Najnowsze

Najnowsze

Żywe maskotki do jedzenia

Najpierw je stroją, a potem... jedzą. O ile Europejczycy traktują świnki morskie jedynie jako domowych ulubieńców dla Peruwiańczyków są one również przysmakiem.

Tańszego gazu nie będzie

Od lipca gospodarstwa domowe w Polsce mają mieć prawo kupna gazu od firmy, która zaoferuje niższe rachunki niż PGNiG. Jednak takich firm nie będzie, bo przepisy chronią PGNiG przed konkurencją importerów - pisze "Gazeta Wyborcza"

"Mieczyk Chrobrego" źle widziany

Na stadiony nie wolno wnosić wielu rzeczy. Wśród rzeczy zakazanych, wymienionych w "Vademecum bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich w Polsce", znajduje się również aż 25 rodzajów odznak - pisze "Gazeta Wyborcza"

Armia walczy ze stereotypami

W jednostkach wojskowych mają być pokazywane filmy molestowaniu seksualnym i stereotypach dotyczących kobiet na stanowiskach dowódczych. Produkcję dwóch 30-minutowych filmów sfinansuje resort obrony - informuje "Dziennik"

Komisja do spraw Dochnala

Działalność firmy Larchmont Capital należącej do lobbysty Marka Dochnala ma zbadać powołana w tym celu sejmowa komisja śledcza. Jak dowiedział się "Dziennik" - pomysł bojkotuje opozycja

Kolejny ruch w obronie życia

Dwie najpoważniejsze organizacje obrońców życia zgłoszą projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny. Według niego rodzić musiałyby też zgwałcone kobiety. O inicjatywie pisze "Dziennik"

"To wina złego traktatu"

- Warunki, na jakich przystąpiła Polska do UE to główna przyczyna niekorzystnej sytuacji w rolnictwie - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Andrzej Lepper

Lepper: "To wina złego traktatu"

Warunki, na jakich Polska przystąpiła do UE, były niekorzystne - mówi "Naszemu Dziennikowi" Andrzej Lepper. I dlatego sytuacja polskiego rolnictwa jest w Unii Europejskiej zła

Prawny nakaz służebności

O konfliktach między właścicielami działek a przedsiębiorcami budującymi sieci przesyłowe pisze "Gazeta Prawna". Konfliktów ma być mniej, a budowa gazociągów, kanalizacji i linii energetycznych będzie sprawniejsza

Polowanie na ławników

Brakuje chętnych na sądowych ławników. Jeśli się nie uda znaleźć odpowiedniej liczby kandydatów, potrzebne będą nowe wybory uzupełniające. O dramatycznej sytuacji w sądach pisze "Życie Warszawy"

Wszyscy chcą przywilejów

„Puls Biznesu” obala mit, że nauczycielom i górnikom, jako grupom szczególnie narażonym, należą się przywileje emerytalne, np. wcześniejsze emerytury. Rządowy raport, do którego dotarła gazeta dowodzi, że obie grupy nie mają powodów do narzekań: nauczyciele żyją dłużej niż reszta emerytów, a górnicy niemal tak samo długo jak przeciętny emeryt

"Wzięliśmy to, co chcieli dać"

- Nie mieliśmy do czynienia "z dwoma takimi, którzy ograli Europę", a z dwoma takimi, którzy grali Europie na nerwach, ale w końcu niewiele ugrali - mówi Donald Tusk w wywiadzie udzielonym "Faktowi".

Dostaliśmy to, co i tak mieliśmy dostać

Brukselskie zdobycze polskiej delegacji z prezydentem Lechem Kaczyńskim były w rzeczywistości ustępstwem przed najsilniejszymi państwami Europy - twierdzi w wywiadzie udzielonym "Faktowi" Donald Tusk. - Zajęliśmy pozycje, które mieliśmy już zdobyte - mówi lider PO

Jaja jak berety...

Jajka można usmażyć lub ugotować, ale jak udowadniają Brytyjczycy - można też nimi rzucać lub rozbijać je sobie na głowie.

LOT traci pilotów

"Życie Warszawy" alarmuje - zagraniczne linie podkupują polskich pilotów. LOT nie ma możliwości zatrzymać ich w firmie, bo za mało płaci. A na świecie zapotrzebowanie na pilotów wciąż rośnie

"Swoisty zamach przeciwko Polsce"

Rosjanie chcieli doprowadzić do bankructwa Rafinerii Gdańskiej i przejąć polski sektor paliwowy - twierdzi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Antoni Macierewicz.

