Łódź

Łódź

Dyspozytor ostrzegł kutnowski szpital, że na karetkę transportową trzeba będzie długo czekać. Półroczna Basia, do której pogotowie dotarło dopiero po trzech godzinach, mimo wysiłków lekarzy, zmarła. Wcześniej przedstawiciele szpitala mówili, że pogotowie nie poinformowało o możliwym opóźnieniu.

Polimex-Mostostal nie dokończy budowy odcinków autostrad A1 i A4 - poinformował we wtorek Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Powodem zerwania umów są opóźnienia w budowie. Przedstawiciele konsorcjum na razie nie skomentowali tej informacji.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 6-miesięcznego dziecka, które zmarło w kutnowskim szpitalu. Prokuratorzy sprawdzają, dlaczego specjalistyczna karetka, która miała przewieźć niemowlę, jechała z Łodzi do Kutna aż trzy godziny. Śledczy wyjaśniają też, czy do dramatu mogła przyczynić się szczepionka podana dziecku kilka dni wcześniej.

W łódzkim zoo działa już monitoring, założony po tym, jak dwa lata temu grupa wandali przyczyniła się do śmierci żyraf. - Do takiego dramatu już nie powinno dojść - zapowiada dyrekcja i zachwala możliwości wartej prawie milion złotych inwestycji. Dzięki kamerom można m.in. podglądać zwierzęta przez internet.

Kochają skoki narciarskie i nie wystarcza im trzymanie kciuków za polską kadrę. Sami też chcieli szybować z nartami i to się udało. Grupa młodych licealistów spod Łodzi odnowiła starą skocznię i organizuje Mistrzostwa Polski Centralnej.

Każdy kierowca i motorniczy przed wyjazdem w trasę będzie badany alkomatem. Kontroli musi spodziewać się też w czasie pracy. Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy regulamin pracy łódzkiego przewoźnika. To konsekwencje tragicznego wypadku, który w miniony poniedziałek spowodował pijany motorniczy.

Nowy sztab szkoleniowy Widzewa Łódź z Arturem Skowronkiem na czele przesunął trzech zawodników do drużyny rezerw. Wśród nich jest Hachem Abbes, który... dopiero co wrócił z "banicji" do drugiego zespołu. Do Tunezyjczyka dołączyli Tomasz Kowalski i Karol Tomczyk. Ponadto Widzew nie zdecydował się na żadnego z pięciu testowanych piłkarzy.

W łódzkim szpitalu zmarła 75-latka, potrącona przez tramwaj kierowany przez pijanego motorniczego. Lekarze walczyli o jej życie do środowego wieczora. To trzecia ofiara tragicznego wypadku, do którego doszło w miniony poniedziałek w centrum Łodzi.

Spór premier kontra były minister sprawiedliwości, a w tle ustawa o "leczeniu zbrodniarzy". Jarosław Gowin zarzuca premierowi, że przez urzędniczą opieszałość na wolność wyjdzie jeden ze skazanych przed 25 laty przestępca - seryjny morderca i pedofil Mariusz Trynkiewicz. Donald Tusk z kolei zapewnia, że wszystko zostało zrobione tak jak trzeba, a nawet jeśli skazany wyjdzie na wolność, to będzie pod ścisłą kontrolą.