Najnowsze

Najnowsze

Marczułajtis krytycznie o wyborze Muchy

- Uważam, że jest wiele innych lepszych osób na stanowisko ministra sportu. Pani Joanna Mucha dostała duże wyzwanie - stwierdziła partyjna koleżanka nowej minister i b. olimpijka Jagna Marczułajtis. Kandydatura Muchy budzi wiele kontrowersji, bo do tej pory nie była kojarzona ze sportem, lecz z tematyką ekonomiczną i zdrowotną.

Nakaz aresztowania byłej prezydent

Filipiński sąd wydał nakaz aresztowania byłej prezydent Golrii Macapagal-Arroyo. Kilka dni wcześniej oskarżana o oszustwa wyborcze polityk chciała opuścić kraj.

Nad ranem w Polsce się zabieliło

Nad ranem w wielu rejonach Polski zrobiło się biało, między innymi w Łodzi, w Białymstoku i w Ostródzie. - Mógł padać śnieg ziarnisty w rejonach, gdzie wystąpiły mgły. To rodzaj zamarzniętej mżawki - komentuje synoptyk TVN Meteo, Wojciech Raczyński.

Ile pieniędzy utopiono przy budowie Gawrona?

Śledczy sprawdzają finansowanie projektu budowy korwety Gawron, która miała być jedną z najważniejszych jednostek polskiej Marynarki Wojennej. Projekt powstał w latach 90., a do dziś zbudowano jedynie kadłub statku - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Rządowy "zderzak" nr 1

Gdyby trzymać się terminologii podrzuconej przez samego premiera - minister transportu byłby rządowym "zderzakiem" numer 1. Z pewnością będzie przeżywał miłe chwilę, bo w ciągu najbliższego pół roku otworzy nie jedną autostradę, lotnisko czy dworzec. Ale oczekiwania pod adresem jego resortu są ogromne, a jeszcze większe braki i sprawy do załatwienia. Jak choćby na kolei. Kolej na Sławomira Nowaka - niezwykle popularnego polityka na niepopularnym urzędzie. Jego sylwetkę przygotowali reporterzy programu "Polska i Świat".

Wałęsa o synu: Powinien jeszcze trochę posiedzieć w szpitalu

- Mówiłem mu, że jest tak zmaltretowany, że powinien jeszcze trochę posiedzieć w szpitalu - stwierdził Lech Wałęsa, mówiąc o swoim synu Jarosławie, który w czwartek wyszedł ze szpitala po wypadku motocyklowym. Były prezydent zapowiedział ponadto, że przeczyta biografię swojej żony, bo "parę rzeczy chciałby zrozumieć, a niektóre może naprawić".

Który minister dostał najwięcej?

Miliardy złotych do wydania i setki stanowisk do rozdania - z nominacją na ministra wiąże się duża władza. Kto dostanie jej najwięcej? Według "Rzeczpospolitej", najwięcej stanowisk do obsadzenia ma minister skarbu, a funduszy do dyspozycji - minister rozwoju regionalnego.

"Po latach ciemności zobaczyliśmy iskrę postępu"

Amerykanie starają się zachęcić autorytarne władze Birmy do dalszej demokratyzacji. W grudniu po raz pierwszy od 50 lat kraj ten odwiedzi amerykańska sekretarz stanu, a prezydent USA namawia Naypyidaw do dalszych reform.

Wojna nerwów przed katedrą

Władze kolejnego miasta starają się usunąć miasteczko namiotowe powstałe na fali ruchu "Oburzonych". Londyński magistrat nakazał opuszczenie placu przed katedrą św. Pawła w Londynie ludziom protestujących przeciwko działaniom sektora finansowego. Data ultimatum minęła, ale demonstranci nie ruszyli się z miejsca.

Papież leci do kolebki wudu

To będzie druga afrykańska pielgrzymka papieża Benedykta XVI. Po Angoli i Kamerunie w 2009 roku głowa Kościoła katolickiego odwiedzi tym razem Benin, kraj uznawany za kolebkę wudu.

