Edukacja

Edukacja

Rok świstaka. Świat może i się zmienia, priorytety ministra Czarnka niekoniecznie

Dyskusje edukacyjne w 2021 i 2022 roku były zdominowane przez tematy przerażająco powtarzalne: źli związkowcy, jeszcze gorszy Tusk, dzisiejsza młodzież leniwa i tylko siedzi w tych komórkach zamiast się ruszać i chudnąć. Religii im trzeba dodać, i historii! Wszystko to już było, tak często i bardzo, że nawet weto lex Czarnek się powtórzyło, choć trudno w to wciąż uwierzyć.

Prezydent wetuje Lex Czarnek 2.0

Prezydent mówi "nie" zmianom w prawie oświatowym pod egidą Przemysława Czarnka. Lex Czarnek ponownie trafia do kosza. PiS i minister edukacji nie kryją rozczarowania. Skala sprzeciwu wobec tej ustawy robiła wrażenie: protestowali rodzice, uczniowie i nauczyciele. Nie potrzebujemy w Polsce dodatkowych napięć - argumentuje Andrzej Duda. Adrianna Otręba.

Ksiądz wykręcał ręce uczniowi, przyciskał go do ławki. Prokuratura wszczęła dochodzenie

Ksiądz katecheta w jednej ze szkół specjalnych na Mazowszu miał przytrzymywać głowę 15-letniego chłopca na ławce i wykręcać ręce. Według zeznań świadków uczeń nie chciał narysować Matki Boskiej, twierdząc, że nie wierzy w Boga i przeklinał. Ksiądz, który kazał mu przeprosić Pana Boga, został już odsunięty od prowadzenia zajęć. Śledczy przesłuchali uczennicę, która nagrała sytuację telefonem komórkowym. Aleksandra Kąkol.

Ruszyły próbne matury

W maju przyszłego roku młodzi ludzie przystąpią do matury według nowej podstawy programowej. Najwięcej zmian dotyczy języka polskiego. Aleksandra Kąkol.