Edukacja

Edukacja

"Byłam pierwsza w moim otoczeniu. Czułam, że coś zmieniam"

- Nieważne, co masz na sobie, jakie masz buty, jak wyglądasz. Najważniejsze, że kiedy jesteś na boisku, masz kontrolę i możesz wygrywać. To daje ci siłę, by wygrywać w życiu - mówi 22-letnia Amina. Od urodzenia mieszka w obozie dla uchodźców w Libanie. Drużyna "Koszykówka pokonuje granice" daje tutaj młodym dziewczynom niejedną szansę. Na zobaczenie świata, na edukację, na to, by zbyt wcześnie nie wychodzić za mąż, wreszcie - by nie zmarnować życia.

Otwierasz skrzynkę z wirtualnymi łupami, a w środku prawdziwe problemy

Urozmaicają grę, a czasami czynią ją łatwiejszą do przejścia. Na niektórych stronach w internecie można wymieniać je na prawdziwe pieniądze. Firmom związanym z grami wideo przynoszą miliardowe zyski, wpędzając graczy w uzależnienie od mechanizmów hazardowych. Najbardziej podatni są najmłodsi. Chodzi o loot boksy, zakazane w niektórych państwach wirtualne skrzynki z łupami.

Sztuczna inteligencja zdaje maturę

Sztuczna inteligencja do zdania matury potrzebuje jednej ósmej czasu, którego wymaga maturzysta. Program wyposażony w informacje o podstawie programowej nie ma najmniejszego problemu z wpasowaniem odpowiedzi pod klucz aktualnie obowiązujących matur. Są jednak dziedziny życia, w których maszyna wciąż nie jest w stanie dorównać człowiekowi. Maciej Kempiński.

Kontrowersyjna decyzja władz Opola

Nowy adres jak zsyłka - tak widzą to rodzice dzieci z niepełnosprawnościami. Władze Opola przygotowują im nową szkołę, ale w starym budynku, który budzi tylko złe emocje. Maciej Zalewski.