Super-radar obejmie całe skrzyżowanie

Na warszawskim Mokotowie rosną elementy nowego systemu fotoradarowego, który obejmie całe skrzyżowanie. Ma wyjątkowo szybko wychwytywać pędzących na złamanie karku kierowców. Być może podobne urządzenia pojawią się także w innych miejscach.

Demonstrować można tylko w soboty

Władze Rzymu próbują ująć z natury żywiołowe protesty i demonstracje w urzędowe normy. "Manifestacje mogą odbywać się tylko w soboty i wyłącznie na pięciu wyznaczonych trasach" - takie rozporządzenie podpisał burmistrz Wiecznego Miasta. Jednocześnie zapadł pierwszy surowy wyrok wobec uczestnika niedawnych starć w stolicy Włoch.

"Nas nie da się powstrzymać"

Zapowiadane wielkie manifestacje ruchu "Okupuj Wall Street" zakończyły się masowymi aresztowaniami. Nowojorska policja zatrzymała łącznie 245 osób. Doszło też do starć, w których siedmiu policjantów zostało lekko rannych. Protesty odbyły się też w innych amerykańskich miastach.

Moore i Kutcher się rozeszli

Po sześciu latach małżeństwa aktorka Demi Moore i Ashton Kutcher zdecydowali się na rozwód - donosi agencja Reutera. Związek 49-latki z młodszym o 16 lat bożyszczem nastolatek przez ostatnie lata był jednym z najpilniej śledzonych przez prasę kolorową.

Sąd nad "ziobrystami" do powtórki

Dziś w Warszawie ma się odbyć posiedzenie sądu koleżeńskiego PiS w sprawie wykluczonych z partii europosłów Zbigniewa Ziobro, Jacka Kurskiego oraz Tadeusza Cymańskiego. Relegowani chcą, by sąd uchylił decyzję Komitetu Politycznego w ich sprawie.

Pentagon ostrzega przed skutkami ataku na Iran

Atak na Iran mógłby uderzyć w światową gospodarkę - przestrzega szef Pentagonu Leon Panetta. Dzień przed spotkaniem ze swoim izraelskim odpowiednikiem Ehudem Barakiem sekretarz obrony USA podkreślił, że USA koncentrują się na presji dyplomatycznej i sankcjach wobec Teheranu.

"Czy ja słucham cwaniaka czy idioty?"

- Czy ja słucham cwaniaka czy idioty? - takich słów mówiąc o orędziu prezydenta Bronisława Komorowskiego w Sejmie użył kilka dni temu poseł PiS Jacek Sasin. - To stwierdzenie nie było skierowane do prezydenta - tłumaczył się wczoraj Sasin w rozmowie z TVN24.

Tony marihuany z logo "Kapitana Ameryki"

W południowej Kalifornii odkryto tunel, który służył do szmuglowania narkotyków z Meksyku do USA. Po obu stronach granicy (i tunelu) przejęto w sumie 17 ton narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 25 mln dolarów.

Oskarżony o usiłowanie zabójstwa Obamy

Podejrzany o strzelanie w ubiegłym tygodniu w kierunku Białego Domu Oscar Ramiro Ortega-Hernandez został formalnie oskarżony o usiłowanie zabójstwa prezydenta Baracka Obamy lub jego współpracowników.

"Sto lat" dla kpt. Wrony w Nowym Jorku

Kwiatami, owacjami, zaszczytami i tradycyjnym "Sto lat" witał polski Greenpoint kapitana Tadeusza Wronę, który po raz pierwszy od awaryjnego lądowania na Okęciu przybył za ocean. Do gratulacji przyłączyli się też nowojorscy politycy.

