Łódź

Łódź

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w jednej z kamienic przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi. Jak przekazuje komisarz Marcin Fiedukowicz z łódzkiej komendy miejskiej, podczas awantury rodzinnej 54-letni mężczyzna ranił ostrym przedmiotem swoją żonę i jej dorosłego syna. Został zatrzymany kilka godzin później.

Na ścianie bloku Patryka Kurca, jednego z organizatorów protestów w ramach Strajku Kobiet w Koluszkach (woj. łódzkie), pojawiła się szubienica i wulgarne napisy – w tym takie, które jednoznacznie można rozumieć jako groźbę pozbawienia życia. - Nie czuję się już bezpiecznie we własnym kraju, przekroczono wszelkie granice – mówi tvn24.pl Patryk Kurc. 

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać moment zderzenia dwóch ciężarówek na drodze ekspresowej S1 w Sosnowcu. - Jedna z nich stała na pasie awaryjnym, druga uderzyła w jej naczepę z prędkością 80, może 90 kilometrów na godzinę - opowiada nam autor nagrania. Na szczęście w groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Szczeniaków jest dziesięć, mają świetny apetyt i - przynajmniej na razie - od opiekunów wymagają bardzo dużo zaangażowania. Zwierzęta, które ktoś zostawił na mrozie, skazując na pewną śmierć, mają się już dobrze i czekają na nowe domy. Za wskazanie osoby, która je wyrzuciła, samorządowcy w Aleksandrowie Łódzkim wyznaczyli nagrodę.