"Ziobro jest silny, bo ma jakieś papiery"

- Bardzo źle się stało, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie został zdymisjonowany - ocenił w "Kropce nad i" ekonomista Ryszard Bugaj, odnosząc się do odpowiedzialności szefa resortu w sprawie doniesień o organizowaniu hejtu wobec sędziów. Bugaj stwierdził także, że "Ziobro jest silny, bo ma jakieś papiery". Waldemar Paruch, politolog i szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych, przekonywał, że w tej sprawie "polityczna odpowiedzialność została bardzo szybko orzeczona".

"W prokuraturze istnieje spora obawa przed podejmowaniem decyzji"

Nie czuję się ofiarą "dobrej zmiany" w prokuraturze. Ja się czuję ofiarą nierównego i niesprawiedliwego traktowania przez mojego przełożonego - mówił w "Faktach po Faktach" prokurator Mariusz Krasoń ze Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia". Ocenił, że "aktualnie w prokuraturze istnieje spora obawa przed podejmowaniem decyzji". Rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Bartłomiej Przymusiński zauważył z kolei, że "dziś widzimy jak bardzo brakuje" rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

"Powoli to idzie, ale idzie"

- Musimy mieć większość w dwóch izbach, bo tylko wtedy będzie można szybko i sprawnie iść do przodu - przekonywał w środę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Sieradzu. Mówił też o tym, dlaczego jego zdaniem poprzednia ekipa rządząca nie oferowała obywatelom dużych programów społecznych.

Płocki ratusz: nie ma zagrożenia w związku z awarią w Warszawie

- Informujemy, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców Płocka w związku z awarią kolektora ściekowego w lewobrzeżnej części Warszawy - napisał w komunikacie płocki ratusz. Dodano, że "sytuacja jest cały czas monitorowana przez odpowiednie służby". Ma to związek z awarią kolektora oczyszczalni ścieków "Czajka".

Iustitia chce "odpolitycznienia polskich sądów". Przygotowała projekt ustawy

Koniec z fikcją, politycy niech zajmują się polityką, a sędziowie sądzeniem - powiedział w środę rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Bartłomiej Przymusiński. Sędziowie przygotowali projekt zmian w ustawie o ustroju sądów powszechnych. Zakłada on między innymi zniesienie możliwości delegacji sędziów do pracy w resorcie sprawiedliwości oraz odebranie ministrowi prawa mianowania prezesów sądów.

Pełnomocnik rodziny Kosteckiego o "kolejnym skandalu"

Wydaje mi się, że jesteśmy w sytuacji, która bardziej przypomina humorystyczny program niż prowadzenie profesjonalnego postępowania - ocenił w rozmowie z TVN24 pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego, mecenas Jacek Dubois. Prokuratura miała bowiem - według adwokata - nie powiadomić rodziny i jej pełnomocników o wynikach badań toksykologicznych zmarłego boksera.

Czy Morawiecki jest najlepszym premierem? Terlecki odpowiada

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, zapytany w środę przez reportera TVN24, czy "nie rządzi nami najlepszy premier", stwierdził, że rządzi "najlepszy, ale mógłby być taki jeszcze lepszy", czyli prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Myślę, że pan prezes Jarosław Kaczyński byłby znakomitym i najlepszym premierem - dodał marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

System Pegasus. Czym jest i czy kupiło go CBA?

Czy Centralne Biuro Antykorupcyjne zakupiło system Pegasus stworzony po to, by zapobiegać między innymi zamachom terrorystycznym? A jeśli tak, to w jakim celu? Więcej w "Czarno na białym" w TVN24 o godzinie 20.30.

Sędzia Szmydt: w żadnych grupach oczerniających sędziów nie uczestniczyłem

Nie mamy żadnego dowodu, który by potwierdzał jakąkolwiek moją winę, a są wyciągane konsekwencje tylko na podstawie informacji prasowych - powiedział TVN24 sędzia Tomasz Szmydt, odnosząc się do doniesień związanych z organizowaniem hejtu wobec niektórych sędziów. Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wydał zarządzenie o odsunięciu Szmydta od wykonywania czynności służbowych. Wcześniej przewodniczący nowej Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Leszek Mazur poinformował, że prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego wycofał delegację Szmydta do Biura KRS.

Aparat znaleziony na dnie jeziora i łzy szczęścia. "Popłakałam się, gdy zobaczyłam te zdjęcia"

Kiedy wreszcie miałam chwilę, żeby zobaczyć wszystkie zdjęcia z karty, popłakałam się... Tak pani Katarzyna zareagowała na swoje zdjęcia, które po 11 latach udało się odzyskać z aparatu zatopionego w jeziorze. W przyszłym tygodniu rodzina spotka się z nurkami, będzie też wspólne ognisko, lekcje nurkowania, a także żeglowanie trasą sprzed lat. Dziewczyny planują zrobić zdjęcia w tych samych miejscach, gdzie ponad dekadę temu, żeglowały z rodzicami.

Włamanie w biały dzień. Kamery odwrócili grabiami

Rodzina z Otomina (Pomorskie) została okradziona w biały dzień. Twierdzą, że zginęły przedmioty warte w sumie nawet 100 tysięcy złotych. Monitoring na posesji nagrał, jak sprawcy podjeżdżają motocyklem, przeskakują przez płot i grabiami uszkadzają kamery.

Matka znalazła martwego syna przy drodze. Po sekcji nadal nie wiadomo, dlaczego zmarł

Ciało piętnastoletniego chłopca leżało przy ulicy Tylnej w Ksawerowie (woj. łódzkie). W środku nocy znalazła je matka. Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na najważniejsze pytanie - co było przyczyną śmierci nastolatka? Nie miał żadnych obrażeń ciała, jego rower nie był uszkodzony, na nic przewlekle nie chorował. Śledczy liczą, że tę zagadkową śmierć wyjaśnią szczegółowe badania histopatologiczne i toksykologiczne.

Pechowi mundurowi, odszkodowania na ponad milion złotych i prokurator

Mundurowi wywracali się na krawężnikach, spadali z rowerów czy ze schodów. Potykali się przy wieszaniu firanek, czy myciu żyrandoli. Ślizgali się na mokrej podłodze i zaczepiali się o próg samochodu. Przed wypadkami kupili po kilka polis ubezpieczeniowych. Otrzymali w sumie ponad milion złotych odszkodowań. Teraz przygląda się im prokurator i stawia zarzuty.