Donald Tusk - Europejczyk Roku. Według Niemców

Premier Donald Tusk otrzymał w czwartek niemiecką nagrodę Złotej Wiktorii dla Europejczyka Roku 2011. Wyróżnienie, przyznawane przez Związek Niemieckich Wydawców Czasopism (VDZ), odebrał w imieniu premiera profesor Władysław Bartoszewski.

Zdrowie, EURO, kryzys - lista wyzwań dla Tuska

Przed gabinetem premiera Tuska stoi długa lista wyzwań. Jak nowy rząd poradzi sobie z kryzysem, co z podatkami, jak zmieni się służba zdrowia, co z infrastrukturą drogowo-kolejową? Oto najbliższe cztery lata w Polsce według ekspertów.

Najpierw zaprzysiężenie rządu, później expose

Dziś w samo południe premier Donald Tusk wygłosi w Sejmie swoje expose. Wcześniej w Pałacu Prezydenckim odbędzie się zaprzysiężenie nowego rządu. Bronisław Komorowski przybędzie też do Sejmu, aby wysłuchać przedstawionego przez Tuska programu działań rządu.

Prokuratura: mamy dowód, że Krzysztof instruował porywaczy

W 75 dniu porwania Krzysztof Olewnik był w centrum Warszawy, zamiast leżeć skrępowany w piwnicy porywaczy w okolicach Kałuszyna. Biegli z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych odczytali jego głos nagrany przez telefon komórkowy porywaczy. Młody biznesmen wydawał instrukcje jednemu ze swoich oprawców, co ten ma mówić jego rodzinie. Informacje te przekazała tvn24.pl Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku. Ma to być główny dowód na sfingowanie porwania.

Staniszkis: Każdy powinien robić to, co potrafi

Obsadzanie ministrów w trudnych resortach wymaga kompetencji - uznała w "Kropce nad i" prof. Jadwiga Staniszkis. Jej zdaniem najwięcej problemów w nadchodzącej kadencji czeka tych ministrów, którzy z unijnymi urzędnikami będą mieli najwięcej do czynienia.

"Kropka nad i" 17.11

Czwartek, 17.11 Obsadzanie ministrów w trudnych resortach wymaga kompetencji - uznała w "Kropce nad i" prof. Jadwiga Staniszkis. Jej zdaniem najwięcej problemów w nadchodzącej kadencji czeka tych ministrów, którzy z unijnymi urzędnikami będą mieli najwięcej do czynienia.

"Rozmowa Rymanowskiego" 17.11

Środa, 17.11 - Jedyną kompetencją pana posła Gowina do obejmowania resortu sprawiedliwości jest to, że sprawia wrażenie człowieka sprawiedliwego - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" Zbigniew Girzyński (PiS). Gowin, desygnowany przez Donalda Tuska na nowego ministra sprawiedliwości jest pierwszym po 1989 roku szefem na tym stanowisku bez wykształcenia prawniczego. Wyboru Gowina bronił Paweł Olszewski (PO), zaś Janusz Piechociński (PSL) apelował, by wstrzymać się z ocenami do piątkowego expose.

Mgła sparaliżowała pracę łódzkiego lotniska

Gęsta mgła utrudnia w czwartek wieczorem ruch na łódzkim lotnisku im. Władysława Reymonta. Z tego powodu samolot z East Midlands został przekierowany na lotnisko w Katowicach, a ostatni czwartkowy lot z Londynu Stansted - do Warszawy.

Girzyński: Gowin to "karkołomny krok"

- Jedyną kompetencją pana posła Gowina do obejmowania resortu sprawiedliwości jest to, że sprawia wrażenie człowieka sprawiedliwego - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" Zbigniew Girzyński (PiS). Gowin, desygnowany przez Donalda Tuska na nowego ministra sprawiedliwości jest pierwszym po 1989 roku szefem na tym stanowisku bez wykształcenia prawniczego. Wyboru Gowina bronił Paweł Olszewski (PO), zaś Janusz Piechociński (PSL) apelował, by wstrzymać się z ocenami do piątkowego expose.