Najnowsze

Najnowsze

Zaginiony helikopter odnaleziony kilometr od miejsca startu. "Niestety, pilot już nie żył"

- W lesie w okolicach miejscowości Wysoka Wieś policjanci znaleźli zaginionego mężczyznę i helikopter, którego od wczorajszego wieczora poszukiwaliśmy. Mężczyzna niestety nie żyje - poinformowała młodsza aspirant Anna Karczewska z ostródzkiej policji. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli policjanci, strażacy i żołnierze. Policjanci prowadzą oględziny pod nadzorem prokuratora. Okoliczności wypadku badać będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Niewiele osób w to wierzyło". Nowy odcinek A1 otwarty przed świętami

W poniedziałek po południu oddano do ruchu główną trasę autostradowej obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1. Chodzi o 20-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia. Na razie będzie na nim jednak obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 kilometrów na godzinę. W poniedziałek otwarto także 25-kilometrowy odcinek S5 w województwie kujawsko-pomorskim.

Gersdorf odpowiada na słowa prezydenta. Wydaje oświadczenie

"Czas skończyć z narracją, że w tym całym sporze sędziowie walczą o swój status, że są niechętni zmianom i występują przeciw władzy. Jest to całkowita nieprawda" - napisała w oświadczeniu pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Podkreśliła, że "dzisiejszy głos sędziów wynika z poczucia odpowiedzialności" za los jednostki i jej dobro oraz za to, by każda sprawa była sądzona przez niezawisły i bezstronny sąd. To reakcja Gersdorf na słowa prezydenta Andrzeja Dudy.

Morawiecki: opozycja bierze na siebie odpowiedzialność w kwestii Mariana Banasia

W ramach planu B, który wtedy sygnalizowaliśmy, trzeba byłoby wtedy przekonać opozycję do współpracy - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do kwestii odwołania Mariana Banasia ze stanowiska prezesa Najwyższej Izby Kontroli. - Opozycja, która nie chce współpracować, bierze na siebie odpowiedzialność w tej kwestii - podkreślił szef rządu na konferencji po posiedzeniu gabinetu.

Co ma marszałek i wicemarszałkowie? Oświadczenia majątkowe Prezydium Senatu

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ma 400 tysięcy złotych w walutach. Dodatkowo jest współwłaścicielem nieruchomości, których wartość wynosi prawie milion złotych. Wicemarszałek Bogdan Borusewicz ma kolekcję monet z Janem Pawłem II, a wicemarszałek Michał Kamiński - cztery zegarki, których wartość przekracza 10 tysięcy złotych. Poniżej przedstawiamy oświadczenia majątkowe członków Prezydium Senatu.

"Szli z kościoła, do domu nie wrócili". On nie żyje, ona jest w ciężkim stanie

Przejście dla pieszych między centrum handlowym a kościołem w sobotę po godzinie szesnastej, zmrok, deszcz i ruch przedświąteczny. Kierowca powiedział policjantom, że nie widział pieszych. Inni widzieli, jak piesi unieśli się w powietrzu. On miał 74 lata. Zginął na miejscu. Ona, 65-latka, jest w ciężkim stanie. Byli małżeństwem. - To moja rodzina. Szli z kościoła do domu, nie wrócili - pisze pani Ula.

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecydowała w sprawie sędziego Juszczyszyna

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zajmująca się sprawą sędziego Pawła Juszczyszyna uchyliła jego zawieszenie w orzekaniu. - Istnieje potrzeba bardzo precyzyjnego przeanalizowania motywów uchwały Sądu Najwyższego w kontekście ewentualnego zaskarżenia - komentował tę decyzję rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab. - Każdy, kto łamie prawo, musi się liczyć z konsekwencjami i dotyczy to też sędziów, w tym pana sędziego Juszczyszyna - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jeszcze przed ogłoszeniem decyzji.

Odsunął prezydenta od władzy, zmarł na atak serca

W wieku 79 lat zmarł w poniedziałek szef sztabu sił zbrojnych Algierii, generał Ahmed Gaid Salah, który odegrał kluczową rolę w usunięciu w kwietniu ze sceny politycznej wieloletniego prezydenta Abdelaziza Butefliki - podały państwowe algierskie media.

