Najnowsze

Najnowsze

Prokuratorzy pobrali próbki pisma Andruszkiewicza. Bada je biegły

Prokuratura w Lublinie pobrała od wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza próbki pisma do badań porównawczych. Chodzi o ujawnioną przez dziennikarzy "Superwizjera" aferę fałszowania podpisów poparcia dla Ruchu Narodowego w wyborach samorządowych w 2014 roku. Rzeczniczka prokuratury potwierdziła nam, że biegły zakwalifikował grupę 501 osób, których autentyczność podpisów kwestionuje i porównuje je z pismem "osób trzecich".

Nowy dreamliner wylądował w Warszawie

Boeing 787-9 Dreamliner wylądował w piątek na warszawskim Lotnisku Chopina. To piętnasta tego typu maszyna w barwach PLL LOT. Przewoźnik zapowiedział, że nowy samolot w swój pierwszy rejs uda się do Toronto w Kanadzie.

Zrzekła się mandatu po wycieku nagich zdjęć

Amerykańska kongresmenka Katie Hill przekazała w czwartek, że rezygnuje z pracy w Izbie Reprezentantów "z powodu mizoginicznej kultury". W weekend zrzekła się mandatu po zarzutach o relacje seksualne z członkiem swojego personelu i wycieku do sieci jej nagich zdjęć.

Bliskie spotkanie Księżyca z Jowiszem

W ostatni wieczór października na niebie mogliśmy zaobserwować ciekawe zjawisko astronomiczne - koniunkcję Księżyca z Jowiszem. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Szczątki ludzkie w leju po bombie. "To ofiary niemieckiej zbrodni w Wiźnie"

Kiedy badacze szukali pozostałości z okresu II wojny światowej, natrafili na kości. - To już kolejny etap przeprowadzonych badań, w których potwierdziły się przekazy o zbiorowych, bestialskich mordach na ludności cywilnej, dokonanych przez Niemców w czerwcu 1941 roku – poinformował przedstawiciel Stowarzyszenia Wizna 1939. Prokuratura w Łomży potwierdziła, że to szczątki ludzkie. Śledztwo przejął Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Trwa policyjna akcja Znicz. Zmiana organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy

1 listopada, święto Wszystkich Świętych, to drugi dzień corocznej akcji Znicz. W akcji, która potrwa do niedzielnego wieczoru, bierze udział około pięciu tysięcy policjantów drogówki wspieranych przez funkcjonariuszy innych specjalności oraz Żandarmerię Wojskową. Działają przede wszystkim w okolicach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich. Na Kontakt24 czekamy na informacje od państwa i tworzymy Drogowskaz24 z informacjami o utrudnieniach.

Jaki byłby twój ostatni dzień? Porozmawiaj o własnej śmierci

Co chcesz po sobie zostawić? Co byś wybrała na ostatni posiłek? Co chcesz, żeby mówiono podczas twojego pogrzebu? Ludzie nie boją się o tym rozmawiać. Wystarczy dać im możliwość - mówi Michael Hebb, pomysłodawca ruchu Death Over Dinner, w rozmowie z Tomaszem-Marcinem Wroną.

Jaki byłby twój ostatni dzień? Porozmawiaj o własnej śmierci

Co chcesz po sobie zostawić? Co byś wybrała na ostatni posiłek? Co chcesz, żeby mówiono podczas twojego pogrzebu? Ludzie nie boją się o tym rozmawiać. Wystarczy dać im możliwość - mówi Michael Hebb, pomysłodawca ruchu Death Over Dinner, w rozmowie z Tomaszem-Marcinem Wroną.

"Śmierć to policzek dla naszej iluzji wszechmocy"

Papież Franciszek przed uroczystościami Wszystkich Świętych i Zaduszek w przesłaniu do uczestników spotkania młodzieży odbywającego się w Meksyku powiedział, że "śmierć przypomina nam o niemożliwości tego, by być wszystkim, rozumieć i obejmować wszystko".

Ojciec przebaczył mordercy, brat jeszcze o tym nie myśli. "Sprawa nie jest zamknięta"

Ojciec mówi, że wybaczył zabójcy, brat, że jeszcze o tym nie myśli. Piotr Jacoń rozmawiał z Ryszardem i Piotrem Adamowiczami, ojcem i bratem zamordowanego na początku roku prezydenta Gdańska, między innymi o powracających nieustannie wspomnieniach i wybaczeniu, ale też o polskiej polityce i próbach jej zmiany, bo brat Pawła Adamowicza zdecydował się do niej wejść. Materiał magazynu "Czarno na białym" w TVN24.

"Unikamy tematów niewygodnych. Bardzo dużo ludzi boi się mówić o śmierci"

Jak rozmawiać z chorymi, którym zostało niewiele życia. Oswajać ich ze śmiercią czy nie? Temat trudny tak bardzo, że większość z nas go unika, mimo że chorzy woleliby poznać prawdę. Puckie hospicjum, kontynuując misję ks. Jana Kaczkowskiego, stworzyło "Raport o dobrym umieraniu", w którym pokazuje, jak mówić o odchodzeniu. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Polityczny spór o feminatywy

Czy żeńskie końcówki na dobre zagoszczą w Sejmie? Do tej pory nie były mile widziane - nie chciały tego nawet same kobiety. Lewica chce jednak to zmienić i oficjalnie pyta o to szefową Kancelarii Sejmu.

Jak rozmawiać z chorymi o śmierci?

Jak rozmawiać z chorymi, którym zostało niewiele życia. Oswajać ich ze śmiercią czy nie? Temat trudny tak bardzo, że większość z nas go unika, mimo że chorzy woleliby poznać prawdę. Fundacja im. księdza Jana Kaczkowskiego, kontynuując jego misję, stworzyła "Raport o dobrym umieraniu", w którym pokazuje, jak mówić o odchodzeniu.

PiS zrezygnuje z niehandlowych niedziel?

Czy niehandlowe niedziele staną się handlowymi? Na zmianie ustawy miały skorzystać małe przedsiębiorstwa, ale czy tak rzeczywiście się stało, zdania są podzielone. Wiadomo natomiast, ile pieniędzy traci budżet państwa na zamkniętych w niedzielę sklepach.