Ranił nożem partnerkę i niespełna dwuletnią córkę. Został aresztowany

Prokuratura Rejonowa w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie) postawiła 30-letniemu Mariuszowi P. dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Podejrzany - zdaniem śledczych - zaatakował nożem swoją partnerkę i niespełna dwuletnią dziewczynkę. Dziecku miał zadać kilkanaście ran, kobiecie co najmniej kilka. Na wniosek śledczych 30-latek został w czwartek aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

"Jeżeli takie przypadki są, to są naganne". Minister po reportażu "Czarno na białym" o ASF

Myśliwi nie powinni sami stwarzać zagrożenia przy organizowaniu polowań - powiedział w czwartek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. W środę Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wystąpiła do stacji TVN24 o przekazanie pełnego nagrania z reportażu Piotra Czabana. Chodzi o materiał dotyczący ochrony przed afrykańskim pomorem świń, która - jak wynika z dziennikarskiego śledztwa - jest fikcją.

Już nie badają, kto zabił męża Beaty. Przed sądem proces tylko za pobicie

Łódzka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa 40-letniego Roberta. - Trudno w to wszystko uwierzyć. Przecież w areszcie jest człowiek, który zadał ciosy - płacze Beata, wdowa. Prokuratura tłumaczy, że zgromadzone dowody pozwoliły jedynie na oskarżenie pięciu osób o pobicie, za które grozi do trzech lat więzienia. Proces ruszył w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Widzewa.

Kiedy poznamy opinię Komisji Weneckiej? "Nadrabiamy to, czego nie zrobił Sejm"

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się w czwartek z przedstawicielami Komisji Weneckiej. - Nadrabiamy to, czego nie zrobił Sejm. Prowadzimy w czasie, który jest nam dany, w ciągu tych 30 dni, maksymalnie szerokie konsultacje - mówił marszałek po spotkaniu. Poinformował, że opinia Komisji w sprawie przegłosowanej przez Sejm nowelizacji ustaw sądowych powinna dotrzeć do Polski w środę lub czwartek w przyszłym tygodniu. Przedstawiciele delegacji spotkali się też w czwartek z senatorami PiS i posłami opozycji.

CBA apeluje do osób, które "dały się uwikłać w korupcyjny proceder"

Centralne Biuro Antykorupcyjne wraz z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie prowadzi śledztwo dotyczące "możliwości przyjęcia korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną" w szpitalu w szczecińskim Zdunowie. CBA apeluje do osób, "które dały się uwikłać w korupcyjny proceder i wręczyły korzyść majątkową, o zgłaszanie się do szczecińskiej delegatury Biura".

"Trump zszedł z linii strzału jako główny podżegacz do wojny"

Piłka jest po stronie Iranu, Trump w bardzo zgrabny sposób włączył do całej sytuacji pozostałych pięciu sygnatariuszy poprzedniego układu i niejako na nich przerzucił współodpowiedzialność za negocjacje - w taki sposób amerykanista profesor Bogdan Szafrański odniósł się w TVN24 do słów prezydenta Stanów Zjednoczonych, który mówił o potrzebie zawarcia nowego porozumienia nuklearnego z Iranem. Uważa, że poprzez ton swojego przemówienia Trump "zszedł z linii strzału jako główny podżegacz do wojny".

Krótkie, bezwizowe podróże na Białoruś już latem? Jest umowa

Komisja Europejska i Białoruś podpisały w środę umowę o ułatwieniach wizowych oraz umowę o readmisji. Ta pierwsza ułatwi obywatelom Białorusi uzyskanie wiz krótkoterminowych na wjazd do Unii Europejskiej, a obywatelom Unii Europejskiej - krótkie, bezwizowe podróże na Białoruś.