Projekt budżetu bez deficytu. Jest decyzja rządu

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na 2020 rok bez deficytu - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, budżet ma być zrównoważony; dochody i wydatki mają wynieść po około 435,3 miliarda złotych.

Kary śmierci za zabójstwo dziennikarza. "Uzyskaliśmy sprawiedliwość"

Pięć osób zostało skazanych na karę śmierci w związku z zabójstwem dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego - poinformował saudyjski prokurator. Dziennikarz, krytyczny wobec władz w Rijadzie, został zamordowany w październiku ubiegłego roku w konsulacie saudyjskim w Stambule. "Dzisiaj uzyskaliśmy sprawiedliwość" - napisał na Twitterze syn Chaszodżdżiego. Tymczasem sprawozdawczyni ONZ Agnes Callamard nazwała wyrok "farsą".

Premier został zapytany o słowa prezydenta na temat Gersdorf

Premier Mateusz Morawiecki nie chciał odpowiedzieć na pytanie o wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że "ogarnia go wstyd", kiedy słyszy wypowiedzi pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. - Ani mi nie wypada, ani nie chcę nawet... Proszę o następne pytanie - powiedział szef rządu.

Reuters: Chamenei powiedział: "zróbcie, cokolwiek trzeba". Zginęło półtora tysiąca osób

Po dwóch dniach od wybuchu protestów, które przelały się w ubiegłym miesiącu przez Iran, ajatollah Ali Chamenei miał wyrazić zaniepokojenie demonstracjami i wezwać wysokich urzędników do "zrobienia, cokolwiek trzeba, by zatrzymać to, co się dzieje" - przekazała agencja Reutera, powołując się na źródła w otoczeniu najwyższego przywódcy duchowego. Według agencji, w dwa tygodnie po wybuchu protestów i "rozkazie", zginęło około półtora tysiąca Irańczyków.

Duży ruch na rynku nieruchomości. Najnowsze dane GUS

Od stycznia do listopada 2019 roku oddano do użytku 184,3 tysiąca mieszkań, czyli o 11,6 procent więcej niż przed rokiem - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny (GUS). W całym 2018 roku oddano do użytku 184,8 tysiąca mieszkań.

Wieszał zdjęcia polityków, skarży się Ziobrze. Nie chcą wpisać go na listę adwokatów

Jakub K., uczestnik demonstracji, podczas której wieszano zdjęcia europosłów na szubienicach, odszedł z Sądu Apelacyjnego w Katowicach, a wpisania na listę adwokatów odmówiła mu tamtejsza Okręgowa Rada Adwokacka. Jej decyzję podtrzymała Naczelna Rada Adwokacka – dowiedział się tvn24.pl. K. odwołał się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który może zmienić decyzję samorządu adwokatów.

Starcie gangów w więzieniu. Nie żyje 16 osadzonych

W wyniku starcia gangów w jednym z honduraskich więzień co najmniej 16 osadzonych zginęło, a dwóch zostało rannych - podały w niedzielę władze. To kolejny przypadek wybuchu przemocy w więzieniach w Hondurasie w ostatnich dniach.

Karambol w USA. Zderzyło się 69 samochodów

51 osób zostało rannych w karambolu z udziałem 69 aut na autostradzie w stanie Wirginia w USA - poinformowała w niedzielę amerykańska policja. Jak podkreśliły służby, do wypadku przyczyniła się mgła i lód na drodze, jednak nie jest jasne to, co zainicjowało zderzenie.

Rzecznik Sądu Najwyższego: prezydent nie ma już wyjścia

Z zażenowaniem słuchałem wypowiedzi pana prezydenta - powiedział rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski, odnosząc się do słów Andrzeja Dudy, który stwierdził, że "ogarnia go wstyd", kiedy słyszy wypowiedzi pierwszej prezes SN Małgorzaty Gersdorf. - Wydaje mi się, że przekraczane są kolejne granice. Nie jest to wymiana argumentów, tylko personalne inwektywy - dodał Laskowski.

Pułkownik Pawluk nie będzie już dowódcą Gromu

Pułkownik Mariusz Pawluk nie będzie już dowódcą Jednostki Wojskowej Grom, najbardziej znanej polskiej jednostki specjalnej - dowiedział się portal tvn24.pl w dwóch niezależnych źródłach związanych z wojskiem. W poniedziałek Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że od 1 stycznia jednostką będzie dowodził pułkownik Grzegorz Mikłusiak.