Edukacja

Edukacja

Więcej lekcji historii w szkołach

Nowy polski ład ma zawitać do szkoły - na celowniku jest historia. Ma być jej zdecydowanie więcej. Jak twierdzi prezes PiS Jarosław Kaczyński, chodzi o to, aby młodzi ludzie poznawali Polskę, kulturę, by się z nią wiązali. Nauczyciele mówią, że dumy narodowej nie da się wyuczyć, za to łatwo dobrą edukację zmienić na indoktrynację. Materiał Adrianny Otręby.

Czy ktoś, kto "skipnął matmę", wie, że poszedł na wagary?

Gdyby dziecko powiedziało mu, że się na niego "zrejdżowało", nie szukałby odpowiedzi w słowniku młodzieżowym, tylko zapytał, co je zdenerwowało. - Mamy rozumieć, co dzieci do nas mówią, ale nie przejmujmy ich języka – mówi Bartek Chaciński, który pomoże Wam zrozumieć język e-szkoły.

Prestiż, pensje, pensum. Czy minister Czarnek chce wywołać kolejny strajk nauczycieli?

- Minister zapowiada podwyżki i podniesienie atrakcyjności zawodu, a ja słyszę: “do dziesięciu odlicz”, bo pewnie co dziesiąty z nas straci pracę. Wiem, co oznacza zwiększenie pensum. I, że gdy ktoś mówi “ruchy kadrowe”, to ma na myśli zwolnienia - mówi Agnieszka, anglistka z 17-letnim stażem. O propozycjach ministra Przemysława Czarnka rozmawiamy z nauczycielami.