Najnowsze

Najnowsze

Obama i Romney zjedli wspólny lunch

Prezydent USA Barack Obama spotkał się na lunchu ze swoim republikańskim przeciwnikiem w wyborach Mittem Romneyem. Spotkanie miało symbolizować gotowość prezydenta do porozumień z opozycją, m.in. w sprawie zbliżającego się "klifu fiskalnego".

Cimoszewicz: Rada rządowa przeciw dyskryminacji "niestosowna"

Propozycja ministra Boniego jest co najmniej niestosowna, bo to oznacza, że członkowie ekipy rządzącej będą recenzowali innych - tymi słowami skomentował pomysł Michała Boniego Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Minister administracji i cyfryzacji zapowiedział utworzenie rady przeciwdziałającej ksenofobii i dyskryminacji w życiu publicznym, w której skład wejdą członkowie rządu.

Zarzuty za wybuch gazu

Zarzut narażenia życia i zdrowia usłyszał w czwartek mężczyzna, który był sprawcą wybuchu gazu w budynku przy ul. Kurkowej. W nocy z wtorku na środę ewakuowano 21 osób. 39-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

Benedykt XVI na stałe zagości na Twitterze

Przed Świętami Benedykt XVI na stałe zagości na Twitterze - zapowiedział Watykan. Papież sam będzie wskazywał fragmenty swych homilii i przemówień, które w formie 140 znaków trafią na ten popularny portal społecznościowy.

Cimoszewicz: Rada rządowa przeciw dyskryminacji "niestosowna"

Propozycja ministra Boniego jest co najmniej niestosowna, bo to oznacza, że członkowie ekipy rządzącej będą recenzowali innych - tymi słowami skomentował pomysł Michała Boniego Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Minister administracji i cyfryzacji zapowiedział utworzenie rady przeciwdziałającej ksenofobii i dyskryminacji w życiu publicznym, w której skład wejdą członkowie rządu.

Trzy scenariusze PSL. Jarubas, Kalinowski, Piechociński?

Piechociński, Kalinowski, czy Jarubas - kto wejdzie do rządu i kto obejmie tekę wicepremiera? Janusz Piechociński rozważa trzy scenariusze zmian w rządzie - dowiedziała się TVN24. Według pierwszego wicepremierem i ministrem rolnictwa miałby zostać Jarosław Kalinowski a ministrem gospodarski - Adam Jarubas, według drugiego sam Piechociński miałby objąć tekę wicepremiera i ministra gospodarki. Trzecia opcja jest tajemnicą i lider ludowców nie chce jej zdradzać.

Teraz Obama może więcej. Popłynie broń dla powstańców?

Administracja USA rozważa możliwość głębszej interwencji w wewnętrzny konflikt zbrojny w Syrii, m.in. bezpośrednie dostawy broni dla powstańców - podał "New York Times". Rebelianci syryjscy są coraz lepiej uzbrojeni, w tym w rakiety przeciwlotnicze.

Amerykanie zbudują Izraelczykom Miejsce 911

Nazywa się roboczo Miejsce 911, będzie miał pięć pięter pod ziemią i oficjalnie nieznane przeznaczenie. Korpus inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych będzie budował w Izraelu tajemniczy kompleks wart aż 100 milionów dolarów, informuje "Washington Post". To kolejny przykład współpracy amerykańskich armijnych inżynierów z Izraelczykami.

Zmiana wyroku ws. agencji "Grosik". Nie muszą naprawiać szkód

Sąd Apelacyjny w Białymstoku zmienił w czwartek wyrok w sprawie dotyczącej działalności agencji finansowej "Grosik" i uchylił obowiązek naprawienia szkody przez skazanych członków zarządu tej nieistniejącej już spółki. Orzeczenie jest prawomocne.

Szef MON prosi Seremeta o nadzór nad sprawą sierż. Żebryka

Interwencja ministra obrony po publikacji tvn24.pl. Tomasz Siemoniak zwrócił się do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta "o objęcie szczególnym nadzorem postępowania w sprawie gróźb kierowanych pod adresem st. sierż. Jacka Żebryka". W czwartek napisaliśmy, że żołnierz, który walczy z internautami obrażającymi jego kolegów, otrzymał kilkadziesiąt listów z groźbami pozbawienia życia "w imię Allaha".

"Zagrożenie dla żydowskiego sposobu życia". Po decyzji polskiego Trybunału

"Jewish Cronicle" - jedno z najstarszych i najbardziej szanowanych pism żydowskich wydawane na Wyspach Brytyjskich alarmuje, że zakaz uboju rytualnego w Polsce może zagrozić dostawom mięsa koszernego i mięsa halal do szeregu państw. Polska jest jednym z największych dostawców takiego mięsa spożywanego przez wyznawców judaizmu i islamu w Europie, Izraelu oraz Turcji.

Jeden komisariat. Policjanci z dwóch krajów

Zmodernizowany komisariat policji, w którym wspólnie będą pracować funkcjonariusze polscy i niemieccy, otwarto w czwartek w Pieńsku pod Zgorzelcem. To pierwsza tego typu placówka w Polsce.

"Ten samolot nie miał prawa lecieć". Sąd zmienia wyrok w sprawie Concorde'a

Francuski sąd apelacyjny oczyścił Continental Airlines z karnej odpowiedzialności za katastrofę Concorde'a linii Air France, w której 25 lipca 2000 roku zginęło 113 osób. Uniewinniono też amerykańskiego mechanika od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci. - Ten samolot nie miał prawa lecieć. Ta katastrofa to wina administracji i polityków, którzy nie dopełnili swych obowiązków - mówił po ogłoszeniu wyroku adwokat Air Continental. Sąd uznał natomiast odpowiedzialność cywilną amerykańskiego przewoźnika.

Syria odcięta od świata. Nie działa lotnisko, telefony, internet

- Syria została odcięta od internetu - poinformowały dwie firmy informatyczne z USA śledzące ruch w sieci. Całkowicie zablokowano też ruch na lotnisku w Damaszku. Austriackie ministerstwo obrony poinformowało, że w pobliżu lotniska ostrzelano konwój żołnierzy sił pokojowych.

Pożar zamknął tunel pod La Manche na dwie godziny

Firma Eurostar wstrzymała na dwie godziny komunikację kolejową w tunelu pod kanałem La Manche z powodu pożaru jednego z pociągów wahadłowych (Shuttle). Pociąg transportował ciężarówki z Folkestone w Wielkiej Brytanii do Coquelles we Francji.

182. rocznica Powstania Listopadowego

Dziś 182. rocznica powstania listopadowego.Zryw niepodległościowy skierowany był przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Przez 10 miesięcy 140 tys. ludzi prowadziło walkę z największą potęgą militarną Europy, odnosząc w niej poważne, lecz przejściowe sukcesy. W Belwederze w Warszawie o godz. 17 rozpoczęły się uroczystości rocznicowe z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Lampiony Wolności nie polecą nad Poznaniem

1 grudnia w Poznaniu miał się odbyć happening Lampiony Wolności. Organizatorzy zrezygnowali jednak z imprezy, bo jak twierdzą, nie dostali zgody na wypuszczenie lampionów. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej twierdzi z kolei, że zgodę wydała, ale warunkowo.

SDP protestuje: Zwolnienie Lisickiego oznacza likwidację "Uważam Rze"

Protestujemy przeciwko zwolnieniu redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze" Pawła Lisickiego - napisało w oświadczeniu Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W ocenie zarządu głównego SDP zwolnienie Lisickiego "oznacza likwidację tytułu" - drugiego najchętniej czytanego w Polsce tygodnika opinii.