Najnowsze

Najnowsze

Kulisy zatrzymania byłego senatora PiS

Kilka dni temu CBA zatrzymało byłego senatora PiS Jarosława Chmielewskiego. Postawiono mu zarzuty korupcyjne. Zrobiono to dopiero teraz, mimo że już rok temu prokuratura i CBA wiedziały, że były polityk ustawiał wielomilionowe przetargi - pisze "Dziennik".

Serbia ma proeuropejski rząd

Szybkie wstąpienie Serbii do Unii Europejskiej, wzmocnienie gospodarki oraz odzyskanie Kosowa - to priorytety nowego, uważanego za proeuropejski, rządu Serbii.

Gierek na cokoły!

Pomnik Edwarda Gierka ma stanąć w Czumowie k. Hrubieszowa. Pomysłodawca, miejscowy przedsiębiorca Marian Pawlak, mówi "Polsce": - Projekt zostawiam artyście. Jedno wiem: pomnik nie może być mniejszy od wieńców, jakie tam niewątpliwie będą składane.

Św. Florian, gaśnice i internet

W środku wsi remiza jakich wiele: z garażem na wozy gaśnicze, figurką św. Floriana, syreną alarmową. Ale nie tylko. Jest też szerokopasmowy internet, programy edukacyjne i grono amatorów komputerów. Wszystko dzięki pieniądzom z Brukseli - pisze "Gazeta Wyborcza"

Koniec nuncjatury abp. Kowalczyka?

Zapowiada się zmiana na stanowisku nuncjusza Stolicy Apostolskiej w Polsce - donosi "Gazeta Wyborcza". Abp Józef Kowalczyk miał zasugerować współpracownikom swoje odejście ze stanowiska.

Serial TVN spowodował "szturm" na Maderę

Madera stała się turystycznym przebojem sezonu. Chętnych do odwiedzenia portugalskiej wyspy jest więcej niż kiedykolwiek, a wykupienie wyjazdu w biurze turystycznym graniczy z cudem. Turystów z Polski jest więcej niż miejsc hotelowych, a wszystko za sprawą serialu TVN "Teraz albo nigdy" - donosi "Dziennik".

Kobiety na biskupów

Rewolucja w Kościele anglikańskim - od teraz kobiety mogą zostać biskupami. I to bez żadnego nadzoru ze strony mężczyzn, jak chcieli niektórzy uczestnicy Synodu Generalnego w Yorku.

Lody pękły

Pierwszy raz od prawie wieku część lodowca Perito Moreno w Argentynie runęła w do wody w zimie, która teraz panuje na półkuli południowej. Przypadek czy efekt globalnego ocieplenia klimatu? Tego nie wiadomo, ale jedno jest pewne: to bardzo niezwykłe zjawisko.

Pracoholicy do zakonu!

W sierpniu w położonej głęboko w lesie kamedulskiej pustelni w Rytwianach w Świętokrzyskiem, odbędzie się pierwszy turnus dla pracoholików. Uczestnicy zostawią w depozycie laptopa i komórkę, a jedyną dozwoloną pracą będzie... lepienie glinianych dzbanków, zapowiada "Dziennik".

Zmiana nuncjusza?

Nuncjusz papieski abp Józef Kowalczyk zasugerował swoim współpracownikom, że odchodzi ze stanowiska, dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

"Ciało generała uległo mumifikacji"

- Zwłoki były zmumifikowane, a generał został pochowany tak, jak zginął - w koszulce i gimnastycznych spodenkach - opowiada "Dziennikowi" uczestnik pierwszej ekshumacji zwłok gen. Sikorskiego z 1993 roku. Ekshumacja była sfilmowana, ale nagranie podobno zaginęło... Ile jeszcze tajemnic kryje śmierć generała Sikorskiego?

Nikt nie chciał aresztować senatora?

Kilka dni temu CBA zatrzymało byłego senatora PiS Jarosława Chmielewskiego. Postawiono mu zarzuty korupcyjne. Według śledczych, były polityk ustawiał wielomilionowe przetargi. "Dziennik" ustalił, że prokuratura i CBA wiedziały o tym już rok temu.

Alicja Tysiąc pozywa za "niedoszłą morderczynię"

Alicja Tysiąc pozwała do sądu ks. Marka Gancarczyka, redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego", i wydawcę gazety - Kurię Metropolitalną w Katowicach - za naruszenie dóbr osobistych, informuje "Gazeta Wyborcza".

Dali czadu na Open'erze

I po festiwalu. Ponad 60 koncertów w trzy dni, 50 tysięcy widzów, setki namiotów i wielka góra śmieci – siódmy Open’er Festiwal przeszedł od historii.

Ujarzmić dzikość

Hiszpanie kochają święta z udziałem zwierząt. Gdy ktoś nie ma ochoty na brutalną gonitwę z bykiem ulicami Pampeluny, może wybrać się na bezkrwawy festiwal "Rapa de bestas" do osady Sabucedo. Miejscowi mężczyźni przez trzy dni próbują ujarzmić dzikie konie wędrujące po okolicy.

