Najnowsze

Najnowsze

Pieczęć królestwa i podpis królowej. Oficjalna zgoda na ślub Harry'ego i Meghan

Formalną zgodę na zaślubiny księcia Harry'ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle wydała królowa Elżbieta II. Oficjalny, ręcznie pisany na pergaminie dokument został pokazany przez Pałac Buckingham. Zawiera on podpis brytyjskiej monarchini, a także pieczęć królestwa. Ślub odbędzie się 19 maja w kaplicy St. George na zamku w Windsorze. W ceremonii ma uczestniczyć ponad 600 osób.

Odpowiedzieli ogniem na wiwat. Napięcia po wyborach w Iraku

Iracka telewizja al-Sumerija podała w niedzielę, że według nieoficjalnych informacji wybory parlamentarne w Iraku wygrał blok al-Nasr, na którego czele stoi premier Hajdar Dżawad al-Abadi. Wcześniej nieoficjalne wyniki dotyczące frekwencji doprowadziły do napięć w Kirkuku oraz as-Sulejmanii.

"To hańba, że państwo nie umie się zaopiekować osobami niepełnosprawnymi"

- Mam poczucie, że tam nie wychodzi tylko buta i arogancja tej władzy, ale także brak człowieczeństwa - mówiła w "Faktach po Faktach" przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Odniosła się w ten sposób do reakcji polityków PiS i Porozumienia na protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. W drugiej części programu gośćmi byli dr Tomasz Płudowski i prof. Ireneusz Krzemiński.

Trump dziękuje Korei Północnej. "Bardzo mądry i chwalebny gest"

"Bardzo mądry i chwalebny gest" przed "wielkim spotkaniem na szczycie" - tak Donald Trump skomentował północnokoreańską zapowiedź likwidacji jej poligonu nuklearnego. 12 czerwca ma dojść do historycznego spotkania przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej.

"Julianne Moore miała łzy w oczach, podchodząc do Pawła Pawlikowskiego"

- Film zebrał znakomite recenzje podkreślające oryginalność scenariusza, znakomitą realizację, reżyserię i świetną grę aktorską - mówiła w Cannes Grażyna Torbicka w rozmowie z Anną Kowalską z TVN24 BIS, komentując film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". Film walczy o Złotą Palmę na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes.

Akcja ratunkowa na ścianie wieżowca. Robotnicy utknęli, rusztowanie niszczyło budynek

Dwóch robotników utknęło na uszkodzonym rusztowaniu na zewnątrz budynku w Nowym Jorku, na wysokości 45. piętra, prawie 200 metrów nad ziemią. Strażakom udało się wydostać ich w samą porę. Tuż po akcji ratunkowej, silny wiatr kilka razy zakręcił rusztowaniem, które - uderzając w ściany - zniszczyło kilkanaście okien. - Ktoś krzyknął, że spada szkło, uciekliśmy więc w bezpieczne miejsce - mówił Joe Moraglin, pracownik budowlany, świadek wydarzeń.

Zalewska: projekt w sprawie wyprawki na następnym posiedzeniu rządu

- Będą zarówno wyprawki dla wszystkich uczniów, jak i darmowe podręczniki - powiedziała w sobotę minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas spotkania z mieszkańcami Oławy w województwie dolnośląskim. Poinformowała, że projekt w sprawie wyprawki dla uczniów trafi na obrady Rady Ministrów na następnym posiedzeniu.

Pomnik Katyński w Jersey City stanie "w lepszym miejscu"

- Pomnik Katyński w Jersey City zostanie przesunięty w lepsze miejsce niż to, w którym teraz stoi - powiedział dyrektor wykonawczy Polskiej Izby Handlowej w USA Eric Lubaczewski. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki wspierał polską stronę w negocjacjach z władzami Jersey City.

Netta wygrała Eurowizję dla Izraela. Brytyjce przerwał intruz

Izraelska piosenkarka Netta wygrała w sobotę 63. Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Tym samym przyniosła Izraelowi czwarte zwycięstwo w widowiskowym plebiscycie oglądanym przez ponad 200 milionów ludzi na całym świecie oraz prawo do organizacji imprezy w przyszłym roku.

