielokrotnie słyszałem, idąc ulicą: "fajni jesteście, ale chcemy oddać głos skutecznie"

Wejście do Koalicji Europejskiej może okazać się dla PSL-u otwierające na nowe środowiska i przyciągające nowych wyborców - ocenił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i na tvn24.pl Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Ja wielokrotnie słyszałem, jadąc w pociągu, w tramwaju, idąc ulicą: "jest pan super, zagłosowalibyśmy na pana, ale się obawiamy, że wy nie przekroczycie progu" - mówił.

Wniosek o odwołanie Piotrowicza. Opozycja: w bulwersujący sposób tłumaczył księdza pedofila

Klub parlamentarny PO-KO złożył wniosek o odwołanie szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisława Piotrowicza - powiedział wiceszef PO Borys Budka. Chodzi o "bulwersujące" - jak podano we wniosku - komentarze Piotrowicza dotyczące umorzenia śledztwa w sprawie księdza oskarżanego o molestowanie dzieci, a następnie skazanego za pedofilię. - Zarzuty stawiane przez PO-KO są bezpodstawne - odparł poseł PiS.

Turski: mamy coraz bardziej niedouczoną ekipę, do tego niewychowaną

Mamy coraz bardziej niedouczoną ekipę zajmującą się kierowaniem naszymi losami - komentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Łukasz Turski z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, pytany o stosunek rządzących polityków do zapowiadanego strajku nauczycieli. - Ona jest niedouczona nie tylko w sensie rozumienia pewnych istotnych i poważnych mechanizmów gospodarczych czy politycznych, ale również jest źle wychowana - ocenił.

"Niech pokażą nam teczki sprawców. Zobaczymy, ile dzieci mają na sumieniu"

Miała być biała księga, potem mówiono o raporcie, dziś zapowiadany jest już tylko dokument ze statystkami w sprawie pedofilii w polskim Kościele rzymskokatolickim. Ta zapowiedź mocno rozczarowuje, szczególnie ofiary księży pedofilów. - Niech pokażą nam teczki sprawców i zobaczymy, ile dzieci mają na sumieniu - mówi Marek Lisiński z Fundacji "Nie Lękajcie Się". Pokrzywdzeni liczyli na znacznie więcej: na konkrety, które obiecał im papież Franciszek. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Cimoszewicz o swoim kandydowaniu z "jedynki": jest prawdopodobne

Nie ukrywam, rozmawiałem o tym z ludźmi z kierownictw partii politycznych tworzących tę koalicję - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz, pytany o ewentualny start w wyborach do europarlamentu z pierwszego miejsca warszawskiej listy Koalicji Obywatelskiej. - Nie chcę się na ten temat przesądzająco wypowiadać, bo listy muszą być uzgodnione, zatwierdzone i ogłoszone - zastrzegł były premier, ale przyznał, że jego kandydowanie jest "prawdopodobne".

Sienkiewicz: pod kampanią przeciwko LGBT jest strach przed przegranymi wyborami

Jeśli Polacy w wyborach nie pokażą, że strategia PiS-u nie działa, że przynosi zupełnie odwrotny skutek, to będziemy mieć kampanie przeciwko rudym, leworęcznym i kulejącym - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSW, komentując krytykę PiS kierowaną w stronę środowiska LGBT. Jak zaznaczył, "pod tą kampanią jest strach o przegrane wybory" i przed "ciągnącą się za Jarosławem Kaczyńskim aferą dwóch wież".

Nowy ambasador Polski rozpoczął urzędowanie w Kijowie

Do Kijowa przybył nowy ambasador Polski Bartosz Cichocki, który we wtorek złożył kopie listów uwierzytelniających w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy. "Życzyłem panu ambasadorowi sukcesów w pracy dla dobra stosunków ukraińsko-polskich" - podkreślił w internetowym wpisie ukraiński wiceminister spraw zagranicznych Wasyl Bodnar.

Niemowlę połknęło agrafkę. Śledczy wykorzystali "furtkę" i przesłuchali lekarzy

Zbadała i poradziła, żeby rodzice sami zawieźli 6-miesięczne dziecko do innego szpitala. Tak miało być szybciej. Tyle że Kubuś miał w przełyku agrafkę, a jego rodzice 30 kilometrów do kolejnego szpitala. Prokuratura Regionalna w Łodzi przesłuchała wszystkich lekarzy, którzy badali chłopca. Śledczy sprawdzają, czy niemowlęciu groziło niebezpieczeństwo.

