Łódź

Łódź

Policja zakończyła poszukiwania dwóch nastolatek z Łodzi. Od środy funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich namierzeniu. Młodsza inspektor Joanna Kącka z łódzkiej komendy wojewódzkiej przekazuje, że dziewczyny znalazły się całe i zdrowe.

Pracujący na stacji benzynowej w miejscowości Wieprz (woj. małopolskie) pan Piotr został bohaterem. Gdyby nie jego czujność, mogło dojść do tragedii. - Zwróciłem uwagę na zapłakane dziecko biegnące przez stację. Dziewczynka nie patrzyła przed siebie i z każdą chwilą zbliżała się do ruchliwej jezdni – opowiada. Dziecko uratował w ostatniej chwili, co widać na nagraniu z kamer zainstalowanych na stacji.

Jeśli wygra, to w mieście powstanie całoroczne lodowisko. Tak dzisiaj zachęcała do oddania głosu na siebie wojewoda podkarpacki i jednocześnie kandydatka na prezydenta Rzeszowa z ramienia PiS, Ewa Leniart. Z kolei do zagłosowania na popieranego przez opozycję Konrada Fijołka zachęcał prezydent Poznania. Niezdecydowanych "przejąć chce" Grzegorz Braun z Konfederacji, który deklarował, że będzie stał "murem za przedsiębiorczością".

Gdzie znaleźć pracę, jak szybko nauczyć się języka polskiego i jak załatwić wszystkie formalności? Łódź uruchamia centrum dla obcokrajowców, które ma pomagać w osiedlaniu się im w mieście – ze szczególnym zwróceniem uwagi na Białorusinów. Do zamieszkania w mieście zachęcała prezydent Hanna Zdanowska.

Wszystkie ręce na pokład. Walczymy, bo kto wie, czy nie pojawi się kolejny lockdown - mówi jeden z łódzkich restauratorów. Od dziś obowiązują spore zmiany w dotychczasowych obostrzeniach. To krok ku normalności dla przedstawicieli branż: gastronomicznej, fitness i weselnej.

Od ponad miesiąca są w celi. To do niedawna chwalony przez przełożonych 33-letni funkcjonariusz i jego o rok starsza partnerka ze służby. Oboje w Wielki Piątek zabrali do radiowozu 30-latka, który po pijanemu robił awanturę w domu i - jak ustalili prokuratorzy - porzucili w lesie kilka kilometrów dalej. Mężczyzna nie przeżył. Policjanci trafili do aresztu, a teraz zostali wyrzuceni ze służby.

Świadek poinformował policję, że "mężczyzna wbrew woli kobiety pozbawił ją wolności i siłą wciągnął do swojego samochodu, a następnie odjechał". Według niego kobieta wyraźnie potrzebowała pomocy, szarpała się i wzywała policję. Rozpoczęły się poszukiwania. Mężczyzna szybko został zatrzymany.