Macierewicz: Rosyjski zamach na polski sektor paliwowy

Zamach przeciwko Polsce, bankructwo Rafinerii Gdańskiej i przejęcie polskiego sektora paliwowego - takie były zamierzenia Rosji przeciwko naszemu krajowi, twierdzi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef kontrwywiadu wojskowego, Antoni Macierewicz

Miliardy euro od emigrantów

W ciągu trzech ostatnich miesięcy do Polski wpłynęło ponad 1,5 mld euro. Wszystko to dzięki Polakom przebywającym za granicą. Jak pisze "Rzeczpospolita", liczby te mają wynikać ze wstępnych danych NBP, do których dotarła gazeta

Posiedzenie z protestem w tle

Podczas gdy pielęgniarki okupują kancelarię premiera, a lekarze zwalniają się z pracy, Rada Ministrów będzie pracować na dzisiejszym posiedzeniu nad ważnymi dla przyszłości służby zdrowia projektami.

Czarnecki: pielęgniarki brały udział w wyborach

Poniedziałek, 25 czerwca, 21:00Trzy z pielęgniarek przebywających w Kancelarii Premiera rozpoczęły strajk głodowy. Trwa ósmy dzień protestu przed KPRM. Premier ocenił demonstrację pielęgniarek jako akcję obrony tego wszystkiego, co było złe w III Rzeczypospolitej. W Magazynie 24 Godziny eurodeputowany Ryszard Czarnecki stwierdził, że chodzi tu o swoisty układ interesów, który chce wykorzystać strajk pielęgniarek.

Terenówki na bezdrożach

To już II edycja dolnośląska rajdu Poland Trophy, imprezy dla miłośników samochodów terenowych i całkowitych bezdroży. Nasz internauta wziął w niej udział.

Miliardy euro od emigrantów

W ciągu trzech ostatnich miesięcy do Polski wpłynęło ponad 1,5 mld euro od pracujących za granicą emigrantów - pisze "Rzeczpospolita".

Nocne burze w Lubuskiem

Zapowiadane przez synoptyków ulewne deszcze i burze przeszły w poniedziałek wieczorem przez województwo lubuskie. Ich skutkiem są zalane piwnice i ulice, połamane drzewa.

PiS chce wyjaśnień od LPR

- Zwrócimy się do Ligi Polskich Rodzin z prośbą o wyjaśnienie doniesień prasowych dotyczących ewentualnych nieprawidłowości przy finansowaniu kampanii - zapowiedział Marek Kuchciński.

Topless tak, ale...

Choć co prawda nie ma formalnego nakazu ścigania kobiet opalających się topless na plażach, ryzyko dla wystawiających na słońce swe wdzięki pań istnieje. Jeśli ktoś poczuje się zgorszony, to sprawa może zakończyć się w sądzie - ostrzega "Głos Pomorza"

Zmanipulowany film z domu Blidów

Janusz Zemke, minister odpowiedzialny za służby specjalne za rządów Leszka Millera, powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Zachodniego", że taśmy z zatrzymania byłej działaczki SLD Barbary Blidy zostały zmanipulowane

Cyfryzacyjna łamigłówka

O zbliżającej się wielkimi krokami rewolucji technicznej w telewizji. Chodzi o tzw. cyfryzację. Dzisiejsze telewizory takiej telewizji odbierać nie potrafią, nikt nie myśli jeszcze o tym, jak to zrobić. Przdsięwzięcie podlega dziś... specjaliście od lotnictwa w Ministerstwie Transportu - pisze „Tygodnik Powszechny”

Staniszkis: Ktoś musi ustąpić

- To trudna decyzja. Przy takiej determinacji to jest problem przegranej - mówi Jadwiga Staniszkis pytana o to, czy pielęgniarki powinny opuścić kancelarię premiera - Wyjście byłoby kolejnym poniżeniem - dodaje. Prof. Staniszkis była gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i"

Dramatyczny pokaz

Niespodziewany i niebezpieczny finał pokazu lotniczego w Irlandii. W chwili, gdy widzowie oglądali przelatujący nad ich głowami helikopter, od maszyny odpadły drzwi, które zraniły trzy osoby.