Polski ambasador wezwany do ministerstwa. Przez oświadczenie IPN o "Burym"

Ambasador RP został wezwany do białoruskiego MSZ w związku z wydanym w poniedziałek oświadczeniem Instytutu Pamięci Narodowej. IPN uznał za "wadliwe" własne wcześniejsze ustalenia mówiące, że zabójstwa popełnione tuż po wojnie przez oddział partyzancki dowodzony przez kapitana Romualda Rajsa "Burego" "należą do zbrodni ludobójstwa".

Nauczyciele okupują kuratorium, chcą rozmawiać z premierem

Nauczyciele z NSZZ "Solidarność" drugi dzień okupują siedzibę małopolskiego kuratorium. Protestujący domagają się podwyżek i zapowiadają, że ich pobyt w tym miejscu jest "bezterminowy". Po południu we wtorek przedstawiciele Solidarności spotkali się w Warszawie z minister edukacji narodowej Anną Zalewską.

"Jaskrawe naruszenie". Rzecznik Praw Obywatelskich pisze do Trybunału

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, którego ogłoszenie zaplanowano na czwartek, może być nieważne - wskazał w piśmie przesłanym do Trybunału Konstytucyjnego Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. RPO wskazuje na - jego zdaniem - "jaskrawe naruszenie" przepisów.

Rusza śledztwo w sprawie losowania sędziego w procesie działaczy KOD

Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie losowania sędziego referenta w procesie apelacyjnym działaczy Komitetu Obrony Demokracji o zakłócenie uroczystości otwarcia wystawy o generale Władysławie Andersie w 2016 roku w Archiwum Państwowym w Suwałkach. - Prokuratura zgromadziła dokumenty i wezwała sędziów w charakterze świadków - przekazał rzecznik olsztyńskiej prokuratury Krzysztof Stodolny.

Jest odrębne śledztwo w sprawie zawiadomienia matki Stefana W.

Toruńska prokuratura zbada działania policji i Służby Więziennej podjęte po zawiadomieniu złożonym przez matkę Stefana W. – podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska. Gdy w 2018 roku jej syn kończył odsiadywanie wyroku, kobieta informowała, że jest zaniepokojona jego stanem psychicznym. Śledczy zbadają, czy nie zostało to strywializowane.

Nie rozejrzała się, weszła wprost pod tira. "Popełniła przedszkolny błąd"

Policjanci opublikowali mrożące krew w żyłach nagranie z jednej z ulic Krotoszyna. Widać na nim kobietę, która wchodzi na przejście dla pieszych, zupełnie się nie rozglądając. - Piesza popełniła przedszkolny błąd. Patrzymy zawsze w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo - przypomina Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej policji.

Prezydent w Pradze: braterstwo, a nie bratnia pomoc

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz prezydentów: Czech - Milosza Zemana, Słowacji - Andreja Kiski oraz Węgier - Janosa Adera trwają w Pradze uroczystości z okazji 20-lecia rozszerzenia NATO. Jak podkreślał prezydent Polski, NATO "jest sojuszem, w którym braterstwo znaczy braterstwo, wsparcie znaczy wsparcie, a artykuł pięć oznacza artykuł pięć, a nie tak zwaną bratnią pomoc, o której tutaj w Pradze nawet nie trzeba mówić".

Po wybuchu odpadła ściana domu, ranny został 16-letni chłopiec

W kuchni stoją naczynia, na krzesłach leży pościel, nie ma śladów pożaru, został nawet kaloryfer, chociaż nie ma ściany. Zniknęła po wybuchu gazu, odsłaniając wnętrze mieszkania. W środku był tylko szesnastoletni chłopiec. - Wyszedł o własnych siłach, potem zabrał go do szpitala helikopter ratowniczy - mówi policjant. 16-latek jest w ciężkim stanie.

"Pożyczył" autobus, by wrócić do domu

Policja zatrzymała 29-letniego mieszkańca Ostrołęki, który jest podejrzany o kradzież autobusu z miejskiej zajezdni. Pojechał nim do domu i tam porzucił pojazd. Odpowie za kradzież, kierowanie po pijanemu i bez uprawnień do prowadzenia autobusu.

Chwycił grabie i przepędził intruza

Skradał się do remontowanego domu w Kaliszu, gdy przed budynek podjechał właściciel. Ten chwycił grabie i przegonił nieproszonego gościa. Wszystko nagrały kamery monitoringu.