Wójcik: trzeba potraktować wizytę Komisji Weneckiej jako prywatną

Dojdzie do spotkania z Komisją Wenecką. Sądzę, że na szczeblu urzędniczym, może kierowniczym szczeblu. W spotkaniu nie będzie uczestniczył minister sprawiedliwości - powiedział w czwartkowej "Rozmowie Piaseckiego" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Stwierdził też, że marszałek Senatu nie ma prawa zapraszać Komisji Weneckiej do Polski.

"Decyzje będziemy podejmowali w gronie sojuszników z NATO"

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak po niejawnym posiedzeniu sejmowej komisji obrony, poświęconym sytuacji na Bliskim Wschodzie powiedział, że w jego ocenie, napięcie pomiędzy Iranem a USA zmierza do deeskalacji. Podkreślił, że decyzje dotyczące polskiej misji w Iraku będą podejmowane w gronie NATO.

Zybertowicz: obecnie nie ma żadnych newralgicznych informacji wywiadowczych

Według mojej orientacji nie ma żadnych newralgicznych informacji, które byłyby niedostępne dla kogoś, kto wejdzie na międzynarodowe źródła analityczne i zacznie sobie spokojnie czytać - powiedział w "Faktach po Faktach" doradca prezydenta profesor Andrzej Zybertowicz. Odniósł się w ten sposób do apelu opozycji do prezydenta o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie wydarzeń na Bliskim Wschodzie.

Grodzki: nie zamierzam uprawiać równoległej polityki zagranicznej

Nie było żadnego skarżenia się, tylko mądra wymiana poglądów na poziomie marszałka i wiceszefowej Komisji Europejskiej oraz na poziomie ekspertów - powiedział w "Kropce nad i" marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Odniósł się w ten sposób do spotkania z Vierą Jourovą w Brukseli oraz zarzutów, że myli swoje kompetencje z tymi ministra spraw zagranicznych.

Co wiemy o polskich żołnierzach w Iraku

Jak przekazał w środę generał dywizji Tomasz Piotrowski, "nie jest w tej chwili rozważana ewakuacja żołnierzy" polskich z Iraku. Polski Kontyngent Wojskowy zajmuje się tam szkoleniem irackich żołnierzy w obsłudze i naprawach poradzieckiego sprzętu i uzbrojenia oraz doradztwem siłom irackim i jordańskim zwalczającym tzw. Państwo Islamskie.

Dzik wybiegł z lasu, staranował dwie osoby. Złapali go po obławie

Dwie godziny trwała obława na dzika, który w środę po południu pojawił się na ulicy Jagodowej w Krakowie. - Zwierzę zostało spłoszone przez przejeżdżające auto. Rozpędzony dzik nabiegł na dwie osoby, niegroźnie je raniąc - informuje policja. Zdjęcia z policyjnej akcji dostaliśmy na Kontakt 24.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej o badaniu niezależności nowej KRS

Sąd Najwyższy może badać, czy Krajowa Rada Sądownictwa jest organem niezależnym przy rozpatrywaniu odwołań od uchwał tej Rady, dotyczących przedstawiania prezydentowi kandydatów na sędziów - wynika ze środowej uchwały Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN. Jednocześnie oceniono, iż prawomocne uchwały KRS i prezydenckie nominacje sędziów nie mogą już podlegać ocenie, a "dopuszczenie kwestionowania aktów ustrojowych prezydenta RP mogłoby doprowadzić do sparaliżowania na wiele lat każdego postępowania sądowego".

"Otwarta wojna byłaby początkiem końca Republiki Islamskiej"

Zasadniczym celem Teheranu jest przede wszystkim sprawienie, by ten kryzys nie przerodził się w otwartą wojnę. Otwarta wojna byłaby tragedią i dla Amerykanów, i dla Iranu - przekonywał na antenie TVN24 doktor Robert Czulda z Uniwersytetu Łódzkiego. Odniósł się do irańskich ataków na irackie bazy wojskowe z amerykańskimi żołnierzami. Zdaniem doktora Łukasza Fyderka, specjalisty do spraw Bliskiego Wschodu, odpowiedź Iranu "ma ratować twarz" reżimu.