Łódź

Łódź

Szpital, który kipi kolorami. "Najbardziej kolorowy rezonans świata"

Pracownia rezonansowa przy ul. Okólnej w Łodzi bardziej przypomina scenografię filmu dla dzieci, niż szpitalne wnętrze. Wszystko dzięki artystom, którzy na ścianach (i szpitalnej aparaturze) stworzyli olbrzymie grafiki. - Tworzymy bajowe klimaty, żeby nasi mali pacjenci nie stresowali się badaniami - opowiadają twórcy. Bajkowy świat w szpitalu oglądał reporter TVN24, Piotr Borowski.

Mówili o nieznanym snajperze. Policja: "strzelał kolega od kieliszka"

Chciał pochwalić się bronią, którą przypadkiem znalazł. W czasie zakrapianego alkoholem podziwiania broni padł strzał – prosto w głowę właściciela. Matka ranionego mężczyzny próbowała ratować "strzelca" mówiąc policji o "nieznanym sprawcy", który atakował z dystansu.

Z Warszawy do Barcelony za 15 zł? Łódzki, superekonomiczny bolid

Bolid łódzkich studentów pali niecałe pół szklanki paliwa na "setkę". Tym samym podróż z Gdańska do Zakopanego kosztowałby niecałe pięć złotych. - Pobiliśmy rekord Polski w liczbie przejechanych kilometrów na jednym litrze paliwa - chwalą się studenci Politechniki Łódzkiej.

Więzień uciekł dwóm konwojentom, chociaż miał kajdanki. "Po prostu żenada"

Dwaj konwojenci mieli tylko jedno zadanie - przywieźć skazańca do sądu w Łowiczu (woj. łódzkie), a po rozprawie odstawić do więzienia. 25-latek im jednak uciekł mimo skutych kajdankami rąk. Wszystko nagrały kamery. Kara – w postaci nagany – spotkała tylko jednego z policjantów - To żenada - mówią wprost ich koledzy ze służby.

Łódź komunikacyjnym „pępkiem” kraju? Miasto otoczy ring autostradowy

- Łódź będzie miała zachodnią obwodnicę - mówiła w zeszłym roku premier Ewa Kopacz i wywołała radość wśród mieszkańców miasta. Z obietnic wiele nie zostało, bo droga S14 trafiła tylko na listę rezerwową inwestycji, które mają powstać do 2023. Teraz, przy okazji kolejnych wyborów, rząd znowu obiecuje drogę. Wiele wskazuje na to, że tym razem się uda.

Myśliwce piątej generacji lądowały pod Łodzią. "Żeby w razie czego móc wspólnie walczyć".

To jeden z najnowocześniejszych myśliwców świata - jest szybki, niemal niewidoczny dla radarów i - zdaniem ekspertów - bezkonkurencyjny na polu walki. W Łasku pod Łodzią wylądowały dwa amerykańskie, supernowoczesne myśliwce F-22 Raptor. Ich piloci będą ćwiczyć współpracę z polskimi pilotami. - Musimy to robić, żebyśmy mogli razem walczyć w razie potrzeby - tłumaczą amerykańscy żołnierze, którzy przy okazji promują możliwości myśliwców piątej generacji - czyli o klasę lepszą niż polskie F-16.

Najpierw na ławce, potem nad rzeką. Spali po dopalaczach, obok 2,5-letnia córeczka

Brali dopalacze i spali - jednego dnia na ławce, drugiego na kamieniach przy rzece. Nie mieli pojęcia, co się dzieje z ich 2,5-letnią córeczką, z którą "poszli na spacer". - Nie było z nimi logicznego kontaktu, przy sobie mieli opakowania po dopalaczach - mówi policja. Dziewczynka trafiła do pogotowia opiekuńczego. Jej rodzice będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym.

Turecki "Błękitny Grom" lądował w Łodzi

- Przyleciał na moment, był u nas pół godziny - opowiadają pracownicy lotniska o tureckim śmigłowcu bojowym, który w środę dość niespodziewanie wylądował w Łodzi. Turcy podkreślają, że ich maszyna - T129 Atak - będzie dobrym wyborem dla Wojska Polskiego. Dlatego też pokazują ją w różnych miejscach kraju.

Hospicjum Gajusz szuka lekarza. Nie pieniądze są problemem?

W łódzkim hospicjum dla dzieci przebywa 51 małych pacjentów. Opiekuje się nimi tylko dwoje lekarzy, a od listopada zostanie tylko jeden. - Od roku szukamy lekarzy do pracy, ale bezskutecznie - słyszmy w placówce. Jeżeli nic się nie zmieni, hospicjum nie będzie mogło przyjmować kolejnych chorych dzieci.

Łódź bliżej Chin. Tak odjechało do Azji ponad tysiąc ton polskiego ładunku

Prawie 11 tys. km do przejechania ma przed sobą pociąg z Łodzi do Xiamen na wschodzie Chin. Do tej pory handel towarami odbywał się praktycznie w jedną stronę - z Chin do Polski, a w drogę powrotną pociąg wyruszał pusty. Teraz to się zmieniło - na wywożenie do Azji swoich produktów zdecydowali się polscy producenci, którzy spełnili restrykcyjne obostrzenia chińskiej strony. W daleką podróż wyjechało 41 kontenerów, a w nich głównie artykuły spożywcze: piwo, wino, cydr, mleko, słodycze. Skład na miejsce dotrze za dwa tygodnie. To i tak trzy razy szybciej niż drogą morską. Odjazd pociągu z Łodzi obserwował reporter TVN24 Piotr Borowski.

Pił wódkę, jechał tramwajem, zabił trzy osoby. Motorniczy skazany

Był tak pijany, że usnął za "sterami" tramwaju - przejechał przez przystanek, uderzył w samochód i staranował trzy kobiety - wszystkie zginęły. Motorniczy Piotr M. został skazany na 13,5 roku więzienia za koszmar, do którego doszło na początku zeszłego roku. - Przepraszam wszystkich, którzy przeżyli traumę - mówił skazany przed oczytaniem wyroku.

Tydzień polowania na "szeryfów". Mandaty za "cwaniakowanie", w tym dla byłego ministra

- Liczby nie powalają, ale chodzi nam o efekt prewencyjny - tłumaczą policjanci, którzy od tygodnia prowadzą policyjną akcję "szeryf". Karzą kierowców, którzy blokują zanikające pasy w imię źle pojętej sprawiedliwości (tzw. szeryfów) i tych, którzy korzystają z pasów do skrętu, żeby jechać na wprost - poza kolejnością (tzw. "cwaniaków). Mandaty, w ramach akcji, otrzymało ponad stu kierowców, w tym znany polityk PO, Andrzej Biernat.

Znak widmo

Są na drodze, ale jakby ich nie było - bo to co powinno być widoczne dla kierowców jest zasłonięte np. krzakami. Takich miejsc jest w Polsce sporo, o wypadek nietrudno - pytanie, czyja później będzie wina.