Łódź

Łódź

Pięciu mężczyzn pobiło śmiertelnie 25-latka za spowodowanie kolizji drogowej - poinformowała policja. Do zdarzenia doszło 27 lipca około godziny 2.30 w nocy w Bełchatowie. Podejrzanym o pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi do 10 lat więzienia.

Kamienica w centrum Łodzi częściowo runęła, chociaż teoretycznie nie miała prawa. Do katastrofy budowlanej na Zielonej 48 w Łodzi doszło, bo - zdaniem urzędników - ktoś wyciągnął metalowe belki stropowe, które trzymały konstrukcję "w całości". Urzędnicy przyznają, że runąć może kolejna ściana, bo do opuszczonych budynków wciąż wchodzą ludzie.

Ordynator oddziału noworodkowego szpitala w Skierniewicach została zawieszona w obowiązkach, bo oddała dziecko matce, która wcześniej porzuciła chłopca w szpitalu. - Działam w zgodzie z własnym sumieniem - mówi lekarka. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

23 lipca przed Sądem Okręgowym w Łodzi ruszył proces 28-letniego Arkadiusza A. oskarżonego o zabójstwo trzymiesięcznej Nadii. Na ławie oskarżonych zasiada również matka dziewczynki, Martyna P., która nie reagowała na agresywne zachowanie swojego konkubenta.

Podejrzany o przestępstwa przy realizacji projektów unijnych Dominik Moskwa, może wrócić do rządzenia gminą Skierniewice. Taką decyzję podjął miejscowy sąd, który uchylił nałożony na niego przez śledczych zakaz pełnienia obowiązków służbowych. Do pracy mogą wrócić też jego zastępczyni i sekretarz. Wszyscy mają takie same zarzuty.

7-letnia dziewczynka i jej roczna siostrzyczka zostały same w samochodzie pozostawionym w samo południe na nasłonecznionym parkingu. - Co prawda matka zostawiła uchylone szyby, ale niczego to nie załatwia - podkreśla policja. Funkcjonariusze alarmują, że rodzice wciąż nie wyciągają wniosków z kilku podobnych sytuacji, które skończyły się tragedią.

Pokazy spadochroniarzy, modelarzy i akrobacji lotniczych. W Piotrkowie Trybunalskim trwa druga edycja FlyFest - pikniku dla fanów lotnictwa. Do niedzielnego wieczora na terenie aeroklubu zobaczyć będzie m.in. polskie śmigłowce bojowe czy zabytkowe samoloty. Wśród nich prawdziwa perełka: warty ponad 2 mln dolarów Spitfire z czasów drugiej wojny światowej.

Radna Joanna Kopcińska wydała ponad 70 tys. złotych na billboardy i plakaty. Kandydatka na prezydenta Łodzi z PiS zaprasza w ten sposób na... cotygodniowe konsultacje z mieszkańcami. - Przecież to jawna kampania wyborcza, dodatkowo nielegalna! - alarmują radni Platformy Obywatelskiej i zgłaszają sprawę do prokuratury oraz Państwowej Komisji Wyborczej. Przyjrzeliśmy się sprawie z naszą kamerą.