"Taka była III RP"

- To Tadeusz Kowalczyk, radomski poseł PC, a także przyjaciel Solorza pomógł załatwić koncesję dla Polsatu. Potem miał dziwny wypadek samochodowy - ujawnił w zeznaniach były wiceminister pracy Zbigniew Baszniak. "Dziennik" publikuje drugą część zeznań z głośnej sprawy mafii paliwowej, z której protokoły Zbigniew Ziobro miał ujawnić Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Jamroży wraca do ubezpieczeń

"Natura ciągnie wilka do lasu". To porzekadło - pisze "Puls Biznesu" - jak ulał pasuje do byłego prezesa PZU Władysława Jamrożego, który znów zaczyna zajmować się polisami. Tyle że w całkiem nowej roli.

Apogeum polityki miłości

"Wszystko wskazuje na to, że polityka miłości Donalda Tuska osiągnęła swoje apogeum. Niemcy i Rosja z pewnością nie zapomną polskiemu premierowi tego prezentu" - taki podpis widnieje na czołowej stronie "Naszego Dziennika" pod zdjęciami Angeli Merkel, Władimira Putina i Donalda Tuska. A nad tym wielki tytuł: "Nie będzie tarczy w Polsce".

Bitwa pod Placem Defilad

Rozpoczął się bój inwestorów o 1300 mkw. działki Tadeusza Kossa przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W górę budować tu nie można, ale kusi dół, pisze "Życie Warszawy".

Prywatyzacja nie stanie

Minister skarbu państwa Aleksander Grad zapowiada w wywiadzie dla "Gazety Prawnej", że zła koniunktura na giełdzie może zmusić resort do weryfikacji planów, ale nie do zatrzymania prywatyzacji.

Polacy przeciw tarczy

Za zainstalowaniem w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej opowiada się 36 proc. osób ankietowanych przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej". 53 proc. jest w mniejszym lub większym stopniu przeciwnego zdania.

USA: Będziemy jeszcze rozmawiać z Polską

Będziemy kontynuować rozmowy z Polską w sprawie tarczy antyrakietowej - zadeklarował po spotkaniu ministra Sikorskiego z sekretarz stanu Condoleezzą Rice Sean McCormack. Rzecznik Departamentu Stanu USA nie szczędził komplementów pod adresem Polski. W jego oświadczeniu zabrakło jednak konkretów.

Kropka nad i 07.07

Poniedziałek, 7 lipca- Czesi wzięli radar w ciemno. Być może podobną wykładnią interesów kieruje się Jarosław Kaczyński. My chcemy dostać gwarancje polskiego bezpieczeństwa – powiedział w „Kropce nad I” Sławomir Nowak (PO). Według niego przez ostatnie lata stosunki z USA były "wasalne".

"Polacy odrzucają tarczę z niechęci do prezydenta"

Zaledwie 36 proc. Polaków chce instalacji tarcz antyrakietowych - tak wynika z najnowszego sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej". Społeczeństwo odrzuca amerykański system obrony z braku wiedzy, ze zmęczenia wojną w Iraku i na skutek nieufności wobec PiS - oceniają socjolodzy.

Drogo sprzedam podziemia Placu Defilad

Dopiero co wywalczył prawa do lukratywnej działki przy stołecznym Placu Defilad a już nie może opędzić się od ofert potencjalnych nabywców. Tadeusz Koss, właściciel 1300 metrów kwadratowych w samym centrum stolicy, rozpoczyna rozmowy z inwestorami - donosi Życie Warszawy.

70 osób rannych po gonitwie byków

Dać się stratować na własne życzenie? Choć może się to wydawać szaleństwem, wielu decyduje się na taki krok podczas gonitwy byków hiszpańskiej Pampelunie. W tym roku podczas pierwszego biegu rannych zostało 70 osób - w tym kilkanaście poważnie.

"Prokuratura działa na niekorzyść żołnierzy"

Poniedziałek, 7 lipca- W śledztwie jest szereg okoliczności, przemawiających na korzyść oskarżonych, których prokuratura nie bierze pod uwagę - powiedzieli w "Magazynie 24 Godziny" obrońcy żołnierzy oskarżonych ws. Nangar Khel. Choć nic więcej powiedzieć nie mogą, twierdzą, że wiele ustaleń prokuratury budzi ich wątpliwości.

"Prokuratura działa na niekorzyść żołnierzy"

- W śledztwie jest szereg okoliczności, przemawiających na korzyść oskarżonych, których prokuratura nie bierze pod uwagę - powiedzieli w "Magazynie 24 Godziny" obrońcy żołnierzy oskarżonych ws. Nangar Khel. Choć nic więcej powiedzieć nie mogą, twierdzą, że wiele ustaleń prokuratury budzi ich wątpliwości.