Atak nożownika w Paryżu. Nie żyją dwie osoby, w tym napastnik

- Nożownik zaatakował w sobotę tłum w centrum Paryża, ranił cztery osoby, w tym jedną śmiertelnie. Został zastrzelony przez policję - poinformował dyrektor gabinetu prefektury policji Pierre Gaudin. Rannych przewieziono do szpitala Georges Pompidou. Do dokonania ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie (IS).

Zawalił się dach kościoła w Grudziądzu

W budynku należącym do parafii Kościoła Polskokatolickiego pod wezwaniem Imienia Jezus w Grudziądzu w sobotę zawalił się dach. W akcji ratowniczej brała udział specjalistyczna grupa strażaków z Poznania. Pod gruzami nikogo nie znaleziono.

Od demokracji do dyktatury. "Powstało wrażenie, że Piłsudski to drugi Mussolini"

Dla Polaków w 1918 roku nie było oczywiste, jaką demokrację chcieliby mieć we własnym kraju. Powstało choćby pytanie, czy do współdecydowania o państwie dopuścić mniejszości narodowe - mówi prof. Andrzej Friszke. W sobotę w debacie "Sto lat niepodległości" w TVN24 historycy zastanawiali się, jak to się stało, że II Rzeczpospolita przeszła drogę od postępowej demokracji do rządów autorytarnych.

"It's a disgrace that the state can't take care of the disabled"

"I feel that it's not only pride and arrogance of the government that we're dealing with, but also lack of humanity," said the leader of Modern Party, Katarzyna Lubnauer in "Fakty po Faktach". She referred to the reactions of some politicans of the ruling coalition, both from Law and Justice and the Alliace, to the protest of the disabled and their caretakers in the Sejm building. The guests of the second part of the programme were Doctor Tomasz Płudowski and Professor Ireneusz Krzemiński.

"Biznes najlepszy z możliwych". "Superwizjer" o podziemiu tytoniowym

33 miliony złotych w gotówce w domu biznesmena spod Grójca - podejrzewa się, że mogły pochodzić z produkcji i sprzedaży papierosów bez akcyzy. Ta kwota daje wyobrażenie, jakie zyski można osiągać na oszukiwaniu Skarbu Państwa. Nielegalna produkcja papierosów w Polsce jest jedną z największych na świecie i jest na nią społeczne przyzwolenie. W "Superwizjerze" TVN reportaż Jakuba Stachowiaka o wartym miliardy złotych podziemiu tytoniowym.

Jezioro Jamno znika. "To będzie tragedia"

Przy Kanale Jamneńskim odbył się w sobotę protest przeciwko degradacji jeziora Jamno. Zdaniem uczestników, zbiornikowi grozi katastrofa ekologiczna – gwałtownie obniża się poziom wody i rośnie jej temperatura. Winne mają być wrota sztormowe otwarte 5 lat temu.

"Obie strony przedstawią wyniki tego spotkania jako sukces"

Jest to zjawisko jednoznacznie pozytywne - tak prof. Adam Daniel Rotfeld, były minister spraw zagranicznych, komentował planowany szczyt przywódców USA i Korei Północnej. Gość "Horyzontu" podkreślił, że sprawa denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego pozostaje kwestią otwartą.

"Obie strony przedstawią wyniki tego spotkania jako sukces"

Jest to zjawisko jednoznacznie pozytywne - tak prof. Adam Daniel Rotfeld, były minister spraw zagranicznych, komentował planowany szczyt przywódców USA i Korei Północnej. Gość "Horyzontu" podkreślił, że sprawa denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego pozostaje kwestią otwartą.

Korea Północna zlikwiduje poligon testów nuklearnych

Władze Korei Północnej "podjęły techniczne działania", aby zlikwidować poligon, na którym przeprowadzają testy nuklearne. Jak podała w sobotę północnokoreańska agencja KCNA, między 23 a 25 maja odbędzie się uroczystość z okazji rozpoczęcia procesu denuklearyzacji. Jej dokładny termin będzie zależał od warunków pogodowych.

12.05 Babilon

W programie m.in. o: zmianach w szeregach Nowoczesnej, ”Marszu Wolności" w Warszawie oraz proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie. Gośćmi programu były: Joanna Scheuring-Wielgus, Ewa Lieder, Marta Golbik, Mirosława Stachowiak-Różecka i Agnieszka Ścigaj.