"Prosimy o fair play". Artyści apelują o poparcie dyrektywy

To cenzura internetu - alarmują przeciwnicy nowej dyrektywy unijnej. Nic podobnego - odpowiadają jej autorzy, argumentując, że starają się postawić tamę zwykłemu złodziejstwu. I tym razem murem za nimi stają artyści, którzy na piractwie tracą najwięcej. Materiał "Polska i Świat" TVN24.

Po ataku zrezygnowała z jednej funkcji. Z innej nie

Dominika Arendt-Wittchen, która spoliczkowała demonstrującą kobietę, jeszcze w weekend podała się do dymisji ze stanowiska pełnomocnika wojewody dolnośląskiego do spraw obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jednak ciągle pozostaje członkiem rządowego zespołu do spraw edukacji obywatelskiej. Materiał "Polska i Świat" TVN24.

Przeniesienie na papierze, pieniądze całkiem realne. "Kasta sędziów ministerialnych"

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak umożliwił lubelskiemu sędziemu, awansowanemu przez "dobrą zmianę", przeniesienie z sądu do sądu. Ale, jak ustalił reporter "Czarno na białym" Tomasz Marzec, to było przeniesienie tylko na papierze, dzięki któremu sędzia Jerzy Daniluk pobiera ponad dwa tysiące złotych miesięcznie. To nie koniec dodatków dla tego sędziego.

Szef PKW ostrzega przed korupcją polityczną

Trudno jest zaprzeczyć opiniom, które wyrażają zaniepokojenie i mówią, że można takie wypowiedzi, jak Jarosława Kaczyńskiego o "warczących samorządach", traktować jak rodzaj korupcji politycznej czy szantażu - powiedział w "Faktach po Faktach" przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

Krzysztof Łapiński odchodzi z Kancelarii Prezydenta

Krzysztof Łapiński odchodzi z Kancelarii Prezydenta do biznesu. Były poseł, a od 2017 roku rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy i sekretarz stanu w kancelarii prezydenta, był trzecim rzecznikiem prezydenta Dudy. We wtorek o godzinie 19:25 Krzysztof Łapiński będzie gościem programu "Fakty po Faktach" w TVN24.

"Duda wykonał swoje zadanie i być może okaże się niepotrzebny"

PiS już zrobił wszystko: sądy są upartyjnione, trójpodział władzy jest zakłócony. Myślę, że oni w tym momencie nie będą chcieli posuwać się dalej - powiedziała w "Kropce nad i" w TVN24 profesor Jadwiga Staniszkis. Jej zdaniem prezydent Andrzej Duda "wykonał swoje zadanie i być może okaże się niepotrzebny". Socjolog odniosła się w programie do ostatnich przemów prezydenta, a także skomentowała bieżącą politykę partii rządzącej.

Pieniądze dla "warczących" samorządów? Dworczyk: jeśli złożą wniosek

- Tam, gdzie samorząd chce współpracować, będzie mógł liczyć na dobrą współpracę z władzami centralnymi. Tam, gdzie samorząd chce specjalnie pokazać, że jest jakiś konflikt, jest jakiś problem, na przykład nie zostanie złożony wniosek, tam nie będzie dofinansowania - zapowiedział w "Faktach po Faktach" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

"Abdykowanie w czasie wyborów samorządowych jest oddaniem pola PiS-owi".

Robert Biedroń ogłosił w poniedziałek, że nie będzie ponownie ubiegał się o urząd prezydenta Słupska. To trochę kuriozalna decyzja, bo w tej chwili najważniejszym bojem są wybory samorządowe - skomentowała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - Nie sądzę, by jego hasła, działanie, znajdowały szersze poparcie w kraju - ocenił natomiast Zbigniew Gryglas z Porozumienia (klub parlamentarny PiS).

"Poważne zagrożenie dla demokracji". Sędziowie siedmiu krajów zaniepokojeni sytuacją w Polsce

Szefowie stowarzyszeń sędziowskich Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Łotwy i Estonii alarmują, że "wprowadzane w Polsce zmiany stanowią poważne zagrożenie dla demokracji", a wpływ parlamentu na sędziów "stał się sprzeczny z minimalnymi chociażby standardami europejskimi". Sędziowie państw nordyckich wezwali swoje rządy, aby "poprzez kontakty z polskimi władzami oraz poprzez międzynarodowe kontakty przedsięwzięły natychmiastowe możliwie intensywne działania" w tej sprawie.

Szydło na rozpoczęciu roku szkolnego i okrzyki "konstytucja". "Nie mieści mi się to w głowie"

Kilkunastu członków Komitetu Obrony Demokracji protestowało podczas inauguracji roku szkolnego w Pcimiu (województwo małopolskie), w której uczestniczyła wicepremier Beata Szydło. Większość ubrana była w koszulki z napisem "konstytucja". Demonstrujący mieli też transparenty z napisem: "Żegnaj, szkoło". - Proszę państwa, żebyście jeszcze sekundę wytrzymali. Dzieci rozpoczną rok szkolny, a potem my, dorośli, możemy ze sobą spokojnie porozmawiać - zwróciła się do nich Szydło.

Wrak tupolewa ponownie badany. Polscy śledczy w Smoleńsku

Przedstawiciele polskiej prokuratury, dokonujący w poniedziałek w Smoleńsku dodatkowych oględzin elementów wraku Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku, przybyli na teren lotniska wojskowego Smoleńsk Północny, gdzie znajduje się wrak polskiego samolotu.

"Nie chciałbym być nigdy w skórze Andrzeja Dudy"

Współczuję prezydentowi - podkreślał Jakub Stefaniak z PSL, komentując protest, do jakiego doszło przed gdyńskim liceum, w którym w sobotę pojawili się prezydent i pierwsza dama. - Nie chciałbym być nigdy w skórze Andrzeja Dudy - mówił, dodając, że szkoła to nie jest miejsce do robienia polityki. Ryszard Czarnecki z PiS przekonywał, że "mówienie o sprawach ważnych dla państwa w szkole nie jest czymś złym".

"Morawiecki będzie następcą Kaczyńskiego"

Bardzo wyraźnie jest pokazane, że premier Mateusz Morawiecki będzie twarzą, następcą prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego - stwierdziła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej odnosząc się do niedzielnej konwencji PiS. Dodała, że premier "jest lansowany i wszystko jest jemu podporządkowane".